OSB plokštės naudojimas įrengiant grindis

Palėpiniame bute ant perdangos lagių noriu dėti medienos drožlių plokštes, o ant jų medines grindis. Visi deda orientuotos medienos skiedrų plokštes (OSB). Kodėl OSB grindims yra geriau, nei medienos drožlių plokštė?

Kuo skirasi linoleumas, marmoleumas, tarketas

Kas yra linoleumas, marmoleumas ir tarketas? Kuo jie skiriasi, kur tinkamiausi naudoti?

Ažuolinių terasos grindų impregnavimas

Kuo patartumet impregnuoti ažuolines grindis terasoje?

Epoksidinė ar akrilinė grindų danga

Renkames grindų dangą tarp epoksidinė ir akrilinės. Ar galėtumėte patarti, kuri medžiaga būtų tinkamesnė butui, bei kiek skirtūsi grindų kaina (medžiagų bei darbo).

Kokią grindų dangą rinktis grindiniam šildymui

Bute įrengtas grindinis šildymas, kuriuo bus apšildomas visas butas. Kokią grindų dangą rinktis, esant minėtam šildymui? Žinau, kad geriausia varža esant plytelėms, bet to nepageidauju. O kaip dėl dvisluoksnio, trisluoksnio parketo ar laminato? Kam teikti pirmenybę? Esu susipažinus ir tai, kad sudėjus parketlentes ir laminatą, reikalavimas kad temperatūra nebūtų aukštesnė nei 27 laipsniai, kadangi medis gali susivaikščioti, pasitraukti ir atsiras tarpai?

Grindų kokybės tikrinimas

Kokiais mechanizmais tikrinama betoninių grindų kokybė?

Grindų konstrukcija su dviem betono sluoksniais

Individualus namas - be rūsio. Ar verta įrengti grindų konstrukciją su dviem betono sluoksniais - betonuoti juodgrindes, po to šiltinti ir dar betonuoti 7 cm storio grindis? Teko girdėti, kad šiuolaikiniuose namuose po kelių metų grindys sėda, t.y. grindjuostės lieka kabėti.

Grindų konstrukcijos įrengimas nenaudojant betono

Kaip name įrengti  grindis, kad nereikėtų jų betonuoti? Pagal projektą reikia dėti putą, armuoti ir lieti betonines grindis, po to išsilyginantį sluoksnį ir medines grindis.  Grindys bus įrenginėjamos antrame aukšte.

Pagrindo šildomoms grindims lyginimas

Ruošiamės įrengti grindinį šildymą. Grindys yra antrame namo aukšte, perdanga - betoninė. Išardžius senas medines grindis ir iškasus ten po jomis supiltą masę turime apie 20-30cm gylio duobę nuo projektinio aukščio. Pagrindas labai nelygus. Ar nesuklysiu jei išlyginimui panaudočiau paprastą keramzitą? Virš jo dėčiau polistirolą (50mm; du sluoksnius, perdengiant siūles), plėvelę, tinklą, vamzdelius ir betoną. Kokia keramzito frakciją būtų geriausiai naudoti?

Grindinių lentų dėjimas

Kaip reikia teisingai susidėti medines grindis iš grindinių lentų.