Grindys būstui, kaip ir kokias grindis rinktis

Grindys – tai bene daugiausiai pažeidžiama mechaniškai plokštuma. Gyvenamasis būstas – aplinka, kur nėra didelio žmonių srauto, purvo, nešvarumų. Tačiau visai nekreipti dėmesio į medžiagų fizines savybes tikrai nederėtų.
Grindų medžiagos estetinė išvaizda, medžiagiškumas ir fizinės savybės turėtų būti vertinamos kompleksiškai pasirenkant savo namo interjerui vieną ar kitą grindų dangą.
Yra daugybė skirtingų medžiagų, skirtingas savybes ir skirtingą išvaizdą turinčių dangų: įvairiausių spalvų, nevienodo atsparumo trinčiai, drėgmei, valymo priemonėms.
Parenkant grindis Grindys būstui, kaip ir kokias grindis rinktis

svarbu, kad jos atitiktų patalpos paskirtį, būtų lengvai valomos, prižiūrimos ir gražiai atrodytų ilgą laiką. Šiandieninėje rinkoje yra kelių tipų grindų dangos, kurios gali būti naudojamos gyvenamojo būsto patalpose:


Medinės arba dalinai medinės grindys
. Jų yra labai įvairių: medinių lentų grindys, įvairiausių rūšių medienos parketas, medienos plaušo ar drožlių plokštės, kurių viršuje yra plonas dėvimasis natūralaus medžio sluoksnis ir kt. Visos šios grupės grindys gakli būti klojamos gyvenamosiose patalpose, ten, kur nedideli žmonių srautai, kur beveik nevaikštoma su lauko avalyne, kur patalpos pakankamai toil nuo lauko – tai individualaus namo antrasis aukštas, pastogės patalpos. Purvas, smėlis, drėgmė labai gadina medinių grindų paviršių ir greitai tokios grindys gali pasidaryti neišvaizdžios. Mechaniniai poveikiai tokioms grindims labia pavojingi. Taigi, patalpose, kur priiminėjate svečius, rengiate pobūvius, kur patiems kartais kyla noras eiti nepakeitus lauko avalynės, niekada neklokite medinių grindų.

Medį imituojančios grindų dangos. Tai yra speciali drožlių plokštė, paklijuota idealiai imituojančiu natūralios medienos priešinį, spalvą ir tekstūrą popieriumi. Tai daug pigesnis ir net labai pigus grindų, imituojančių įvairių rūšių medines grindis, variantas. Būtent jas ne profesionalai vadina „plaukiojančiomis“ grindimis, nes jos būtent tokiu būdu klojamos. Tokių grindų kaina dažnai nusako jų atsparumą dėvėjimuisi ir taip pat piešinio, imituojančio natūralaus medžio tekstūrą, kokybiškumą ir tikroviškumą. Jos paprastai nėra ilgaamžės. Tokias grindis patartina kloti tose patapose, kuriose nėra didelių žmonių srautų, į kurias patenkama ne tiesiai iš lauko, kur vaikštoma dėvint tik namų avalynę.

Natūralaus linoleumo grindys. Daugelis dažnai painioja paprasčiausią PVC (pochlorvinilinę) dangą ją vadindami linoleumu, nors iš tarybinių laikų dar puikiai prisimename tikrojo natūralaus linoleumo spalvą ir nemalonų kvapą. Tai yra tamsiai rudos spalvos natūrali medžiaga, gaminama iš lino, medžio miltų, kamštmedžio miltų, sakų, kalkakmenio pigmentų ir džiuto. Dabartinės technologijos siūlo mums puikios išvaizdos tikrai labai ekologišką, visiškai higienišką, labai dekoratyvią, šiltą, antistatinę, sunkiai užsidegančią, atsparią krūviams, įspaudimams, ilgaamžę ir, svarbiausia, natūralią dangą. Pas mus dar labai neįprasta linoleumą sutikti privačių namų sektoriuje. Nors, iš principo, tai idealiai tinkanti medžiaga gyvenamiesiems kambariams. Ši, iš natūralių produktų pagaminta danga, turinti jau šimtmečio eksploatavimo tradicijas, sukuria patalpose jaukią atmosferą, o ramių ir patrauklių spalvų paletė suteikia galimybę kurti originaliausių raštų dizainą. Ši grindų danga gerokai atsparesnė už medines grindis, taigi ją galima kloti įvairesnės paskirties patalpose. Didelė spalvų ir raštų įvairovė, todėl vaikų žaidimų kambariai, bendrieji kambariai, holai puikiausiai atrodo iškloti tokio tipo danga. Kad lengviau būtų jas valyti, patartina ištepti specialiais apsauginiais impregnuojančiais skysčiais.
Kamštinės dangos. Natūrali, originalių raštų ir įdomių tekstūrų, jauki medžiaga. Labai tinka gyvenamųjų kambarių grindims. Kamštinė grindų danga pagaminta iš natūralios gamtinės žaliavos – kamštinio ąžuolo žievės. Ji pasižymi antistatinėmis savybėmis, didele garso ir triukšmo absorbcija, ilgaamžiškumu. Naudojant kamštinės medžiagos grindų plokštes, galima išradaingai ir originaliai suformuoti interjerą. Dėl atsparumo drėgmei ir neslidaus paviršiaus ypač tinka virtuvėje ir vonioje, o dėl ištaigingumo, ilgaamžiškumo ir ekologiškumo – svetainėje ir miegamuosiuose. Kamštinės grindų dangos lengvai valomos. Užtenka paprasčiausio šepečio, vandens, grindų ploviklio – ir jūsų grindys vėl atrodys kaip naujos.

Keraminių ar akmens masės grindys. Tokių grindų tradicijos mūsų krašte tikrai palyginti nesenos. Ir meilės, ir dėmesio šiai medžiagai lietuviai nerodė anksčiau ir dabar dar retas kuris pasiryžta iškloti savo svetainę, virtuvę, o ką ir kalbėti apie miegamąjį keraminėmis plytelėmis. Teisinamasi, kad lietuviai labiau mgsta jaukią ir natūralią medžiagą – medį. Dažniausiai daugeliui keraminių plytelių grindys asocijuodavosi su nekokybiškai išklotomis, išdužusiais kampais, blankių ir murzinų spalvų, grindimis. Dabartinė pasiūla pasikeitė iš esmės ir verčia pakeisti ir mums savo požiūrį į šią medžiagą. Plytelių raštai, spalvos, formatai savo įvairumu stebina ne tik eilinį pirkėją bet ir profesionalus. Taigi, turint patį plačiausią šių nuostabių medžiagų asortimentą, susidaro galimybės ir mums savo gyvenamajame būste, plačiau panaudoti tą puikiai eksploatuojamą, labai lengvai prižiūrimą ir nepagrįstai užmirštą medžiagą. Keraminės ar akmens masės plytelės – nepakeičiama danga vonios kambariui, WC, virtuvei, jos puikiai tinka pirmo aukšto koridoriams ar rūsio patalpoms, o drąsesni, pasiryžta plytelėmis iškloti ir miegamojo grindis.

Kiliminės dangos. Dabartinės kiliminės dangos yra įvairiausių raštų, audimo tipų, atsparumo dėvėjimuisi klasių. Iš jų galima sukurti įvairiausias kompozicijas panašiai kaip ir iš PVC ar natūralaus linoleumo ritininių dangų. Kai kuriose firmose galima įsigyti netgi garsių pasaulio dizainerių ar dailininkų sukurtų autorinių darbų. Tai tikrai nuostabūs, spalvingi, originalūs, neįprastų kompozicijų modernaus šiuolaikinio dizaino kilimai ir jie tinkami gyvenamosios paskirties erdvėse. Ypač pravartu fragmentiškai pasikloti kilimą, kuomet grindys yra iš kietų medžiagų: plytelių ar natūralaus akmens.

Monolitino teraco grindų danga. Tai iš seniau sutinkamas grindų variantas. Ir tai tik dvaruose ir turtingesnių savininkų namuose. Dažniausiai monolitinis teracas buvo naudojama kaip labai atspari, tvirta ir leidžianti lengvai formuoti pačias sudėtingiausias formas medžiaga laiptinių įrengimui. Sudėtingos formos ir profilio laiptų pakopos ir profiliai sukurti to meto architektų lengvai buvo išpildomi iš teraco. Dabar ši medžiaga sutinkama daug rečiau, o ypač – gyvenamosios paskirties statiniuose. Tačiau sėkmingai sukonstruoti laiptus ar fragmentą grindų visada galima, nes tos unikalios medžiagos galimybės, didelės. Tačiau darbas su šia medžiaga yra labai sudėtingas, kruopštus, reikalauja didelės patirties ir profesionalumo. Nebedaug išliko Lietuvoje šio reto išskirtinio amato meistrų, ir tai jie dažniau būna užsiėmę restauravimo darbais, nei naujų darbų kūrimu, nes anksčiau tokių grindų ir laiptų prabangiuose namuose būdavo pakankamai daug. Iš teraco galima padaryti invidualaus priešinio paveikslus, kurie visada gali tapti originaliai išpildytų grindų fragmentu.

Natūralaus akmens grindys. Tai, ko gero, pats brangiausias grindų dangos variantas. Būtent dėl šios priežasties, jis gana retai pasitaiko gyvenamuosiuose pastatuose. Nors tokios grindys labai gražios, plati jų spalvų ir natūralaus akmens piešinio palete, gerai dėvisi, yra labai atsparios, lengvai valosi.

2_grinduklojimaslt_.gif.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394999 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 165013 klausimų