Poliuretano putų minusai

Klausimas:
Noriu šiltinti stogą. Domiuosi įvairiais variantas, vienas iš jų - putos. Matau visi čia jas labai giria, bet radau ir vieną tokią žinutę. Kaip čia iš tikrųjų yra? (Truputį atsargiau su putomis. Jos gaunamos maišant izocionatą ir poliolį. Izocionatas yra labai nuodingas ir įtrauktas į nuodingų medžiagų pagal toksiškumą sąrašą. Jei nelaimė - gaisras, ar bent svylant išsiskiria cianidai - tai tuomet galite greitosios nebekviesti.)
Komentarai:
Mūsų įmonė turi ilgametę praktiką šiltinimo srityje įvairiomis medžiagomis. Aš manau, kad poliuretanai (atvirų arba uždarų porų) turi tokius minusus:
1. Sugadina difuzinę plėvelę (suriša jos plaušelius, ji nebekvėpuoja).
2. Medinės konstrukcijos gali pradėti pelyti, šusti ar atsirasti ant jų grybelis, jei apipučiamos medinės konstrukcijos (pvz: gegnės) kurių drėgnumas yra daugiau nei 10,5 %.
3. Poliuretanas (ypač uždarų porų) gali atskilti nuo medinių konstrukcijų, ko pasekoje susidaro šalčio tiltelis, pradeda kondensuotis drėgmė, kuri varva ant apdailų.
4. Labai bloga garso klasė E-F, todėl yra sukuriamas būgno efektas.
5. Prie aukštesnės temperatūros nuo poliuretano gali atsirasti kvapas.
Norėčiau paminėti, kad aš nežinau nei vieno Europos poliuretano gamintojo, kurio gaminamam poliuretanui yra suteikta teisė šiltinti su poliuretanu medines konstrukcijas.
Poliuretano sertifikate ar deklaracijoje yra tiksliai nurodyta kokias konstrukcijas galima šiltinti su juo. Reikia pasitikėti tik Lietuvos SPSC arba kitais Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centrų išduotais sertifikatais, kuriuos galima patikrinti internete. Jei poliuretanas yra ne Europos gamintojo, tai įmonė (kuri naudoja šį poliuretaną) turėtų įvežamą poliuretaną papildomai sertifikuoti Europos statybinių medžiagų sertifikavimo centruose. Deja mažai žmonių supranta kas parašyta sertifikatuose ir kokie jie turi būti.
Mes šiai dienai rekomenduojame su poliuretanais šiltinti tik metalines, gelžbetonines ir mūrines konstrukcijas.
Iš tikrųjų verta rinktis saugias, ekologiškas ir ilgaamžes šiltinimo medžiagas. Todėl vertėtų pasidomėti giliau, nesuplakant visų purškiamų medžiagų su nuodingais senaisiais poliuretanais.
Tokiu principu galima teigti, kad labai atsargiai su oru - juk jame yra tiek teršalų o ypač , kai kaimynas degina plastmasę ar anglį. Dėl poliuretano - jei jis toks nuodingas, tai kodėl ant jo miegate (čiužiniai), sėdite (fotelis, sofa), sėdite mašinoje (sėdynės, apdailos detalės), dėvite batus (poliuretano padai), galų gale laikote šaldytuve maisto produktus (korpusas apšildytas poliuretanu). Tiek izocionatas tiek poliolis būdami yra kenksmingi, bet kai tarpusavyje sureaguoja, tampa neutraliu produktu ir išlieka neribotą laiką. O ar nekilo klausimų dėl vatoje esančių formaldehidinių dervų? Juk kiekviename produkto elemente galima surasti nuodų.
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
Labai keistas klausimas, noriu šiltintis putų poliuretanu, tačiau kažkur skaičiau, kad nuodas. Čia, kaip VBS kontora sakė. Taip rašant pateikite nuorodas, faktus. Mes kiekvieną dieną sėdime ant poliuretano, pradedant sofomis, automobilių sėdynėmis, lovų čiužiniais. Iš poliuretano gaminami protezai, automobilių panelės. Todėl, kai degs namas, neduok dieve, bus lova su čiužiniu ar sofa. Kai dega namas, ne greitąją reikia kviesti, o gaisrinę.
Raimondas, Ekspertai.lt
Šiltinimas putomis visoje Lietuvoje
Šiltinimas putomis visoje Lietuvoje
CELS
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
67 €/m³
Stogų šiltinimas poliuretano putomis visoje Lietuvoje nuo
Stogų šiltinimas poliuretano putomis visoje Lietuvoje nuo
CELS
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
67 €/m³
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392295 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163436 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 74 specializuotų įmonių