Difuzinės plėvelės – Straipsniai
Difuzinę plėvelę rinkitės pagal membranos sluoksnio storį. Difuzinių plėvelių veiklioji medžiaga - funkcinis membranos sluoksnio storis (FSS) . Jeigu jo nėra arba jis mažas - medžiaga neatlieka savo funkcijos. Todėl tokios difuzinės membranos net neverta įrenginėti - geriau tą sumą paaukokite geriems žmonėms.
Kad lengviau būtų įsivaizduoti, paimkime pavyzdį iš gerai žinomos mums srities - vaistų pramonės. Šioje pramonėje ypač akcentuojamos vaisto veikliosios medžiagos, t.y. tos , kurios veikia, kad neskaudėtų galvos, pilvo ir t.t. Jos atsakingos už rezultatą. Kosmetikos pramonėje netgi sakoma, kad...
Difuzinių plėvelių parametrai
Daugiametė patirtis rodo, kad iš visų pagrindinių difuzinių plėvelių funkcijų pačios svarbiausios jų savybės - didelis laidumas garams, gramatūra, nuo kurios priklauso patvarumas) bei atsparumas UV spinduliams. Tai grupė savybių, kurios turi būti nustatyto diapazono. Taip pat šioms savybėms priskiriama: atsparumas plyšimui, nelaidumas vandeniui, atsparumo karščiui ir šalčiui temperatūrų diapazonas.
Laidumas garams
Laidumas garams lemia reikiamą stogų plėvelių veiksmingumą. Viena iš pagrindinių difuzinių plėvelių funkcijų yra apsaugoti termoizoliaciją nuo drėkimo....
KODĖL NAUDOJAMA DIFUZINĖ PLĖVELĖ?
Difuzinis/priešvėjinis sluoksnis gaubia pastato išorę. Kai priešvėjinis pastato sluoksnis nėra sandarus, šaltas lauko oras gali lengvai patekti į šiluminę izoliaciją ir ją atvėsinti. Sniegas, lietus, vabzdžiai ir medžio kenkėjai gali netrukdomai patekti į konstrukciją ir jai pakenkti. Visos užlaidos, jungtys ir kertantieji elementai turi būti kruopščiai sandarinami, siekiant apsaugoti konstrukciją nuo vėjo ir kritulių. Difuzinių stogo membranų pasipriešinimas vandens garų difuzijai yra mažesnis nei garo izoliacinių sluoksnių, todėl po membrana ir konstrukcijoje...
Per pastaruosius penkiolika metų labai padidėjo garams laidžių membranų poreikis, todėl konkurencija šioje rinkoje ženkliai išaugo ir atsirado daugybė naujų tiekėjų, siūlančių įvairias plėveles ir kitus panašius technologinius sprendimus.
Šiandienos kvėpuojančios stogo dangų plėvelės vaidina nepaprastai svarbų vaidmenį efektyviai sandarinant šlaitinių stogų ir sienų konstrukcijas, užtikrindamos tinkamą apsaugą nuo vėjo, laidumą garams ir hidroizoliaciją. Tačiau norint užtikrinti ilgalaikę savo investuotų lėšų apsaugą, verta pasirinkti patikimus ir laiko patikrintus produktus, kurie patikimai...
Griffino prieplauka – tai upės pakrantės į pietus nuo Ipsvičo pagrindinės regeneracijos programos dalis. Šis namų statybos kompanijos „Persimmon“ projektas, apėmė sparčiai besiplečiančias naujos statybos būstų statybas, susidėjo iš kelių etapų, kurių metu buvo pastatyta daugiau nei 500 būstų, įskaitant daugiabučius ir individualius namus.
Už prieinamą kainą į planą taip pat buvo įtraukti asignavimai būstui ir viešosioms erdvėms. Kaip ir visų kitų tokio pobūdžio projektų atveju, naujų statybos reglamentų laikymasis yra neatsiejamas nuo privalomų griežtų energinio efektyvumo tikslų įgyvendinimo,...
Statybų etape atlikto lyginamojo bandymo metu buvo nustatyta, kad kai stogo sandarinimui naudojama patobulinta kvėpuojanti membrana, o luboms – garo ir oro srauto izoliacinis sluoksnis, tai leidžia išvengti kondensato susidarymo stogo konstrukcijoje. Kvėpuojančios membranos bei garo ir oro srauto izoliacinis sluoksnis užtikrina aukštesnę temperatūrą, tačiau, verta pabrėžti, kad gegnės džiūsta greičiau nevėdinamoje sistemoje. Tai padeda pasiekti didesnį šilumos našumą ir tinkamai reguliuoti drėgmę.
Vėdinami ir nevėdinami stogai
Mažiausiai 13 pastarųjų metų vyravo du skirtingi požiūriai ir nebuvo...
Stogo plėvelės dažnai veikiamos aukštos temperatūros, tai ypač būdinga pastatams su metaliniais stogais. Laikui bėgant tai gali ženkliai sumažinti jų atsparumą vandeniui, kaip ir tuomet, kai statybų metu plėvelės kurį laiką veikiamos tiesioginio UV spindulių poveikio. Kadangi dėl abiejų veiksnių antrosios pagrindo dangos vandens išstūmimo funkcija gali ženkliai sumažėti, o tai, savo ruožtu, gali paskatinti puvimo procesus, pelėsio susidarymą, būtina rinktis sprendimą, kuris, kaip bandymais buvo įrodyta, padeda veiksmingai išvengti abiejų pavojų.
Atlikus išsamų, DuPont inicijuotą senėjimo bandymą, Tyvek®...
Vandeniui nelaidi DuPont™ Tyvek® membrana leidžia užtikrinti aukščiausio lygio apsaugą, patvarumą ir energinį efektyvumą pastatuose ir namuose. Tyvek® kvėpuojančios membranos yra patikimas ir laiko patikrintas sprendimas, užtikrinantis ilgalaikę apsaugą nuo oro ir vandens įsisunkimo bei drėgmės patekimo.
Išbandytas ir patikrintas eksploatacinis patikimumas
Švedijos SP Techninių tyrimų instituto atliktas išsamus senėjimo bandymas patvirtino, kad Tyvek® produktai yra kur kas patvaresni, palyginti su anksčiau išbandytais daugiasluoksniais kitų gamintojų gaminiais.
Funkcinio sluoksnio storis ir kokybė
Daugumos...
Straipsnyje pasakojama apie šiuolaikinę medžiagą, apsaugančią nuo drėgmės ir vėjo, – difuzines plėveles. Sužinosite apie tai, kokios būna apsaugos nuo drėgmės ir kokia jų taikoma konkrečiais atvejais.
• Plėvelės (membranos) veikimas
• Vandens garų pralaidumas – pagrindinė membranos charakteristika
• Plėvelės montavimas
• Specialios plėvelės
Hidroizoliacinė ruloninė medžiaga, naudojama išorės darbams, turi pasižymėti viena savybe – vienpusiu drėgmės pralaidumu. Tai būtina tam, kad iš apšiltinimo sluoksnio galėtų pasišalinti garai, susidarantys dėl temperatūrų...