Rodomi įrašai 1-25 iš 81.
Noriu paklausti dėl buto sienų šiltinimo. Butas yra kampinis, visos sienos laukinės ir yra labai šaltos ir drėgnos. Kokias medžiagas naudoti apšiltinti laukines sienas lubas ir grindis?
Betono sienoms tinka dauguma šiltinimo medžiagų, svarbu, kad pačios medžiagos būtų sausos, nedrėgtų, t.y apsaugotos nuo vėjo ir lietaus. Šiltinimas galimas tik iš lauko. Nedarykite klaidos ir nešiltinkite iš vidaus. Kaip jau padarė daugelis, ir po to sugadina sienas ir t.t. Jūs turite šaltą sieną, bet dalis nuo kambario temperatūros sušyla ir tampa sausa. Apšiltinę iš vidaus izoliuosite sieną nuo kambario šilumos ir siena taps ledinė, dar drėgnesnė ir peršals daugiau. Šiltinimo medžiaga neleis jai išdžiūti. Tarp sienos ir šiltinimo medžiagos įsiveis pelėsis ir grybelis.
Palėpėje grebėstai ir ant jų čerpės. Ar galima, ir kaip apšiltinti palėpę nenuėmus čerpių nuo medinių konstrukcijų?
Galima šiltinti iš apačios, t.y. iš vidinės pusės. Sumontuoti difuzinę plėvelę, sumontuoti garo izoliacinę plėvelę, tarp jų užpildyti, ekovata. Tai kokybiškas iš šiuolaikiškas šiltinimas. Tinka medinėms senoms konstrukcijoms, kurių išmatavimai gali būti bet kokie.
Keičia stogo dangą skardiniu. Gegnių storis 15 cm. Nuo apačios iki pusės pakalta lentutėm. Aukščiau atvira. Perdengimas medinis apšiltintas spaliais apie 15cm. Ką geriau šiltint ir kuo? Domina kaina.
Jeigu keičiate stogo dangą, tai privaloma šiuolaikiniam stogui sumontuoti plėveles. Iš lauko pusės difuzinė plėvelė, iš vidaus garo izoliacinė. Tarp jų šiltinimo medžiaga. Medinėms stogo konstrukcijoms geriausiai tinka ekovata.
Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
Garo izoliacinė plėvelė saugo šiltinimo medžiagą nuo patalpos, todėl plėvelė turi saugoti. Storis turėtų būti apie 30cm ir daugiau. Galima dėti vatą, ekovatą ir t.t.
Turiu skardinį stogą (juodos spalvos), įrengta vėjo difuzinė plėvelė ir apšiltinta 25 cm poliuretano putų (atvirų porų) tarp gegnių. Karštomis vasaros dienomis, namų antras aukštas įkaista tiek, kad neįmanoma ten būti. Lietingomis dienomis persiduoda stiprus lietaus garsas. Klausimas ar įrengus papildomą 20-25 cm vatos sluoksnį sumažinčiau kaitrą ir garsą nuo stogo? Taip pat mintis yra statyti saulės baterijas ant stogo, kad "sugertų" visą kaitrą jos, o ne stogas, bet ar tai padėtų sumažinti kaitrą namuose?
Pagal aprašymą atrodo viskas tvarkingai padaryta. Kad nebedaryti nereikalingų darbų reikėtų būtinai išsiaiškinti, kokias putas ten montavo ir ką toliau galima montuoti ar keisti, nes labai paprasta stogą supūdyti, kai bet kaip sumontuoja medžiagas. Bet pirmas dalykas ką reikia padaryti tai su termovizoriumi patikrinti kur stogas leidžia šilumą. Gal paprasčiausiai yra tuščių vietų arba iš vis putos subyrėję-suirę. Prieš montuojant papildomas medžiagas taip pat reikėtų garo plėvelę, jeigu tokia yra nuimti, nes garai iš naujos šiltinimo medžiagos negalės išeiti. Tai galimybė supūdyti stogą.
Kokį apšiltinimo būdą iš išorės rekomenduotumėte apvalių rąstų 2007 m statytam mediniam namui turint omeny ir sienų nelygumus? Taip pat ar galima namą šiltinti dalimis, pvz.: dvi priešingos sienos vienais metais, o kitos dvi kitais? Ar geriau pataupyti ir palaukti?
Dažniausiai rąstiniai namai jau būna pasmerkti šalti, nes rąstai džiūna ir sienos sėda. Vienintelė geriausiai tinkanti medžiaga dėl savo savybių užpildyti nelygumus (tai svarbu, nes rąstų sienos nelygios ir kiauros) ir saugoti medieną yra ekovata. Šiltinimas turi būti atliekamas tik iš lauko pusės, kaip visų kitų pastatų. Turi būti sumontuotas karkasas 5-15cm - priklauso nuo sienų storio ir kokią sienų varžą norite pasiekti. Karkasas užpildomas ekovata. Vėjo izoliacinė plėvelė yra privaloma. Ekovatos kubinis metras su darbu 60 Eur.
Norėčiau sužinoti ar būtina dėti garo izoliacinę plėvelę šiltinant perdangą mineraline vata? Perdanga iš lentų, lubos gipso kartonas. Ar šiuo atveju gipso kartonas neapsaugotų perdangos ir tuo pačiu vatą nuo drėgmės patekimo iš gyvenamųjų patalpų?
Iš gyvenamų patalpų atsirandanti drėgmė šaltuoju metų laikų sudrėkina šiltinamąją medžiagą, taip atsiranda šalčio tiltai. Kartais užtenka plėvelėje kelių skylių, kad pro jas einantis šiltas ir drėgnas oras padarytų didelius šildymo nuostolius. Plėvelės reikalingos tiek garo, tiek priešvėjinė arba difuzinė.
Gavome dovanų rąstinį namą. Rąstai gražūs, nesupuvę. Kai kur sienos iš vidaus yra truputį nelygios. Todėl iškilo problema, nežinome iš kur geriau šiltinti sienas iš vidaus ar iš lauko. Ir kokias medžiagas naudoti tiek šiltinant iš vidaus ir šiltinant iš lauko.
Bet kokio namo šiltinimas vyksta iš išorės. Tai privaloma, nes jūs šiltinate pirma visą namo konstrukciją: pamatas, grindys, sienos, lubos ir t.t. Jeigu šiltinsite tik sieną iš vidaus, eis šaltis per grindis arba perdengimą. Antra jūs apšiltinę sveiką, sausą ir įšilusią sieną iš vidinės pusės, ją izoliuojate nuo kambario temperatūros. Taigi ji dar labiau atšąla. Pvz. begalė daugiabučių su vidaus apšiltinimu nebežino ką daryti, siena nebeišdžiūna ir įsiveisia pelėsis. Jeigu tai bus medis tai paprasčiausiai supus. Šiltiname tokius namus tik iš išorės. Turi būti padarytas karkasas ir apšiltiname ekovata. Ji geriausiai tinka medžiui.
Planuoju namo šiltinimo darbus 15 cm putų polistirolu. Namas senesnės statybos, tad 12 cm oro tarpas užpildytas spaliais (sausi). Ar bus nauda, jei šiuos spalius palikti, kaip yra? Galbūt reikėtų užsandarinti spalių tarpą pastogėje (užpurkšti iš viršaus, uždarant tarpą), taip sustabdant oro cirkuliaciją?
Jeigu spaliai tvarkingi, palikite juos, nes svarbiausia, kad oro tarpas nebūtų tuščias. Galima juos išimti ir užpildyti kita medžiaga.
Rąstinis namas. Rąstai 16cm storio, iš lauko apšiltinti 10cm vatos dembliais ir apkalti medinėm dailylentėm. Name noriu įsirengti grindinį šildymą, šilumos siurbliu oras-vanduo. Ar reikėtų papildomai apšiltinti sienas iš vidaus 10cm? Jeigu taip, tai kokia šiltinimo medžiaga tiktų labiausiai?
Medienos šiltinimui geriausiai tinka ekovata. Ji nesupūdys medienos, užpildys nelygumus.
Senos statybos karkasinis namas, apmūrytas silikatine plyta. Oro tarpas (neužpildytas) – 15 cm. Iš vidaus karkaso dėtas 3 mm polistirolo sluoksnis ir gipso plokštė. Ketinama atlikti iš naujo vidaus šiltinimą ir apdailą. Kokias medžiagas geriausia būtų rinktis šiltinant sienas iš vidaus? Ar būtina pašalinti polistirolą, nes teko girdėti, kad polistirolas netinkamas šiltinimui iš vidaus.
Pirma, polistirolą tikrai reikia nuimti. Nebent name yra gera ventiliacija. Kita, pirmiausia užpildyti reikia oro tarpą, nes šiltinimas bet kuriam namui turi būti iš lauko pusės, o 15cm yra gana didelis tarpas. Taigi jį užpildžius jūs jau sienų varžą padidinsite 4. Taip apšiltinti geriausia ekovata, ji tinka medinėms konstrukcijoms. Gal po šio apšiltinimo net nereikės papildomai šiltinti.
Architektai suprojektavo namą su garažu, namas A+ klasės. Žinoma tik suprojektavus mes supratome, kad turėsime A+ klasės garažą. Klausimas būtų toks, ar logiška šiltinti garažą 35cm polistiroliu, plius vidinę garažo ir namo sieną 10cm? Koks tikslas šiltinti garažą 35 cm, jei garažo vartai yra tik 4 cm ir paleidžia visą šilumą? Kokie galėtų būti sprendimai?
Jūs matote teisingai. Bet geriausia aiškintis su architektu - jis turi paaiškinti, kodėl ir kaip jis jums skaičiavo ir dar, kam turėsite pridavinėti savo pastatytą namą, kai jį tikrins. Aš nerekomenduočiau tiek montuoti, bet gal architektas turi kažkokius nurodymus, kurie turėtų būti A klasės name.
Kokia yra ekovatos kaina kartu su šiltinimo darbais? Galvojame statomą karkasinį namą apšiltinti ekovata.
Apšiltinimo ekovata kaina 60eu/kūbinis metras. Labai svarbu paruošimas šiltinimui, nes nuo to priklausys apšiltinimo kokybė.
Šlaitinės pastogės apšiltinimas. Dabartinė seka nuo stogo dangos: beasbestis šiferis, nedidelis oro tarpas, difuzinė plėvelė, akmens vata, gipso kartonas. Gegnės storis 15 cm, analogiškai ir vatos. Suprantu, kad vatos storis pagal dabartinius standartus netinkamas, bet klausimas dėl garo plėvelės iš vidaus. Ar šiuo atveju ji buvo būtina? Jei taip, tai imti gipsą lauk ir dėti garo plėvelę, o ant jos gipsą? Ar neimant gipso lauk yra kokie variantai?
Pagal šiuolaikinės statybos reikalavimus garo izoliacija privaloma. Bet jeigu darote pakeitimus tai ir vatos sluoksnį didinkite. Čia medžiagos daug nekainuoja, daugiausia apdailos darbai. Arba nieko nedarykite. Plėvelę galima dėti ir ant gipso ir vėl gipsą, jeigu jau nenorite jo nuimti.
Gal patartumėte kaip apšiltinti mūrinę pirtelę, ar užtektų tik folija iškloti?
Galima pirtį šiltinti termo plėvele. Galima montuoti tik foliją arba foliją su nors 5cm vata. Pirtis nuolat nešildoma, todėl gali ir plonai izoliuota būti. Bet atspindinčios medžiagos turi būti, nes pirtyje aukšta temperatūra.
Kaip reikia apšiltinti ir sutvarkyti pamatus, kai ties namo kampu yra paviršinio vandens šulinys? Drėgsta ir pelija sienos. Kaip reikėtų izoliuoti, nusausinti, sutvarkyti pamatus atkasus iš išorės?
Dėl pamato izoliavimo. Reikia visų pirma naudoti medžiagas, kurios visai negeria ir nepraleidžia drėgmės. Tai yra nenaudoti polisterolio, nes jis per ilgą laiką įgeria, o išgarinti kadangi jis yra žemėje negali, praėjus laikui jis visai nešildo, nes tampa drėgnas. Patariau naudoti putų poliuretano, kuris tam ir skirtas, drėgmės negeria. Galima purkšti - tai gerai jei pamatai nelygus, galima lapus klijuoti. Papildomai galima montuoti plastiko lakštus smaluoti ar kaip nors dar.
Naujos statybos namas. Planuojame perdangą šiltinti 50cm ekovata. Iš apačios norime sukti OSB plokštę. Klausimas ar nereikėtų dėti plėvelės tarp OSB ir pilamos vatos? Koks teisingas sumuštinis šiltinant ekovata?
Plėvelę tarp OSB ir vatos reikia dėti. Garo izoliacinę plėvelę.
Kokios yra šiltinimo poliuretano putomis kainos? Mokama už 1 m2 ar 1 m3?
Poliuretano putų kaina 1 m3 200 Eur.
Gal galite pagelbėti prieš ruošiant seną karkasinį namą apšiltinti ekovata šlapiuoju būdu purškiant, kaip reiktų dėti tašus 50*50mm 10cm storį pasiekti. Gal sukryžiuoti? Ir difuzinę vėjo plėvelę tempti ant viršaus po ekovatos užpūtimo, ar po tašais prispausti ir tik tada pūsti ekovatą. Pirmą kartą susiduriu su tokiais darbais, tad reiktų ekspertų pagalbos. Karkasinio namo sienų storis 20cm, tad apšiltinsiu dar 10 cm. Neįsivaizduoju kaip paruošti tokį sumuštinį. Ar pakaks šiluminės varžos?
Apie namo paruošimą. Pirma karkasą reikia montuoti tik skersuojant po 50mm. Vieną ant kito nedėkite, kada gautųsi 10 cm. Jeigu apdaila bus horizontali, tai pirmas penketukas horizontaliai, antras vertikaliai. Aplink langus, duris, viršuje ir apačioje rėmelis prie kurio tvirtinsis apdaila. Eiliškumas: siena, karkasas, plėvelė, apdaila. Vata turi duoti varžą 2.5-3, nes storis nebus vienodas, plius esama siena. Labai svarbu gerai sumontuoti plėvelę.
Mūsų namukas labai senas su pečiumi ir židiniu, bet nutarėme jį padaryti gyvenamu. Dabar pakeitėme visus langus ir įrengėme dujinį šildymą, todėl reikia apšiltinti namą tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Pusė namo pastatyta iš silikatinių plytų, tarp kurių yra neužsandarintas oro tarpas 10 cm, o kita pusė karkasinė, apkalta lentom. Ant namo viršaus yra mansarda, kurią reikėtų šiltinti iš vidaus, o ji apkalta lentelėmis virš kurių yra neapšiltintas ekostogas. Meistrai ginčijasi, vieni sako, kad namą būtinai reikia tarp plytų užpūsti ekovata, o kiti sako, kad nereikia, užteks tik šiltinimo polistirolu 20 cm iš išorės. Tai kaip reikia daryti? Ar užpūsti tarp plytų ir šiltinti iš išorės, ar užteks tik išorės? Kitas klausimas dėl mansardos šiltinimo. Kaip ją reikia šiltinti: vieni meistrai sako reikia kai kur nuimti pakalimus, dėti termoplėvelę ir pūsti ekovatą, o kiti meistrai aiškina, kad galima užpūsti ekovatą tarp pakalimų ir stogo (po stogu yra uždėta plėvelė). Ką daryti tokiu atveju? Kadangi kiek meistrų tiek nuomonių, pasimetėme visiškai. Prašau patarkite kaip elgtis ir ar galima būtų užsakyti Jūsų paslaugas?
Oro tarpų sienose neturi būti visai - nebent juos izoliuosite kaip stiklo paketus. Bet tai nepavyks, todėl oro tarpas šaldys mansardą netgi, jeigu namo sienos bus apšiltintos iš lauko papildomai. Termoplėvelių nereikia tikrai, reikia naudoti difuzinę arba vėjo izoliacinę plėvelę. Plėvelės saugo nuo vėjo. Kol nebus vėjo namas bus šiltas, vėjui atsiradus šiluma dings. Todėl plėveles darant šiuos darbus reiktų montuoti - vėliau jos nepridėsite.
Namas pastatytas 1992m. Namo siena - išorėje silikatinė plyta, 5cm oro tarpas, 20cm dujų silikato blokelis, 5cm oro tarpas užpildytas perlitu (aišku jau sėdusiu), 12cm blokelis. Norėčiau, kad pasiūlytumėte kuo užpildyti išorini oro tarpą. Ateityje planuoju namą iš lauko apšiltinti neoporo plokštėmis.
Jūsų namo oro tarpus siūlyčiau šiltinti ekovata. Ekovatos šilumos koeficientas didesnis nei putų. Bet kadangi jūs planuojate papildomai šiltinti iš lauko, taigi neverta permokėti kelis kartus daugiau už putas.
Ieskau sprendimo apsiltinti buto grindis ju neardant, butas yra pirmame aukste, grindys medines.
Grindys šiltinamos taip - išgręžiamos 3cm skylės grindyse ir užpildomi tarpai tarp lagių. Geriausia tai atlikti ekovata, nes ji šilta ir tinka medinėms grindims. Taip išvengsite ir grindų ardymo.
Noriu keisti mūriniame name stogą, o po to įsirengti antrą aukštą. Kokiu storiu patartumėte apšiltinti stogą ir kokiomis medžiagomis?
Stogą patarčiau šiltinti ekovata - privalumai: nėra sujungimų, tinka medinėms konstrukcijoms, nedega. Montuoti ne mažiau 30cm. Sumontuojama stogo konstrukcija, difuzinė plėvelė ir stogo danga, o iš kambario pusės garo plėvelė. Pro garo plėvelę pripildome stogą šiltinimo medžiaga - ekovata.
Domiuosi rąstinio namo šiltinimu. Ar yra įmanoma ir ar verta, į jau stovintį rastinį namą (rasto storis 200mm) iš vidaus dėti plonesnį tašą, tarkim 5mm-7mm paliekant tarp jų ir tarpą užpildant celiulioze ar kuo kitu, kad namą apšiltint ir nepaveikt jo gerųjų savybių, kad išliktų kuo ekologiškesnis?
Norint apšiltini rąstinį namą kuo ekologiškiau, reikia jį šiltinti tik ekovata. Nes ji vienintelė tinka pagal savo savybes - ji yra biri, o tai leis užpildyti visus sienos nelygumus ir plyšus. Be to ekovata yra iš perdirbto popieriaus - tai yra celiuliozė, kaip ir medis - todėl vienodai su medžiu reaguos į temperatūros kitimus ir nesusidarys tarpai tarp sienos ir šiltinimo medžiagos. Kitas dalykas šiltinti sienas reikia tik iš lauko pusės, o ne vidinės. Jei šiltinsite iš vidinės, tai ir toliau pro jūsų sieną iš lauko pusės pus vejai ir apšiltinta sienos dalis pasidarys dar šaltesne. Šiltinant iš lauko gausite daug geresnį rezultatą: užkamšysite jau dabar esamą sieną, taigi ji bus šiltesne, šildys ekovatos sluoksnis, ir dar uždėsite vėjo izoliacinę plėvelę, kuri neleis vėjams perpūsti sienų. Ant viršaus dažniausiai montuojamos rąsto imitacijos dailylentės, o viduje lieka esama rąstų siena.
Kokiomis apšiltinimo medžiagomis geriausiai būtų užpildyti sienoje esantį tuščią 8 cm oro tarpą? Namas plytinis. Ar toks tuščių oro tarpų šiltinimas yra veiksmingas?
Oro tarpas ar 3cm, ar 8cm ir daugiau turi būti užpildytas. Jeigu tai medinis apmūrytas namas - jis turi buti šiltinamas tik ekovata. Jeigu namas mūrinis tai šiltinti galima ir ekovata ir putomis. Putomis galima šiltinti gerai vėdinamą didelį erdvų namą, putos uždaro namą, o atsiradusi name drėgme turi vėdintis. Jeigu nesate tikri, kad namas bus gerai vėdinamas šiltinkite ekovata. Taip nesugadinsite namo. Oro tarpas niekada nebūna gerai izoliuotas - tai ne stiklo paketas. Taigi jis labai atšaldo namą. Prieš šiltinant namo fasadą oro tarpą užpildyti būtina, nes jis šaldys jūsų namą, nors ir apšiltintą iš išorės.