A.Patašienės įmonė ekspertų komentarai

A.Patašienės įmonė
S. Konarskio 7, 03109 Vilnius
Atsiliepimai 0

Kokie langai geriausiai izoliuoja triukšmą

Kokius langus patartumėte susidėti į butą? Gyvenu šalia triukšmingos gatvės, burzgimas labai intensyvus. Kokie langai geriausiai izoliuoja garsą?
Garso izoliacijos požiūriu reiktų rinktis gaminius su storesniai stiklais. Taip pat yra aktualu, kad stiklai būtų kuo toliau vienas nuo kito. Geriausiai garsą slopina langai, kurie yra turi „dubliuotą varčią" su papildomu stiklu. Bet tokie gaminiai yra labai brangūs ir nepatogūs eksploatuoti. Jie dažniausiai būna kombinuoti Pvz., medis/aliuminis. Renkantis standartinės konstrukcijos gaminius reiktų paprašyti gamintojo pateikti deklaruojamas reikšmes su vienu ar kitu įstiklinimo variantu. Pagal tai ir reiktų vertinti garso izoliacines savybes. Taip pat nereiktų pamiršti, kad ne paskutinį vaidmenį atlieka ir teisingas lango sumontavimas sienoje ir geras jo sureguliavimas sumontavus į sieną. Jei gaminys nesandarus - jo garso izoliacinės savybės blogėja.

Pasyviųjų langų šilumos laidumo koeficientas

Pasyviajam namui ieškau langų. Koks turi būti pasyviųjų langų šilumos laidumo koeficientas?
Jeigu Jums reikia sertifikuoto pasyvaus lango, tuomet jis turi būti gaminamas pagal Passiv Hause institute nurodytus reikalavimus. Tokie sertifikuoti plastikiniai langai yra iš Schuco Corona Si 82 profilio, naudojant termo rėmelį ir 0,7 W/m2K šilumos laidumo stiklo paketą. Tas pats ir su mediniais langais. 1230 x 1480 dydžio lango šilumos laidumo koeficientas neturi viršyti 0,8 W/m2K. Tačiau jei Jums nėra būtinas sertifikatas, šį rodiklį galima pasiekti naudojant pigesnius rėmus, bet naudojant geresnių rodiklių stiklo paketą. Tuomet Jūs turėsite tokį pati šiltą langą, tik žymiai pigesnį.

Langų saugumas

Gyvename pirmame aukšte. Pro virtuvės langą įsibrovė vagys, nors, kai buvo statomi plastikiniai langai man aiškino, kad jie saugūs ir nieks pro langus nepateks. Galvojau apie grotas ant langų, bet gyventi už grotų nesinori. Mane domina didelio saugumo plastikiniai langai.
Lango saugumą gali užtikrinti šie dalykai: 1) Laminuotas stiklas (tripleksas). Specialios paskirties stiklai. 2) Saugūs apkaustai. Apkaustai ir užraktai skirstomi į tam tikras saugumo kategorijas. Gali būti standartinis saugumas, saugūs 2 kampai, saugūs 3 kampai, saugūs 4 kampai. Taip pat yra saugos laipsniai WK1, WK2, WK3. 3) Rakinama rankena, neprasukama rankena. 4) Signalizacija. Savaime aišku, nuo lango saugumo priklauso ir jo kaina.

Ar ne per šaltas aliuminio lango rėmas žiemos metu

Žiemos metui planuoju keisti langus. Norėjau pasiteirauti, ar šiuo atveju, aliuminio rėmas nebus pernelyg šaltas?
Aliuminio langai yra ilgaamžiai ir labai stabilūs. Tačiau, kaip Jūs ir minėjote jie yra „šalčiausi“, kadangi aliuminis yra labai geras laidininkas. Net ir aliuminio rėmas su 2 termoizoliaciniais tilteliais arba su specialiu Termo užpildu, niekada neprilygs, šilumos atžvilgiu plastikiniam arba mediniam rėmui. Aliuminio langas yra palyginti brangus produktas, kuris labiau tinkamas visuomeniniams objektams arba tiems objektams, kurių langų konstrukcijos yra labai didelės. Jeigu Jūs norite kokybės, šilumos ir ilgaamžiškumo, rekomenduočiau rinktis medinį langą, iš išorės pilnai kaustytą aliuminiu. Toks variantas labiau tinkamas į nuosavą namą ar butą.

Kokio tipo langai patvariausi

Planavau rinktis medinius langus, bet dabar išgirdau, kad po 5 - 6 metų juos vis reikia perdažyti. Gal tada geriau plastikinius rinktis, kad mažiau vargo būtų?
Plastikiniai, aliuminio ir mediniai langai turi ir privalumų, ir trūkumų. Aliuminio langai patys stabiliausi ir ilgaamžiškiausi, tačiau jie yra šalčiausi. Plastikinių langų privalumas yra tas, kad jie yra pigiausi, tačiau stabilumu, estetinėmis savybėmis ir ilgaamžiškumu, nusileidžia aliuminio, o gal net ir mediniams langams, kadangi jų atnaujinti praktiškai neįmanoma. Plastiko paviršius, kaip ir dažyto medinio lango paviršius, yra jautrus mikroambrazyvui, todėl valant jį nuo dulkių, arba plaunant, taip pat nuo atmosferinio poveikio, laikui bėgant yra pažeidžiamas paviršiaus glotnumas. Paviršius tampa šiurkštus, keičia spalvą, prie jo lengviau limpa dulkės. Šiuolaikinių medinių langų apdailai yra naudojami ekologiški, ilgaamžiai, elastingi akriliniai dažai arba lakai. Šių medžiagų pagrindas yra vanduo. Nudažius šiais dažais langą, dažų plėvelė pasiekia savo optimalias savybes tik po gero mėnesio. Tačiau gaminį jau galima naudoti po 48val (šis rodiklis priklauso nuo dažų rūšies). Dažų padengimo plėvelė yra ypatinga tuo, kad ji ilgą laiką išlieka elastinga, t.y. kintant santykinei drėgmei ji „vaikšto“ kartu su mediniu rėmu, todėl paviršiuje neatsiranda mikro įtrūkimų, kurie kenkia medienai. Esant perteklinei drėgmei dažų plėvelė brinksta, užsidaro plėvelės poros, todėl perteklinė drėgmė nepasiekia medienos. Aišku nereikia pamiršti, kad medinis rėmas prieš dažant yra impregnuojamas ir gruntuojamas, apdirbamas antiseptikais, kas taip apsaugo medieną nuo drėgmės, grybelių ir pelėsio. Taip pat yra naudojamos ir tokios apsaugos priemonės, kaip aliuminio nuolajos, kurios apsaugoja lango pažeidžiamiausias vietas nuo drėgmės. Manyčiau, kad gerai pagaminto medinio lango nereikės perdažyti minimum 10 metų.
A.Patašienės įmonė
S. Konarskio 7, 03109 Vilnius