Namo ploto (kvadratūros) skaičiavimas

Klausimas:

Noriu pasistatyti sodo namelį iki 80 m2, kaip skaičiuojama namo kvadratūra? Antras aukštas bus didesnis už pirmą aukštą su pavėsine. Ar pavėsinė įsiskaičiuotų į 80 m2? Ar rūsys skaičiuojamas į 80 m2?

Atsakymai:

Namo kvadratūra skaičiuojama pagal grindų plotą, sumuojami visi aukštai, taip pat ir rūsys, o dėl pavėsinės reikėtų tiksliai pažiūrėti, ar tai būtų atvira ar uždara, ar tai būtų kaip uždengta terasa. 1 1
12314327

Bendasis pastato plotas yra visų pastate esančių patalpų plotas (šildomų, nešildomų, esančių visuose aukštuose, nepriklausomai nuo paskirties).

Čia ištrauka iš "Pastatų plotų ir tūrių skaičiavimo tvarka" STR 1.14.01:1999: "17. Gyvenamojo pastato bendrasis plotas yra visų jame esančių patalpų, tarp jų ir funkcionaliai susietuose priestatuose, plotų suma."

Mantas, UAB "Archas"


 2 2

Supaprastinto projekto, iki 80 m2 statinio, plotas skaičiuojasi sudedant vidinių antžeminių patalpų plotus. Rūsys neįsiskaičiuoja. Terasos, stoginės, pavėsinės į bendrą plotą neįsiskaičiuoja. Mansardinių patalpų plotas skaičiuojasi nuo 1,6 m aukščio, o ne grindų ploto. 3 3