Rodomi įrašai 1-25 iš 58.
Statu II kategorijos nesudėtingą statinį. Turiu patvirtintą projektą ir statybos leidimą. Per kiek laiko turiu pastatyti ir įsirengti pilnai namuką.
Statybos leidimas galioja 10 m.
Turiu 3 ha. žemės sklypą ir ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti apie 200 kv. m namą ir dvi pirtis. Viena pirtis būtų iki 80 kv. m, o kita - virš 80 kv. m. Ar kiekvienam pastatui reikia atskiro leidimo statyboms? Tai būtų kaimo turizmas. Kas planuoja ir patvirtina statinių planus?
Kaimo turizmo sodybai vienu metu rengiamas vienas projektas, todėl ir statybos leidimas visiems jūsų minėtiems statiniams suteikiamas vienas. Paprastai ūkininko sodybos statinių vietą nurodo architektas, derinimo procedūrą atlieka matininkai. Arba galimas ir kitas variantas, jog parengus vietos parinkimo projektą, statinių projektą rengia ir derina pats architektas (inžinerines dalis parengia tos srities projektuotuojai).
Girdėjome, kad per rugpjūčio mėn. Ar galima įteisinti sodo namelius, kurie prieš keliolika metų buvo pastatyti be projekto. Kur reikėtų kreiptis, kokie dokumentai reikalingi tokiam įteisinimui?
Nelegalios statybos įteisinimui reikalingi nuosavybės dokumentai bei priklausomai nuo statinio - projektas (architekturinės ir inžinerinės dalys) ir jo derinimas.
Turiu žemės ūkio paskirties sklypą bei ūkininko pažymėjimą. Norėčiau pastatyti nedidelį karkasinį namuką 70-80kv/m. Ar tam reikalingas projektas, leidimas statyti? Girdėjau, kad pirma turi būti atvesta elektra, o aš planuoju naudoti saulės energiją. Ar tai gali sukelti kokių nors kliūčių?
Sveiki, projektuojant pastata su inzinerinemis komunikacijomis- elektra, vanduo, buitine nuotekyne- bus reikalingas suderintas projektas su statybu leidimu, tuomet nekils problemu su pridavimu eksploatacijai. Gamtinius resursus (saules, vejo energija) butu pigiau ekspluatuoti, bet reikia ivertinti atsipirkima ir investicijos dydi. sekmes
Virš gyvenamojo namo terasos norime išmūryti kambariuką. Norime sužinoti, ar reikalingas projektas? Girdėjome, kad iki kažkiek procentų keičiantis namo fasadui, projektas nebūtinas.
Šiuo atveju numatoma rekonstrukcija (didėja plotas, tūris, keičiami fasadai, anstatas gyvenamosios paskirties ), todėl reikalingas projektas bei jo derinimas.
Gyvename sename pokario laikų name. Namas kelių galų, gyvename atskiromis šeimomis. Turime nedidelę verandą 6 kv. m. , norėtume ją padidinti iki 20 kv. m. Ar įmanoma tai padaryti ir kur reiktų kreiptis, kokių dokumentų reikėtų?
20 m2 priestatui pakaktų projekto suderinto supaprastinta tvarka. Tam reikalingi nuosavybės dokumentai, kaimynų sutikimai, pagal situaciją - topgrafinė nuotrauka. Procesas truktų 1-2 mėnesius.
Esame nusipirkę nebaigtą statyti namą sodų bendrijoje. Sklypo plane esanti eglė pažymėta kaip "išsaugomi esami medžiai". Kadangi šiek tiek keičiame namo projektą, ruošiamės gauti naują statybos leidimą, ar įmanoma mums trukdančią eglę nukirsti? Ar yra kažkokie apribojimai susiję su tokiais medžiais?
Medžių (ne vaismedžių) kaip ir miško kirtimui reikalingi projektai ir derinimai. Jie žymimi toponuotraukuose.
Žemės ūkio paskirties sklype yra maždaug 6 pastatų pamatai, 1948 m. žemėlapiuose pažymėta sodyba, naujesniuose žemėlapiuose jos nebėra (tikėtina sugriauta po karo). Ar įmanoma atkurti buvusią sodybą šiame sklype be ūkininko pažymėjimo?
Atkurti buvusią sodybą galima, tam padėtų buvusių statinių nuotraukos, nurodomas aukštingumas planuose. Tolimesnė eiga, kaip projektuojamų statinių - projektas bei jo derinimas.
Nusipirkome namą, dokumentuose jis nurodytas kaip vienintelis mūsų sklype esantis statinys. Mes be jokio projekto pasistatėme medinį ūkinį pastatą ir garažą. Ar tai reiškia, kad remiantis įstatymais dėl nelegalių statybų, mūsų pastatai gali būti nugriauti? Pažeidinėti įstatymų nenorime. Kaip susitvarkyti dokumentus? Kokių jų reikės?
Iki 15 m2 pagalbiniam pastatui projektas nebūtinas, Jūsų atveju šis plotas bus didesnis, todėl greičiausiai reikėtų ruošti projektą ir derinti supaprastinta tvarka (be statybų leidimo). Tiksliau atsakyti galima žinant visas sąlygas, o toks statinių įteisinimas galimas.
Noriu paklausti, kaip įteisinti namo ir ūkinio pastato rekonstrukciją, kai ji jau padaryta?
Namo rekonstrukcijos įteisinimas vykdomas patvirtinant jo atitikimą projektui su visomis prieš tai projektą derinusiomis įstaigomis (skirstomieji tinklai, higiena, projektuotuojai, gaisrininkai) bei statybos inspekcija, atliekama pastato inventorizacija. Paprastai derinimo procedūras atlieka specialistai.
Ar reikalingas statybos leidimas pirčiai - sodybai be pamatų statyti, kurios plotas iki 80m2, 20 arų sklype, vienkiemyje.
80 m2 pastatui su numatomais apribojimais statybų leidimas nereikalingas, bet patvirtintas savivaldybėje projektas būtinas. Vėlgi, žemės paskirtis turi būti skirta pastatams statyti.
Noriu rekonstruoti sodo namą. Namo užstatymo plotas nedidėtų, būtų statoma ant senų pamatų. Ar reikalingi kaimynų sutikimai? Kokie turi būti atstumai iki sklypo ribų?
Atliekant statybos darbus sodo sklype reikia žinoti, kad – atstumai nuo kaimyninio sklypo ribų 3m. Reikia įvertinti ir priešgaisrinius atstumus tarp gretimų pastatų.
Kokio aukščio tvora galima apsitverti nuo kaimynų?
1.80 m yra leistinas tvoros aukštis, kuriam nereikia leidimo. Tačiau reikia įvertinti ir ažūriškumą (50%), statant ant sklypo ribos - reikalingas kaimyno sutikimas, tvora turi būti be ištisinio pamato.
Ar reikalingas leidimas statant pavėsinę su lauko židinuku?
Iki 15 m2 nesudėtingam statiniui nereikia projekto bei jo derinimo.
Planuoju projektuoti ir statyti garažą sodo sklype (apie 40 m2). Koks gali būti minimalus garažo atstumas nuo gatvės. Kiek žiūrinėjau STR, tai nieko neradau apie garažų statymą prie gatvės, nurodoma, kad namai turi būti nuo 3m atstumu. Ar galėčiau statyti gavęs sodų bendrijos sutikimą tiesiai prie važiuojamosios dalies?
Garažui statyti pakaktų projekto derinamo supaprastinta tvarka, tačiau užstatymo nuo kelio ar kitų sklypo ribų reikalavimai išlieka tie patys kaip gyvenamiesiems namams. Šiuo atveju bendrijos pirmininkas neturi įgaliojimų juos pakeisti.
Nusipirkome sodo bendrijoje 6 a sklypą (Gargžduose). Norime pastatyti sodo namelį. Iki kiek kv.m bendro ploto (arba gyvenamojo ploto) statant sodo namą, nereikia leidimo statybai? Ar apskritai yra sodo namelių, kuriems nereikėtų statybos leidimo?
Iš tikrųjų projekto sąskaita vargiai sutaupysite pačias statybas, o projektas bei jo derinimas praktiškai visuomet reikalingi. Vieninteliam pagalbiniam statiniui iki 15 m2 nereika leidimų, atitinkami 80 m2 išorės perimetru visų aukštų sumoje pastatas derinamas supaprastinta tvarka.
Nugriovėme seną namo priestatą ir jį padidinome. Ar reikalingas priestato projektas ir kiek daugmaž jis kainuotų, jei reikalingas.
Padidinus užstatimo plotą, jei namo priestato paskirtis gyvenamoji - projektas ir derinimas rekonstrukcijai reikalingas, jei užstatymas ūkinės paskirties ir neviršyje 15 m2 - projektas ir derinimas nebūtinas.
Turim bendrasavininkų sklypo dalį, kurioje norime pastatyti ūkinį pastatą, bet kaimynas neduoda sutikimo. Ar galima gauti leidimą statyboms be kaimyno sutikimo, ar tai įmanoma?
Pats ūkinis pastatas gali būti 80 m2 ribose, tuomet derinamas supaprastinta tvarka, be statybų leidimo. Bet su sklypo bendrasavininkais būtina susiderinti ir gauti sutikimą. Su kaimynu reikėtų rasti kompromisą.
Norėčiau paklausti, nuo ko priklauso namo projekto kaina? Turiu pati pasibraižiusi namo eskizą, kokio namo noriu.
Jūsų „pabraižymas“ labai pagelbės architektui, kadangi bus aiškesni Jūsų norai ir pageidavimai, bet pats pastatas, jo išdėstymas sklype turi reikalavimus, kuriuos reikės įvertinti, bus inžinerinių dalių - vandentiekis, elektra, nuotėkos, gal būt gretimai esančios komunikacijos, projektas derinimas. Taigi projektas šiek tiek kainuos. Kiek rodo praktika, kartotinis projektas ar užneštas statytojo kai kuriais atvejais gali būti ir brangesnis, vienose rankose esantis projekto valdymas visuomet ekonomiškesnis.
Noriu statyti laikiną garažą. Ar jam reikia parengti projektą ir gauti statybos leidimą?
Iki 15 m2 laikiniems pastatams leidimai nereikalingi, bet atstumai nuo sklypo ribų turi būti išlaikyti.
Ar reikia gauti leidimą statyti visiškai uždarą 1,8 m aukščio tvorą iš blokelių šiaurės vakarų pusėje, jeigu toje pusėje eina pagrindinė gatvė? Nuo kokios vietos reikėtų skaičiuoti tvoros aukštį?
Aklinai tvorai reikėtų gauti statybos leidimą. Atstumą apibrėžtų raudonosios linijos, šiuo atveju - tvora su pamatu traktuojama kaip statinys ir jai galioja tie patys užstatymo reikalavimai, kaip ir pastatui.
6a sodininkų bendrijos sode noriu pastatyti mobilų namelį. Ar reikia kokių nors leidimų? Mobiliųjų namelių pardavėjai sako, kad nereikia.
Mobilusis namelis yra laikinas statinys, kuriam leidimo nereikia, tačiau reikia įvertinti tai, kad jis statomas 3 metams, turi būti išlaikyti atstumai nuo sklypo ribų ir, jei jungiamasi prie inžinerinių komunikacijų už sklypo ribų - taip pat turi būti derinama.
Atstatant sudegusį kaimyno ūkinį pastatą, kuris nuo mano sklypo ribos buvo arčiau negu 3m., kaimynas reikalavo mano rašytinio sutikimo. Negavęs tokio sutikimo, jis savavališkai ėmėsi statybų darbų maždaug 1,5 m atstumu nuo sklypo ribos. Lyginant su buvusiu atstumu, jis sugebėjo apie 20-30 cm priartėti prie mano sklypo. Ar atstatant sudegusį pastatą nebereikia kaimynų sutikimo dėl 3 m ribos? Kam ir kokios formos skundą turėčiau rašyti tokiu atveju?
Namo atstatymu laikomas įteisinto statinio atkūrimas ant esamų pamatų (šiuo atveju atstumas negalėtų mažėti). Jei prieš tai statinys nebuvo suderintas, būtinas kaimyno notarinis sutikimas atstumo mažinimui. Visus nelegalių statybų klausimus nagrinėja statybų inspekcija.
Ruošiamės statyti sodo namą ne didesnį, kaip 80 kv.m. Norime užstatyti kuo mažesnį žemės plotą, todėl galvojame apie 2 aukštų namuką. Kaip suprasti reikalavimą, kad perdangos anga turi būti ne didesnė nei 4,8 m?
Jūs, matyt, klausiate apie II kategorijos nesudėtingą statinį - tai užstatymo reikalavimai tokie ir būtų - anga tarp laikančių atramų - 4,8m, plotas išorės perimetrų įvertinus visus aukštus - 80 m2. Tačiau reikia įvertinti inžinerines komunikacijas, kurioms reikalingos techninės sąlygos.
Kokie dokumentai, iš kokių institucijų ir kokiu eiliškumu reikalingi individualaus namo statybai žemės ūkio paskirties žemėje? Vilniaus raj. savivaldybės teritorijos bendrojo plano konkretizuotiems sprendiniams įgyvendinti sudaryta Žemės sklypų tvarkymo ir teritorijų planavimo komisija pritarė vystymo (plėtros) koncepsijos schemos rengimui ir leido rengti detalųjį planą, pateikdama sąlygas ir nurodydama kreiptis pas pasirinktą architektą.
Pagal duotus siūlymus reiktų rengti detalųjį planą, kitas būdas žemės ūkio paskirties žemėje ruošti ūkininko sodybos parinkimo projektą (nereikalingas detalusis planas). Sekantis žingsnis ūkiniko sodybos pastatų projektas. Detalus planas paruoštas taip pat sudaro galimybę ruošti (šiuo atveju galima turėti daugiau padalintų sklypų) gyvenamo nano projektą, tik tai ilgiau užtruks.