Seno rąstinio namo šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Rekostruoju seną rąstinį namą, negaliu jo apšiltinti iš lauko, nes jis apkaltas lentutėmis, būtų labai brangu jas plėšti ir kalti, dažyti naujai, tai noriu paklausti, ar gera idėja apšiltinti iš vidaus užpurškiant atvirų porų poliuretaną 5-7 cm. Ar tokiu būdu apšiltinus nesupus mano rąstai, ar namas bus šiltas. Jei taip blogai, tai kaip būtų gerai apšiltintinti iš vidaus?
Komentarai:
Apšiltinus 7 cm storio poliuretanu, sienos varža padidės maždaug dvigubai. Nebus šiltas namas, bet pastoviai negyvenant - gal ir pakaks.
Atvirų porų poliuretanas įgeria drėgmę, o tai žymiai sumažina šiluminę varžą, o ir mediniams rąstams negerai. Reikalinga iš kambario pusės dėti garo izoliaciją ir apdailinti gipskartoniu bei vėdinti kambarį, nes siena nepraleis iš kambario pusės vandens garų.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Rekomenduočiau naudoti REMMERS IQ Therm sistemą. Ši sistema yra "kvėpuojanti", todėl galite būti ramus, kad rąstai nesupus. Galimi IQ Therm sistemos plokščių storiai 3,5,8 cm. Jei rąstiniame name nėra labai šalta rekomenduočiau naudoti 5 cm storio. Taip pat šios sistemos pliusas yra tas, kad ji neleidžia susidaryti pelėsiui.
Tokiu atveju geriau šiltinti ekovata šlapiu būdu. Ekovatai išdžiūvus tvirtinama OSB plokštė. Plokščių sandūros sandarinamos. Svarbu normaliai veikianti pastato vėdinimo sistema.
Marius Gimbutas, UAB TERMAS®
Perdangos apšiltinimas
Perdangos apšiltinimas
UAB Ekovela
45 atsiliepimai 89% rekomenduoja
31,50 €/m³
Pastatų apšiltinimas ekovata
Pastatų apšiltinimas ekovata
UAB Ekovela
45 atsiliepimai 89% rekomenduoja
56 €/m³
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394322 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164499 klausimų