Pirties statyba apsauginėje zonoje
Klausimas:Noriu pasistatyti pirtelę upelio apsauginėje zonoje ant nuosavo tvenkinio kranto. Ar tai yra įmanoma? Kokia statyba galima tokioje vietoje, kokio dydžio statiniai galimi?
Apsauginėje zonoje (ne juostoje) galima statyti pirtį iki 25 m2 bendro
ploto, 4,5 m aukščio.
Jeigu pas jus yra gyvenamasis namas sklype, tai jūs, nepažeisdami tvenkinio (upelio) apsaugos zonos galite statyti pirtelę už 5 arba 10 m. Registracijos dokumentuose turi būti nurodyta kokia ta zona. Arčiau tikrai negalite statyti. Pirtelės bendras plotas neturi viršyti 25 m2. Vieno aukšto.
Pagal įstatymą apsaugos zona skirta viešam naudojimui 5-10 m aplink vandens telkinį, kai telkinys yra valstybės. Kai telkinys privatus, prasideda aplinkos apsaugos reikalavimai. Didelis klausimas ar pavyks susitarti dėl pirties statybų – reiktų eiti ir kalbėti su savivaldybės darbuotojais, ką įmanoma padaryti. Jei turėtumėt ant kranto senus pamatus, tada nebūtų problemų. Kitas variantas – statyti elingą (valčių sandėliuką, remontą ar prieplauką) ir vėliau ją pakeisti į pirtelę.
Pasikonsultuotkit su savivaldybės darbuotojais.




