Vėdinimas – Patarimai

Mąstau prieš sudedant lubas išsivedžioti gartraukiui skirtas komunikacijas ir tam, kad sutaupyti lubų aukštį, naudoti plačius plastikinius ortakius. Ar rekomenduotumėte juos naudoti? Ar geriau jų vengti? Ar reikia per jungtis juos kažkaip izoliuoti? Neramina, kad jei paslėpsiu juos po lubomis, kažkam atsitikus negalėsiu prie jų prieiti.
Bute neveikia ventiliacija, per ventiliacijos angas oras eina į patalpas, o ne kaip turėtų būti, į lauką. Bute yra rekuperatoriai, bet tai problemos neišsprendė, atidarius langą, net ventiliatorius įtaisytas ventiliacijos šachtoje, neįjungtas pradeda suktis į kitą pusę, kvapai ateina iš techninio aukšto.
Ar tikrai vėjo turbina įmontuota virš ventiliacijos angos sumažins bute drėgmę ir sienos nepelys?
Nuosavame name meistrai nuo gartraukio gofruotu aliuminio vamzdžiu (nuo gartraukio iki sienos apie 1,5m) per namo sieną išvedė laukan ortakį. Negalim naudotis - šaltis eina vidun. Pasiūlykite konkretų sprendimą - atbulinį vožtuvą, savaime užsidarančias lauko groteles (žaliuzi), gal vamzdį reikia pakeisti ir jį apklijuoti akmens vata (3-5 cm storio).
Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Gyvenu Šiaulių mieste, lyros g. 6. Pas mane bute visiškai nėra ventiliacijos, kaip suprantu pas mano kaimynus taip pat nėra ventiliacijos, kurie gyvena žemiau manes. Į šį butą persikrausčiau visiškai neseniai. Šiuo metu kaip suprantu nelabai ir galiu maudytis, kad nepradėtų mestis pelėsis bute. Neseniai pasidariau kapitalinį remontą. Prieš remontuojant dar mėginau pravalyti ventiliacijos angą, kažkiek padėjo, bet šiuo metu vėl nėra kuo kvėpuoti.
Norėčiau paklausti kokį rekuperatorių geriau montuoti su pašildymu ar be?
Virtuvėje įjungus gartraukį, labai baisus kvapas pasklinda vonioje (ne maisto kvapas, bet labiau kaip koks išmatų ar dvėselienos), išjungus gartraukį po kiek laiko kvapas dingsta. Kur reikėtų ieškoti bėdos ir kaip išspręsti problemą? Gyvename penktame aukšte iš šešių. Namas 12 metų senumo.
Reikia išvesti metalinį ortakį iš rūsio į lauką. Skylė sienoje gaunasi apie pusmetriu žemiau nei grunto paviršius. Tai yra ortakio dalis bus po žeme, dėsis alkūnė ir kils į viršų. Kaip teisingai izoliuoti ir paruošti tą ortakio dalį, kuri bus po žeme? Ar reikia paruošti šachtą, kad būtų oro tarpas, ar galima kažkaip izoliuoti ir tiesiog užkasti?
Norėjau pasiteirauti kokiu etapu reikia dėti rekuperacinę sistemą? Pabaigėme grindis su grindiniu šildymu. Dabar žadama tinkuoti sienas (kiek žinau prieš tai reikia dėti ir išvedžioti rekuperacinę sistemą). Lubos kol kas tik išvedžioti laidai ir išpūsta šiltinimo puta. Žadame dėti įtempiamas lubas.
Pasistatėme sode (80kv. su terasa) namuką. Turime įsirengę oras-oras bei šildomas grindis, bet neturime įrengtos rekuperacijos. Būnant vėsiais orais įjungus šildymo sistemas kaupiasi drėgmė, labai bijome, kad neatsirastų pelėsis. Namas jau įrengtas. Ar yra galimybė įsirengti rekuperaciją be didelių nuostolių (sienų štrobavimo), ką pasiūlytumėte Jūs?
Į kokius parametrus atsižvelgti renkantis mini rekuperatorius?
Daugiabutyje sumontuotas cetralizuotas viso pastato rekuperatorius. Padavimo ir ištraukimo difuzorių dydis 100mm. Ar ploninant ortakius iki 75mm nukentės sistemos funkcionalumas?
Statomas 100 kv. A++ namas. Jame įrengiama rekuperacinė sistema. Ar virtuvės zonoje reikalingas/rekomenduojamas įsirengti papildomas oro ištraukimas per gartraukį?
Namuose daug drėgmės, ką patartumėt statyt mini rekuperatorių ar kondicionierių?
Klausimas dėl buto rekuperacijos galimybių ortakiais. Plotas 41.83m2, gyvenamasis 32.07 kv.m. Aukštos lubos, nėra ventiliacijos, langai į vieną pusę. 1964 m. namas, kitais metais renovuojamas. Viršutinis aukštas. Ar rinktis mini rekuperatorių?
Norėjau pasiteirauti kaip suvaldyti perteklinę drėgmę. Gyvenu jau beveik 2 metai naujos statybos 62kv. bute, kuriame įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperatorius Oxygen C-200. Nuo pat įsikėlimo buvo labai sausas oras (Drėgmė 27-40%), nors rekuperatoriaus ventiliatoriai buvo nustatyti minimaliu pajėgumu 35-40%. Po metų gyvenimo nusprendžiau pakeisti šilumokaitį į entalpinį. Pakeitus iškart pagerėjo klimatas ir sveikata. Bet drėgmė pakilo gan stipriai, daug daugiau nei tikėjausi. Dabar dažniausiai laikosi 60-65%, tik kai lauke labai sausa (30-40%), namuose nukrenta iki 50%, o ventiliatoriai sukasi 75-80%, nes jeigu sumažinu ventiliatorių galingumą, drėgmė iškart kyla stipriai. Energijos sąnaudos išaugo gan stipriai. Ant langų padarius micro, jaučiasi pagerėjimas, bet tada priskrenda vabzdžių į būstą. Galvoju gal įsigyti drėgmės surinkėją, bet turint rekuperacinę sistemą, nelabai norisi dar papildomų įrenginių. Gal turite pasiūlymų?
Meistrai teigia, kad viskas yra gerai, nors pats tokios informacijos nerandu. Paleidus rekuperatorių dirbti, oras yra paduodamas tualetuose (2 kambariai), virtuvės zonoje, sandėliuke. Visur kitur oras traukiamas. Ar tai yra normalu? Ar neturėtų veikti atvirkščiai?
Mediniam name turiu butą 80kv. Renovuoju šiuo metu. Ar mini rekuperatorius verta būtų montuoti? Ar geriau būtų pasiplanuot ir vedžiot visą sistemą? Kiek maždaug galėtų kainuoti išvedžioti sistemą?
Namo pagalbinėje patalpoje sumontuotas vertikalus rekuperatorius (Rekuperatorius ENSY InoVent AHU-300BV vert. kair.p. 275m3/h.). Ar yra kažkokie tech. reikalavimai nurodantys kiek vietos turi būti palikta neuždengiant rekuperatoriaus? Norim prietaisus (rekuperatorių ir šalia esantį dujų katilą pridengti, tą zoną atitverti per visą patalpos plotą kabinant garsą slopinančią užuolaidą. Ji būtų kabinama ne prie pat prietaisų, bet atitraukta apie 20cm atstumu.
Turiu seną namą. Jame sena vėdinimo sistema veikusi savaiminiu principu, jau ilgą laiką, kai sudėti plastikiniai langai ir ji praktiškai nebeveikia. Principas jos toks, iš negyvenamos palėpės yra atvesta vėdinimo šachta, kuri pasiskirsto tarp virtuvės, vonios ir tualeto. Į tą pačią šachtą iš virtuvės pusės yra pajungtas garinis, tačiau didžioji dalis garų jį pajungus keliauja ne į viršų t.y. palėpę, bet į kitas šachtos ventiliacijos angas t.y. vonią ir tualetą, tuomet ten pradeda kauptis kondensatas ir dedasi pelėsis. Klausimas ar įmanoma padaryti vėdinimo (ištraukimo) sistemą nedarant kapitalinio remonto? Gal yra kokių sprendimo būdų?
Dauguma kas dirba su rekuperacija nerekomenduoja gartraukio jungti prie rekuperacinės sistemos. Gartraukiai su anglies filtru taip pat nevilioja. O kaip jei gartraukį jungti per atskirai tam įrengtą mini rekuperatorių? Kainuos gerokai daugiau, bet gal pavyktų išsaugoti A++ namo sandarumą?
Gyvenu 5 aukšte, kampinis butas, žiemos metu pelija sienos. Noriu paklausti koks geriausias sprendimo būdas?
Gal kas galėtų pasidalinti patirtimi, tokios vėdinimo sistemos (https://www.fresh.eu/products/airsupplyvents/wallvents), kuri poruojama kartu su Nibe ištraukiamo oro šilumos siurbliu trūkumais/privalumais? Vožtuvai montuojami 4 kambariuose, ištraukimo difuzoriai - virtuvėje, koridoriuje ir dviejuose sanmazguose. Namas 120 A+ (2 aukštų). Siūlomas katilas pvz.: https://www.perkunibe.lt/parduotuve/istraukiamo-oro-silumos-siurblys-nibe-f730/. Kokie minusai ir pliusai? Svarbu išgirsti praktinius palyginimus (ne kainos) šilumos siurblio (tradicinio su išoriniu bloku) ir šio - kuris yra ištraukiamo oro be išorinio bloko, o taip pat ventiliacinės sistemos, kai įrenginėjama tradicinė rekuperacija ir mano paminėta - fresh vožtuvais ir tik ištraukiamo oro virtuvės, koridoriaus ir sanmazgų zonose? Lyginama ne kainos aspektai. Dėkingas profams.
Dušo patalpoje atsiranda pelėsis, ar išgelbėtų jei įrengtumėme ištraukiamą ventiliatorių, ar jie ištraukia drėgmę, jei taip kokį reikėtų rinktis? Šiuo metu yra paprasta ventiliacijos anga kuri išvesta į ventiliacijos angą ir natūrali ventiliacija per orlaidę. Kaip geriau susitvarkyti, kad būtų pašalinama drėgmė iš patalpos?
Ar būtina papildomai izoliuoti skardinius oro padavimo ir šalinimo ortakius rekuperatoriui, jeigu jie eis per nešildomą palėpę, bet bus užberti apie 20 cm ekovata? Per pačią lauko sieną būtų pravestas EPE ortakis. Ortakių ilgis būtų po 12m.
Sveiki, planuoju rusy isirengti skalbimo patalpa, bus dziovykle bei dusas. Turiu anga ventiliacijai. Klausimas kokie ventiliatoriai tam tinkami, nes pati anga is saves nei labai traukia, nei pucia. Kokie sprendimo budai tinkamiausi siuo atveju? Isvedimo i lauka (mini rekuperatorius tarkim) galimybes nera.
Sveiki, ar B klasės namui po rekonstrukcijos reikalinga rekuperacija? Projekte architektė numačiusi abi galimybes - ir su, ir be.
Sveiki, kadangi mano užklausa dėl rekuperatoriaus po palange įdėjimo nelabai gera vieta, tai norėčiau paklaust, mano viena siena išeina į laiptinę (gyvenu paskutiniam 5 aukšte), kur visada yra atdaras į lauką langas. Ar galima dėt į laiptinės pusę aukščiau?
Norėjau pasiklaust kiek kainuoja rekuperacinė sistema namui 200 kv.m su montavimu ir medžiagom? Namas yra 2 aukštų.
Kokio tipo, o gal konkretaus gamintojo rekuperacinę sistemą rekomenduotumėte nuosavam namui. Rekuperatorių yra kelių tipų, bet kiekvienas pardavėjas įrodinėja, kad jo parduodamas produktas geresnis. Kaip patartumėte pasirinkti?
Planuoju name įrengti ventiliaciją - šalia kamino iškelti vamzdį, jį apskardinti kartu su kaminu. Palėpėje statysiu valdomą ventiliatorių. Patalpose trauką reguliuosiu "grybukų pagalba". Virtuvės gartraukio prijungti į šią sistemą greičiausiai nepavyks, nes turbut reiktu statyti atbulinius vožtuvus, kurie, girdėjau, nėra labai patikimi. O antro vamzdžio kelti ant stogo nelabai norėtųsi. Planuoju iš gartraukio išvesti vėdinimą tiesiai per sieną. Ar teisinga įrengti tokią sistemą? Ar šaltis per virtuvės gartraukį, jei ventiliacija bus per sieną, neis tiesiai į lauką?Ka patartumėte daryti su vonios ir tualeto ventiliacija?
Ar 60m2 naujos staybos bute galima įrengti rekuperatorių su šaldymo funkcija? Ar reikia atskirai montuoti kondicionierių?
Po daugiabučio namo renovacijos pradėjo pelyti sienos. Ko nepadarė arba blogai padarė renovavusieji namą, kad atsirado pelėsis? Buvo tinkuotos namo sienų siūlės iš vidaus, pakeisti langai su stiklo paketais, sutvarkytas stogas ir t. t. Kaip ir kuo išnaikinti pelėsį, kuris yra rimtų ligų priežastis?
Kokia būtų vėdinimo sistemos kaina 100 m2 namui? Kas lemia vienos ar kitos vėdinimo sistemos kainas?
Statausi namą, 135m2. Gyvenamojo ploto 110m2. Kaip paskaičiuoti, kokio rekuperatoriaus reikia?
Ar galima naujos statybos name įsirengti vėdinimo sistemą, kurioje nebūtų siurblių ar ventiliatorių?
Planuoju statyti namą, planuoju rekuperatorių. Domina ką galima padaryti su virtuvės gartraukiu. Ar yra rekuperatorių kur atskiras pajungimas gartraukiui? Koks būtų optimaliausias sprendimas?
Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui? STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 1-oje lentelę nurodoma "Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema..." suprasčiau, kad jis nėra privalomas statytojui? Ar taip ir yra?
Domina rekuperatorių techniniai paramatrai. Kiek rekuperatorius sunaudoja elektros energijos? Kokios temperatūros oras paduodamas į patalpos vidų, kai name +20, o lauke -20 laipsnių šalčio?
Kam statomas atbulinis vožtuvas arba automatinė sklendė centralizuotoje rekuperacijos sistemoje oro padavimo ir išmetimo zonoje į lauką? Ar jos aplamai būtinos? Kada garso slopintuvai statomi 4 vnt. (abiejose rekuperatoriaus pusėse), kada du tik namo pusėje? Kada jų iš vis nereikia?
Virtuvė kartu su valgomuoju, apie 20m2. Yra rekuperatorius. Ar galima montuoti garų surinkėją be išėjimo į lauką, tik su anglies filtrais?
Reikalingas ventiliatorius 7kv/m voniai, kurioje bus vonia, dušinė ir tualetas. Yra ortakis kuriame parsivedžiau trijų gyslų laidą. Norisi tylaus ventiliatoriaus, mačiau (SILENT - 100 SIVER - (26,5db (A)). Bet nesu tikras ar užteks galingumo, kurio Maksimalus oro kiekis - 95m3/h. Gal turit kokių patarimų?
Būsimi namai bus A+ klasės, numatytas rekuperatorius. Galvojame kokį gartraukį pasirinkti - kuris jungiasi į rekuperatorių, su atskira anga į lauką, ar su filtrais? Labiausiai norėtume kaitlentės saloje, bet lubos labai aukštos ir nėra galimybės nuleisti gartraukio nuo lubų. Tada liktų tik variantas gartraukio su filtrais. Ar tai efektyvus variantas, ištraukia garus ir kvapus? Jeigu taip, kokį geriau rinktis, atskirą gartraukį montuojamą į stalviršį, ar kaitlentę su integruotu gartraukiu?
Kaip išnaikinti pelėsį blokiniame bute?
Kokie plastikinių ortakių pranašumai/minusai lyginant su metaliniais rekuperacinės sistemos ortakiais? Nedidelio gyvenamojo namo atveju (115 kv. m).
Gyvenu daugiaukštyje 5 iš 9 aukštų, konkrečiai nesu tikras bet panašu jog ventiliacijos šachta yra viena ir visų aukštų bendra.kai balkone šalta kaimynai rūko namuose tikriausiai įjungę gartraukį ar ventiliatorių ir visi dūmai, rūkalų kvapas patenka pas mane į vonios patalpą. Išbandžiau skardinius atbulinius vožtuvus - jie sustabdė šiek tiek oro srautą į butą, tačiau kvapas vistiek patenka. Noriu pasiteirauti gal yra kokie nors kiti efektingesni sprendimai šiai problemai spręsti?
5 aukštų mūriniame name, vieno kambario butas randasi 3 a. Virtuvėje iš ventiliacinės angos į vidų žiemą pučia šaltas oras. Ventiliacijos anga yra atskira. Buto langai plastikiniai,durys sandarios, kokia tai būtų priežastis ir kaip ją reikėtų išsptęsti.
Ar galėtumėt patarti dėl rekuperatoriaus. Meistras parinko variantus tinkamus mano namo rekuperacijos projektui. Renkuosi tarp šių dviejų variantų: a) plokštelinis rekuperatorius Wolf CWL Excellent 300 su 4 pakopų valdymo pultu b) rotacinis rekuperatorius Systemair SAVE VTR 300 su integruotu valdymo pultu Apskritai įdomu apie plokštelinį šešiakampį ir rotacinį rekuperatorius - jų privalomus ir trūkumus.
Kokio diametro turėtų būti prie gartraukio montuojami ventiliacijos vamzdžiai virtuvėje? Gartraukių gamintojai nurodo 100, 120 ir 150 mm ventiliacinės angos dydį.
Statomės A+ klasės namą. Bus rekuperacija kaip ir priklauso, viskas gerai, bet... Iš artimos aplinkos žmogus, bando įrodyti, kad reikalinga papildoma ventiliacija. (statyti ventiliacinius kaminėlius ant stogo ir per gofrinį vamzdį nuvesti į wc, į vonia ir į katilinė, tiesiog, kad vėdintųsi. Nesu linkęs taip daryti ir tikrai nenoriu, nes nemanau, kad būtina. Ką žadu daryti tai: 1 kaminėlį išvesti gartraukiui, kad pūstų, ir 2 kaminėlį išvesti iš katilinės katilui. Tai klausimas ar reikia daryti wc ir vonioje papildomą ventiliaciją?
Įrenginėju namą 140 kv. ir rekuperatorių statysiu palėpėje, visi ortakiai taip pat bus išvedžioti palėpėje. Palėpė yra apšiltinta 20 cm vata, bet nešildoma. Ortakius ruošiuosi apšiltinti 5 cm vembliais. Ar pakaks apšiltinti ortakius, kad nesusidarytų kondensatas ir ar reikia kaip nors apšiltinti patį rekuperatorių?
Mums iškilo didelė problema. Virtuvėj darėm remontą ir visai pamiršom, kad uždengėm ventiliaciją. Dabar viską iš naujo ardyti nesinori. Jeigu mes nupirksim gartraukį, kuris yra montuojamas į spintelę ir veikia per anglies filtrus? Ar būtina yra ventiliacija šitoj patalpoj? Kiek girdėjau, tai net montuojamiems gartraukiams reikia šlangos, kuri eitų į ventiliaciją arba reikia griaut sieną ir vest šlangą tiesiai į lauką. Ką daryt, ir ar būtina yra ta ventiliacija?
Ieškome mini rekuperatoriaus 3k butui, Vilniuje. Didelė pasiūla, todėl sudėtinga pasirinkti. Ar pakanka vieno rekuperatoriaus (miegamajame) ar būtina turėti kiekvienoje patalpoje? Į ką vertėtų atkreipti dėmesį?
Noriu įsirengti rekuperacijos sistemą į naujos statybos namą ir kiek domėjausi ortakiai yra apvalūs ir 125 diametro ir jie mažėjančia tvarka eina, o aš nelabai noriu leisti lubų žemiau Ir yra ortakiai plastmasinės gofros, 75 mm berods (mėlynos), tai nežinau ką pasirinkti, norėtųsi nežeminti lubų. Ką galima pasirinkti? Ar nebus blogai, jei rinksiuosi plastmasinius, ne metalinius vamzdžius? Ir ar reikia apšiltinti metalinius ortakius?
Namo kambariuose neįrengtas vėdinimas. Truputėlį palyja, sienos kampuose rasoja, trūksta ventiliacijos. Ar padėtų, jei kiekviename kambaryje sienoje iš lauko pusės išgręžčiau 120 mm skermens skyles ir įdėčiau ortakį su grotelėmis. O gal yra kokių kitų sprendimo būdų?
Labai rasoja langai, prie jų netgi limpa roletai. Visas langas šlapias tiek, kad vanduo bėga ant palangių, o po to ant grIndų. Ką mums daryti? Lauksime Jūsų patarimo. Ačiū.
Ką daryti, bute iš ventiliacijos angos sklinda nemalonus kvapas. Labai bloga ventiliacija, iš žemesnių aukštų visi kvapai kyla į WC bei vonios patalpą. 9 aukšto daugiabutis namas, gyvename 6 aukšte.
Gal galite paaiškinti į ką reikia atkreipti dėmesį ir ką sumontuoti B energinės klasės bute, kuriame vėdinimas yra natūralus? Virtuvėje yra paliktos dvi ortakių angos, vonioje viena. Kaip suprantu, vonioje reikės dėti slėginį ventiliatorių, nes butas daugiaaukščio viduryje. Virtuvės angos, kaip suprantu, gartraukiui ir ventiliacijai. Kaip ta ventiliacija atrodo? Ar ten reikalingas ventiliatorius, kažkoks mini rekuperatorius, ar ta anga tiesiog skirta oro pritekėjimui ir joks ventiliatorius nesideda?
Kokį ventiliatorių pasirinkti vonios kambariui? Vonia 4m2 ir iki lauko sienos, kur galiu išgręžti angą 7 metrai.
Nusipirkau namą vieno aukšto 95m2, kurio sienos apšiltintos 20cm, o perdanga 35cm ekovata. Nėra rekuperacinės sistemos. Ar nebus per daug drėgmės ir ar neatsiras pelėsis su laiku? Ką patartumėte? Gal yra kažkokių rekuperatorių, kurie naudingai veiktų be ortakių?
Ar tiesa, kad turint plokštelinį rekuperatorių namie bus labai sausas oras? Ar reikia papildomai įsigyti drėkintuvą? Kalbu apie rekuperatorių Renovent Excellent 400 Plus.
Vėdinimo ortakiuose labai sitpriai rasoja ir kaupiasi kondensatas. Kol kas patalpos nešildomos. Ar vienintelė priežastis šildymas? Dar yra neišbetonuotos grindys rūsyje, ar tai irgi gali būti drėgmės kaupimosi priežastis. Gal yra kokiai principiniai vėdinimo įrengimo sprendimai.
Planuojame tame pačiame kambaryje daryti tiek oro padavimą, tiek ir ištraukimą. Ar tai yra geras sprendimas, turint omenyje oro cirkuliaciją, triukšmą ir pan.?
Kaip pašalinti drėgmę iš patalpos? Ką reiktų daryti? Įsirengti naują ventiliacijos sistemą?
Statome naują gyvenamąjį namą A klasės. Gyvenamo ploto 78 kv.m. Projekte rašoma, kad bus montuojami trys naujos kartos rekuperatoriai. Gal galėčiau sužinoti apytikslę kainą su rekuperatoriais ir montavimo darbais?
Kokio galingumo gartrauko reikia virtuvei, kuri susijungia su svetaine? (bendras plotas apie 35m2) Kokios firmos rekomenduotumėte rinktis?
Gyvenu paskutiniame aukšte ir per ventiliacijos angą pučia į vidų. Ką turėčiau padaryti, kad taip nebūtų?
Kaip ir pagal ką pasirinkti ortakių sistemą individualiam gyvenamajam namui: skardinius ortakius, lanksčius ortakius ar gal dar kokie yra?
Kokią ventiliaciją įsirengti? 9 a. pastatas, gyvename 6 aukšte. Labai bloga ventiliacija, iš žemesnių aukštų visi kvapai kyla į virtuvę ir WC bei dušo patalpą.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 391004 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3304
Iš viso buvo užduota 162922 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 142 specializuotų įmonių