Atstatymui ant tų pačių pamatų reikalingi dokumentai

Varėnos raj. Matuizų seniūnijoje turiu sodybą. Namų valdos sklypas 25a. Prieš kurį laiką sklype stovėjo ūkinis pastatas (dokumentuose jis įvardintas) 7x12 m, kurio stogas įgriuvo, todėl buvo galutinai išrinktas. Dabar norėčiau pasistatyti vietoje jo (ant tų pačių pamatų) pirtelę (5x5 m) su terasa (5x5 m). Norėčiau pasiteirauti, ar reikalingi kokie nors papildomi dokumentai (statybos leidimai ar pan.), nes pirties + terasos dydis bei tūris būtų mažesnis nei buvusio pastato.

Atstumų išlaikymas projektuojant namą

Yra sodas 6a, jame pastatytas namukas ant kaladžių. Dabar galvojame tame pačiame sklype statyti normalų namą ir norėtume sužinoti, ar turi būti išlaikytas koks nors atstumas nuo norimo statyti namo ir sodo namelio?

Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų sutikimas

Kada reikalingas kaimyninių sklypų savininkų raštiškas sutikimas (patvirtintas notariškai) statyti gyvenamąjį namą sodo bendrijoje? Ar reikalingas gretimo sklypo savininko sutikimas, jei sklypus skiria drenažo griovys apie 2 m pločio.

Kokia namo projekto kaina

Ruošiamės statyti namą ir jau žinome, kaip jis turėtų atrodyti. Norėjau paklausti, ar Jūsų specialistai galėtų suprojektuoti namą pagal mūsų poreikius ir kokios būtų paslaugų kainos?

Kiek kainuotų reikalingų dokumentų sutvarkymas

Turiu sodo sklypa 6 a ir noriu pradėti gyvenamojo namo apie 120 kvadratinių metrų statybą. Taigi norėjau paklausti, kokių dokumentų man reikia, kad galėčiau statyti ir kiek maždaug galėtų kainuoti visų reikalingų dokumentų sutvarkymas?

Ar galiu statyti namuką be leidimų

Ar galiu statyti namuką iki 50 m2 žemės ūkio paskirties sklype be jokiu projektų ar leidimų?

Pasibaigęs projekto galiojimo terminas

Nusipirkau sodo sklypą, jame yra pamatai 5x6 metrų ir yra namo (2 aukštų) projektas. Tačiau sakė, kad projekto galiojimas pasibaigęs. Ką tai reiškia? Ar man tas projektas nebereikalingas, ar aš dar galiu juo pasinaudoti ir statyti namą pagal jį? Kiek (bent apytiksliai) galėtų kainuoti viską sutvarkyti?

Kokie dokumentai reikalingi namo perstatymui

Labas, noriu perstatyti seną, medinį namą į mūrinį. Kokie dokumentai man bus reikalingi prieš viską pradedant, kiek laiko tai gali užtrukti ir kiek apytiksliai kainuotų? Ačiū.

Iki kelių kv. metrų, statant pirtelę, nereikia projekto

Iki kelių kv. metrų, statant pirtelę, nereikia projekto? Noriu pasistatyti pirtelę sodo bendrijoje, Jonavos rajone. Kokių man dokumentų reikia norint pradėti statybas ir ar išviso reikia projekto jeigu pamatai bus gręžtiniai?

Kokį namą geriau statyti - karkasinį ar mūrinį

Sveiki, planuojame statyti namą, tik vis neapsisprendžiame, kuris variantas yra geresnis: karkasinis ar mūrinis namas. Kokie yra pagrindiniai skirtumai ir jų privalumai? Koks namo tipas, Jūsų nuomone, yra labiau tinkamas lietuviškam klimatui?

Pirties statyba šlaitiniam sodo sklype Vilniuje

Sveiki, norėjau pasiteirauti ar reikalingas statybų leidimas ir kokiu dar popierių reiktų Vilniaus mieste, soduose, pirčiai statyti. Sodo sklypas šlaitinis, tad gautųsi 1 m po žeme. Dalis pirties su pamatais, o kita dalis - karkasas ir prijungta malkinė.

Kokie statybos reikalavimai pirčiai šalia upės

Noriu pasistatyti pirtelę iki 30 m2, nuosavame žemės sklype ir valčių prieplauką su tilteliu į upę. Sklypas prie upės Mūšos, kaime. Kokie statybos reikalavimai ir procedūros? Esu ūkininkas.

Kokie dokumentai reikalingi namo statyboms 6a sodo sklype?

Laba diena, norėčiau sužinoti, kokius dokumentus reikia turėti norint pradėti statyti namą 6 arų sklype, soduose (Panevėžyje) ir kiek kainuotų tų dokumentų sutvarkymas? Ačiū.

Sklypo padalinimas į du žemės sklypus

Yra žemės sklypas Kauno raj. kurį reikia padalinti 2 paveldėtojams, suformuojant 2 atskirus sklypus, nuo ko reikia pradėti? Kuo skiriasi analoginė ir skaitmeninė topo nuotrauka? Ačiū

Minimalūs atstumai statybai nuo kaimyninių sklypų

Gyvename rąstiniame name, pastatytame apie 1928 m. Rajonas senas, sklypai maži (5a), todėl namai pastatyti nedideliu atstumu vienas nuo kito. Mūsų sklype yra du namai: mūsų gyvenamas namas prie pat gatvės, vyro tėvų namas prie pat kaimyninio sklypo, tarp mūsų ir kaimynų namo. Kaimynų namas pastatytas ant mūsų sklypo ribos, apie 1,5 metro atstumu nuo vyro tėvų namo. Abiejų namų priešais esančios sienos buvo aklinos. Kaimynas, remontuodamas savo namą, savavališkai iškirto langą į mūsų pusę. Ateityje planuojame griauti tėvų namą ir padidinti gyvenamą plotą rekonstruodami prie gatvės esantį namą. Kokių atstumų tarp pastatų turėsime laikytis? Ar dėl kaimynų padaryto lango nebus keliami didesni reikalavimai, nei be jo? Kokiu minimaliu atstumu nuo kaimynų namo galima bus statyti gyvenamo namo priestatą. Kokiu atstumu nuo kaimynų namo gali būti statomas sandėliukas?

Kaip atstatyti namą, kokių leidimų, dokumentų reikia

Pirkome žemės ūkio paskirties sklypą, kuriame buvo medinė sodyba, kuri sudegė ir yra likę ūkiniai pastatai. Planuojame statytis namą. Kokia būtų mūsų veiksmų eiga, kokių leidimų, dokumentų ir t.t. mums reikia? Ar būtina visą popierizmą tvarkytis pačiam, ar galima įgalioti žmogų ar firmą?

Kokia senos sodybos atstatymo eiga

Noriu pasidomėti senos sodybos atstatymo eiga. Ji nėra koks nors kultūrinis paveldas, tiesiog įsigijau seną sodybą ir nežinau, nuo ko pradėti rekonstrukciją. Jei griaučiau senus pastatus ir ant tų pačių pamatų statyčiau naujus, ar reikalingi tam kokie projektai ir leidimai? Senųjų pastatų būklė varginga, tad griauti juos vis tiek reikės.

Dviejų aukštų namas su sutapdintu stogu

Norėjau paklausti, į ką reikia atkreipti dėmesį statant 2 aukštų medinį karkasinį namą su sutapdintu stogu? Ar toks namas racionalus lyginant su šlaitiniu stogu? Kokia turėtų būti 1 aukšto ir 2 aukšto perdangos plokštė? Kokią siūlytumėte įrengti stogo dangą? Apdailai norėčiau medinės apdailos, ar galima dailylentes orientuoti vertikaliai?

Ar reikalingi leidimai pirčiai

Sveiki, statome pirtį vietoje senos ir planuojame dvigubai didesnę nei buvęs pastatas. Statomos pirties aukštis taip pat išaugs. Ar reikalingi leidimai tokiai pirčiai?

Kokių leidimų reikia pirčiai regioniniame parke

Sveiki, galvoju statytis pirtį namų valdoje, bet yra regioninis parkas. Kokių leidimų reiktų, kokia galima pirties kvadratūra ir kiek apytiksliai kainuotų susitvarkyti reikalingus popierius?

Kokie dokumentai reikalingi namo priestatui

Kokie dokumentai reikalingi maždaug 9 m2 namo priestatui prie seno namo kaime? Namas apie 50 m2.

Leidimai namo remontui ir fasado keitimui

Turime seną rąstinį namą apkaltą lentelėmis Kauno mieste, kurį norėtume atnaujinti (sukelti rąstus, apšildyti, apkalti naujomis lentelėmis, pakeisti langus, stogą) nekeičiant namo projekto. Ar reikia kokių nors leidimų tokiam namo remontui?

Statybos leidimas ir jo išdavimo tvarka

Kokia statybos leidimo išdavimo tvarka ir etapai, ar gali architektas atlikti dokumentų parengimo darbus.

Namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Turime žemės ūkio paskirties žemę ir norime statyti iki 80 kv.m. namą. Ar tiesa, kad tokio namo statybai tereikia tik projekto? Jei ne, tai kokių dokumentų dar reikia?

Ar galima statyti gyvenamąjį namą su biotualetu ir šuliniu lauke

Nuosavame sklype, vienkiemyje, norėčiau statyti gyvenamąjį namą. Ar yra numatyta LR istatymuose, kokios turėtų būti gyvenamajame name patalpos? Ar gali būti biotualetas lauke, o namas bus be visų požeminių vamzdynų isvedžiojimų, Įskaitant ir geriamojo vandens, tam puikiai tinka šulinys?

Iš balkono padarytas kambarys, kaip įteisinti

Pirkau namą. Namo projekte buvo balkonas, kurį ankstesnis šeimininkas apmūrijo ir iš jo padarė gyvenamąjį kambarį. Ar būtina jį įteisinti ir kokia tai būtų procedūra? Dėkui už atsakyma.

Be leidimų pastatyto sodo namelio „legalizavimas“

Miesto teritorijoje turiu 33 m2 sodo namelį, yra inventorizacijos byla. Namelį prasiplėčiau be leidimų, iš šono pristatydamas garažą ir dar į viršų du kambarius, dabar jis yra 120 m2. Prasiplėčiau neturėdamas jokių leidimų. Ar galima tokiam statiniui gauti leidimą, kokių dokumentų reikia ir ar galėsiu namelį legalizuoti?

Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją

Turiu sodo namą 94 m2 bendro ploto rūsys, 1 aukštas ir mansarda. Stogas dvišlaitis ir vietomis tęsiasi iki pamatų. Morėčiau sumažinti stogo šlaito nuolydį, kad padidėtų būsto erdvė. Kokie leidimai reikalingi keičiant stogo konstrukciją?

Kokiu atstumu nuo kaimyno galima statyti pavėsinę ar lauko židinį

Kokiu atstumu miesto teritorijoje nuo kaimyno galima statyti pavėsinę ir kokiu atstumu lauko židinį?

Per kiek laiko reikia pastatyti statinį nuo leidimo išdavimo

Statu II kategorijos nesudėtingą statinį. Turiu patvirtintą projektą ir statybos leidimą. Per kiek laiko turiu pastatyti ir įsirengti pilnai namuką.

Gyvenamojo namo statyba žemės ūkio paskirties žemėje

Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.

Namo atstatymas pažeidžiant ribas, kur kreiptis

Atstatant sudegusį kaimyno ūkinį pastatą, kuris nuo mano sklypo ribos buvo arčiau negu 3m., kaimynas reikalavo mano rašytinio sutikimo. Negavęs tokio sutikimo, jis savavališkai ėmėsi statybų darbų maždaug 1,5 m atstumu nuo sklypo ribos. Lyginant su buvusiu atstumu, jis sugebėjo apie 20-30 cm priartėti prie mano sklypo. Ar atstatant sudegusį pastatą nebereikia kaimynų sutikimo dėl 3 m ribos? Kam ir kokios formos skundą turėčiau rašyti tokiu atveju?

 

Leidimas sodo bendrijoje statyti mobilų namelį

6a sodininkų bendrijos sode noriu pastatyti mobilų namelį. Ar reikia kokių nors leidimų? Mobiliųjų namelių pardavėjai sako, kad nereikia.

Reikalavimai tvoros statybai

Ar reikia gauti leidimą statyti visiškai uždarą 1,8 m aukščio tvorą iš blokelių šiaurės vakarų pusėje, jeigu toje pusėje eina pagrindinė gatvė? Nuo kokios vietos reikėtų skaičiuoti tvoros aukštį?

Leidimai laikiniems statiniams

Noriu statyti laikiną garažą. Ar jam reikia parengti projektą ir gauti statybos leidimą?

Garažo statyba, minimalus atstumas nuo gatvės

Planuoju projektuoti ir statyti garažą sodo sklype (apie 40 m2). Koks gali būti minimalus garažo atstumas nuo gatvės. Kiek žiūrinėjau STR, tai nieko neradau apie garažų statymą prie gatvės, nurodoma, kad namai turi būti nuo 3m atstumu. Ar galėčiau statyti gavęs sodų bendrijos sutikimą tiesiai prie važiuojamosios dalies?

Leidimas priestato statybai

Nugriovėme seną namo priestatą ir jį padidinome. Ar reikalingas priestato projektas ir kiek daugmaž jis kainuotų, jei reikalingas.

Projekto kaina turint eskizą

Laba diena. Norėčiau paklausti, nuo ko priklauso namo projekto kaina? Turiu pati pasibraižiusi namo eskizą, kokio namo noriu.

Kaimyno sutikimas statybai

Laba diena, turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?

Leidimas pavėsinei su lauko židiniu statyti

Ar reikalingas leidimas statant pavėsinę su lauko židinuku?

Leistinas tvoros aukštis

Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?

Leidimas sodo namo rekonstrukcijai

Noriu rekonstruoti sodo namą. Namo užstatymo plotas nedidėtų, būtų statoma ant senų pamatų. Ar reikalingi kaimynų sutikimai? Kokie turi būti atstumai iki sklypo ribų?

Leidimai pirties be pamatų statybai

Ar reikalingas statybos leidimas pirčiai - sodybai be pamatų statyti, kurios plotas iki 80m2,  20 arų sklype, vienkiemyje.

Pastatas pastatytas be leidimo

Nusipirkome namą, dokumentuose jis nurodytas kaip vienintelis mūsų sklype esantis statinys. Mes be jokio projekto pasistatėme medinį ūkinį pastatą ir garažą. Ar tai reiškia, kad remiantis įstatymais dėl nelegalių statybų, mūsų pastatai gali būti nugriauti? Pažeidinėti įstatymų nenorime. Kaip susitvarkyti dokumentus? Kokių jų reikės?

Namo rekonstrukcijos įteisinimas, kai ji jau padaryta

Laba diena, noriu paklausti, kaip įteisinti namo ir ūkinio pastato rekonstrukciją, kai ji jau padaryta. Ačiū

Medžių kirtimas sklype

Esame nusipirkę nebaigtą statyti namą sodų bendrijoje. Sklypo plane esanti eglė pažymėta kaip "išsaugomi esami medžiai". Kadangi šiek tiek keičiame namo projektą, ruošiamės gauti naują statybos leidimą, ar įmanoma mums trukdančią eglę nukirsti? Ar yra kažkokie apribojimai susiję su tokiais medžiais?

Buvusios sodybos atstatymas

Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?

Statyba žemės ūkio sklype

Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar  tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?

Kaimo turizmo sodybos statyba

Sveiki, turiu 3 ha. žemės sklypą ir ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti apie 200 kv. m namą ir dvi pirtis.  Viena pirtis būtų iki 80 kv. m,o kita -  virš 80kv. m. Ar kiekvienam pastatui reikia atskiro leidimo statyboms? Tai būtų kaimo turizmas. Kas planuoja ir patvirtina statinių planus?

Sodo namelių įteisinimas

Girdėjome, kad per rugpjūčio mėn. galima įteisinti sodo namelius, kurie prieš keliolika metų buvo pastatyti be projekto. Kur reikėtų kreiptis, kokie dokumentai reikalingi tokiam įteisinimui?