Rąstinių sienų sandarumas

Ar tiesa, kad sėdant rąstiniam namui tarp rastų atsiranda plyšiai pro kuriuos išeina šiluma.

Rąstinio namo šiluminė varža

Kokia yra rąstinio namo šiluminė varža, kai rąsto storis 180 mm? Rąstiniame name norime suprojektuoti šildymo sistemą. Kokią reikia priimti rąstinių sienų varžą skaičiuojant šilumos nuostolius patalpose.

Rastinio namo rąstų drėgnumas

Statomės namą ir prieš darbų priemimą sugalvojome išmatuoti rąstų drėgnumą (nes prieš dažant svarbu pasitikrinti). Nustebom pamatę, kad rąstų drėgnumas visur 68 %. Kiek mes suprantam, čia ypatingai daug.
Kokie padariniai gali būti vėliau, jei namas pastatytas iš tokios drėgnos medienos?
Taip pat dar sukėlė abejonių toks dalykas: kadangi sudėjus rąstus kai kur liko tarpai tarp rastų, meistrai juos užpurškia makrofleksu, o paskui ji apipjausto. Ar čia technologiška naudoti tokias priemones tarpams tarp rąstų užkišti?

Rąstų mėlynavimas

Ar viduje pamėlynavęs apipjautas rąstas tinka statybai? Nuo ko rąstas mėlynuoja? Ar mėlynuoja ir žiemą, ir vasarą pjauti rąstai?

Kiek reikia rąstų 150 kv.m namui statyti

Kaip reikėtų pasiskaičiuoti reikiamą rąstų kiekį gyvenamo namo statyboms. Arba kiek preliminariai su užmetimu gali prireikti medienos 100 - 150 m/2 namui. Ačiū.

Rąstiniame name jaučiama vėjo "trauka"

Turime pasistatę pjautų pusrasčių (70 mm) dvigubos sienos su viduje apšiltinimu 100 mm medinį namą. Susidūrėme su problema, kad esant vėjuotai dienai jaučiama vėjo „trauka“, kuri ypatingai didelė 2 aukšte. Manome, kad problema tame, kad statant buvo nepilnai išdžiuvusi mediena, kuri dabar susitraukė ir sienų konstrukcijoje atsirado mikro plyšiai. Kadangi 1aukšto lubos pakankamai sunkios (į perdangą buvo piltas kvarcinis smėlis), tai pirmas aukštas, kaip ir geriau susėdęs, o antras atsilaisvinęs. Stogas bituminių čerpių - lengvas. Statant namą pusrasčiai buvo „veriami“ ant sraigto ir surinkus visą siena buvo suveržta. Tai pastačius kaip ir problemos nebuvo, tačiau dabar ji atsirado. Ka patartumete daryti?

Tarpų sandarinimas rąstiniame name

Kaip ir su kuo būtų galima užkamšyti tarpus esančius rąstinio namo kampuose.

Kokį namą pigiau statyti, rąstinį ar mūrinį

Ketiname statyti gyvenamąjį namą apie 130 m2, kuris bus šildomas kietu kuru. Norėjome sužinoti, kuris statybų būdas yra pigesnis: rąstinis namas ar mūrinis namas, kokie vieno ir kito namo privalumai ir trūkumai?

Kaip įrengti medinę perdangą

Kaip įrengti medinę perdangą, kad per vidurį nelinguotų gridys ir centre perdangos nereikėtų įrengti atraminės sijos. Tarpuangis 6,5m, pušines sijos matmenys 20 cm aukštis ir 15 cm plotis, tarpas tarp sijų centrų 1m.

Rąstinio namo stogo konstrukcija

Ar būtina rąstinio namo stogo konstrukciją daryti su slankikliais, jeigu rąstai gerai išdžiovinti?

Ar reikia impregnuoti išdžiovintus rąstus prieš surenkant namą

Ar reikia impregnuoti gerai išdžiovintus rąstinio namo rąstus prieš surenkant sienas, ar užtenka juos impregnuoti, kai jau rąstinio namo dėžutė surinkta?

Kokio storio rąstai turėtų būti statant rąstinį namą Lietuvoje

Kokio storio (optimaliausias variantas) rąstai turėtų būti statant rąstinį namą Lietuvoje? Jei stačiakampis rąstas 200 mm, ar reikia papildomai šiltinti rąstinį namą?

Iš kokių rąstų statyti rąstinį namą, sausų ar drėgnų

Norėtume pasiteirauti, iš kokių rąstų statyti rąstinį namą. Ar iš sausų rąstų, ar iš drėgnų (šlapių). Kurie yra geriau?

Kokį namą statyti, karkasinį ar rąstinį

Norėčiau statyti namą, bet neapsisprendžiu karkasinį ar rąstinį! Gal galėtumėte patarti, kuris namas labiau tinka lietuviškam klimatui, taip pat, kurio kaina yra prieinamesnė!
Kokie yra karkasinių ir rąstinių namų pliusai ir minusai!

Rąstinio namo pridavimas

Gal galėtumėte pasakyti, ar statant rąstinį namą iš 20 cm storio pušinių rąstų bei nedarant apšiltinimo nei iš lauko nei iš vidaus nekils rūpesčių su namo pridavimu? Name bus naudojamas geoterminis šildymas, siurblio galingumas apie 8kw., namo naudingas plotas apie 120 kv.m.

Šiltinimo medžiaga tarp rąstų

Sveiki, kokią šiltinimo medžiagą geriausią dėti tarp rąstų?

Rąstinės pirties optimalus rąsto storis

Laba diena, planuojame statyti rąstinę pirtį lauke. Gamintojai siūlo labai įvairių storiu sienojus rąstinei pirčiai, nuo 7,5 cm iki 14 cm. Koks rąsto storis rąstinei pirčiai būtų optimaliausias. Gyvenamųjų patalpų neplanuojame, tik pirtį.

Tarpų ir plyšių tarp rąstų sandarinimas

Rąstiniame name tarp rąstų ir kampuose atsirado plyšiai. Kaip reikėtų užstaisyti tarpus ir plyšius tarp rąstų, kad nepūstų vėjas, nebūtų prarandama šiluma?

Mediniai namai, kuo jie skiriasi nuo rąstinių namų

Norėjau sužinoti kuo skiriasi mediniai ir rąstiniai namai. Ar iš viso yra kokių nors skirtumų. Jei taip kuo jie geresni?

Kiek medienos sunaudojama vidutiniam rąstiniam namui

Kiek maždaug kubų medienos (rastų) reikia vidutiniam 150 kvadratinių metrų namui pastatyti, pvz.: vieno aukšto su mansarda.

Kokį namą statyti, vieno ar dviejų aukštų

Kokį rąstinį namą yra pigiau pasistatyti, ar vieno auksto ~ 100 m2 gyvenamo ploto, ar 2 aukštų po ~ 50 m2 gyvenamo ploto kiekviename aukšte. Kuris variantas yra geresnis?

Rąstų džiovinimas natūraliu būdu

Domina rąstų skirtų rąstiniam namui džiovinimas natūraliu būdu. Bučiau labai dėkingas, jei galėtumėte patarti, kaip išdžiovinti rąstus natūraliu būdu, t. y. kur geriausia laikyti, kiek laiko, ar būtina supjauti ar reikia nužievinti ir t. t.

Gręžtinių pamatų gylis ir polių diametras

Planuoju savo jėgomis įrengti gręžtinius pamatus pamatus, todėl noriu paklausti, kokie pagrindiniai pamatų įrengimo principai? Koks turi būti gręžinių gylis, diametras, bei atstumas tarp pamatų polių? Gruntas - po juodžemio sluoksniu smėlis su šlynu.

Neapšiltinto rąstinio namo pridavimas

Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamą namą priemiestyje ir rąsto storis 22 cm. Architektas projekte nurodys, kad šildomos sienos iš vidaus, nes sako negalės kitaip priduoti namo ir negausim leidimo statybai. Prašant savivaldybėje projektavimo sąvadų ir pasakius, kad rąstinis namas bus 150 m2 vasarnamis, jie vistiek traktuos jį kaip gyvenamajį namą ir pridavinėti reiks kaip gyvenamąjį, o ne kaip vasarnamį ir reiks, kad sienų varža būtų 5. Kaip yra iš tikro?

Rąstinio namo sėdimas

Planuoju statyti rąstinį vasarnamį-pirtį. Meistras įspėja, kad tekintų rąstų siena gali susitraukti iki 15 cm. Ar tai normalu?

Pasyvus namas iš klijuotų rąstų

Ar galima pastatyti pasyvųjį namą iš klijuotų rąstų, pvz.: 20 cm klijuoto tašo sienos, šiltas Legalett pamatas su oriniu šildymu, stori langai, gerai apšiltintas stogas (30-40 cm akmens vatos)?
Jei taip, ar tokiam namui būtų reikalinga priverstinė ventiliacija (teigiama, kad rąstinė siena „kvėpuoja")?
Ir jei įmanomas rąstinis pasyvus namas, ar racionalu būtų šildytis elektra mėginant išvengti didelių investicijų į brangias šildymo sistemas?

Rąstinio namo apšiltinimui tinkamos medžiagos

Kaip tinkamai apšiltinti rąstinį namą, kad namas liktų „kvėpuojantis"? Šiltinsiu iš išorės. Jeigu dėčiau mineralinę vatą - reikėtų dėti ir plėvelę, kuri saugotų nuo vidaus garų ir tada namas liktų „nekvėpuojantis". Liktų ekovatos variantas – tik nelabai įsivaizduoju technologijos, kaip ji purškiama, tam reikia turėti spec įrankių? Ar ta vata purškiama tiesiai ant rąstų?

Rąstinio namo fasado apdailos medžiagos

Kokia yra geriausia rąstinio namo fasado apdaila, jei brangesnė, tai kokia?

Langų montavimas rąstiniame name

Ar pastačius rąstinį namą galima iš karto montuoti langus ir duris? Ar reikia palaukti metus kol namas pasės?

Plyšių tarp rąstų sandarinimas

Man prieš du metus pastatė rastinį namą. Darbai buvo atlikti nekokybiškai ir šiuo metu tarp rąstų atsirado nemaži plyšiai. Namas susėdo per du metus tik apie 3-4cm. Stogas - molinės čerpes. Ar čia normalu ir ar yra būdas problema išspresti, kažkaip užsandarinti plyšius tarp rąstų.

Rąstinio namo apsauga nuo ugnies, pelėsių, UV spindulių

Pradedu statyti rąstinį namą. Pasiūlykite man, kuo dažyti namą iš išorės ir kuo iš vidaus, kad būtų apsaugotas ir nuo pelėsiu, ir UV spindulių, ir nuo ugnies.

Rąstinio namo rekonstravimo darbai

Kaip sukelti seną rąstinį namą, kadangi jo pamatai yra prasti, kampuose stovi dideli akmenys, o per visą perimetrą tik apdailinis pamatukas. Kaip jį pakelti, nuo ko pradėti ir kokia šio proceso eiga, į ką atkreipti dėmesį?

Nedžiovinti balkiai medinio namo perdangai

Ar galima perdangai naudoti nedžiovintus balkius? Renovuojame seną medinį namą, keisime balkius. Balkiai būtų atidengti ir matomi. Kokios galimos problemos sudėjus nedžiovintus balkius?

Tarpų tarp rąstų šiltinimo medžiaga

Ar tiesa, kad yra ypatingos formos profilio rąstų, tarp kurių nereikia dėti jokios izoliacinės medžiagos?

Drėgmė rąstiniame name

Sename rastiniame name labai drėgna. Iš kur atsiranda drėgmė? Kaip ją panaikinti?

 

Rąstinio namo šiltinimas

Ar norint gyventi rąstiniame name būtina jį apšiltinti? Ar būtina šiltinti tokį namą, jei statysiu jį iš storesnių rąstų?

Priestatas katilui rąstiniame name

Ar būtina statyti priestatą kieto kuro katilui rąstiniame name? Jei taip, koks turi būti šis priestatas?

Stogo šiltinimas rąstiniame name

Kaip apšiltinti rąstinio namo stogą, kad šiluma iš namo neišeitų per stogo kraigą ir rąstinių sienų sujungimų viršutines dalis? Ruošiamės statyti rąstinį namą su svetaine per du aukštus.

Kaip išdžiovinti rąstus namui

Išpjauti viengubo pjovimo 20 cm storio rąstai. Namą ruošiuosi statyti po 5-7 metų. Rąstai pušies. Kaip natūraliai juos išdžiovinti, apsaugoti nuo melinijimo, kenkėjų ir atmosferos poveikio? Ar užtenka uždengti tik iš viršaus, ar dengti ir šonus kokia nors plėvele? Ar įmanoma per tokį laiką išsaugoti natūralia medienos spalva?