UAB Gatora ekspertų komentarai

Įmonės adresas
Panevėžys
Atsiliepimai 1
ar
Radviliškis, 8686***94
ar************@***il.com
Įvertintas atsakymas į 2020.08.11 paklausimą:
Laba diena. Kokia apytikslė šiltinimo ekovata kaina rastinio namo su priestatau iš dujų silikato blokeliu: 130 kv. m. , 30 cm. (su paruošimu šiltinti, medžiagomis, kitais darbais) ?

Apšiltintas namas vis tiek šaltas

Norėčiau pasiteirauti kaip išspręsti problema dėl apšiltinto mūrinio namo šildymo. Oro tarpas 12cm, užpūstas Knauf Supafil, iš lauko namo sienos apšiltintos 25cm pilku šiloporo polistirenu, perdanga į antrą aukštą apšiltinta poliutetaninėm plokštėm, bet gal nelabai sandariai. Šlaitinės stogo vietos. 5+7,5 tarp gegnių, paskui 10 cm skersai. Stogas šiltintas ns iki pat viršaus, lygiagreti grindims vieta labai sandariai sudėta 30cm vatos. Visus vatos ir polistirolo šiltinimo darbus atlikinėjau pats, kuo kruopščiau, vata dedama tebuvo visai nedaug suspausta, patikėkit vata esu dėjęs. Kame problema, namas be proto šaltas, šiltesnis negu prieš šiltinant, bet didžiulio efekto tikrai nepastebėjau. Kaip išspręsti problemą?
Jei viskas apšiltinta, kaip aprašyta - turėtų būti šiltas namas. Dar galima - reikia pasitikrinti su termovizoriu, gal kas nors praleista. Šiaip tai dar yra pamatai, langai, gali būti sienų viršus, ant kurių guli stogas neapšiltintas, bet tai sunkiau pataisyti.

Sienų šiltinimas neapšiltinus oro tarpo

Ar bus gerai apšiltinti fasadą 15 cm storio termoplastu neapšiltinus 12cm oro tarpo sienoje? Ar bus efektas?
Oro tarpą privaloma apšiltinti. Jis niekada nebūna izoliuotas, o apšiltinus iš išorės oro tarpas toliau aušins namą. Šiltinimas ekovata kainuotų 60 Eur kubas.

Rąstinio namo apšiltinimas iš išorės

Ar tinka šiltinti rąstinį namą iš išorės? Vidus gipsas po juo garo izoliacija. Ar nešus sienos?
Šiltinti reikia tik iš išorės, nes iš vidaus šiltinant efekto nėra ir kaip tik yra galimybė sugadinti sienas. Iš lauko šiltinant sieną tikrai sušils - tik reikia naudoti tam skirtas medžiagas. Putomis galima šiltinti metalo konstrukcijas, betono ar akmens pamatus - tada jie tikrai negaus drėgmės ir nebus šalčio tiltų. Medžiui turi būti tik kvėpuojančios medžiagos. Mes medines konstrukcijas šiltiname tik su ekovata.

Medžiagos oro tarpų šiltinimui

Prašau patarti kokias geriau naudoti medžiagas apšiltinant namo oro tarpus. Namas yra kombinuotas: viena pastato dalis - medžio konstrukcijos ir per pusę plytos apmūrytas, kita (priestato) dalis - dujų silikatas ir per pusę plytos apmūrytas. Oro tarpas apie penkis cm. Tikslas apšiltinti sienas pasiekiant didesnę šilumos varžą ir nepakenkiant medienos konstrukcijoms, t. y. kad išvengti drėgmės kaupimosi, per laiką nesukristų ir nesudūlėtų. Kiek teko skaityti ekovata sukrenta ir turi mažą šilumos varžą.
Oro tarpo šiltinimą siūlau su ekovata, kuri ypač gerai tinka medinėms konstrukcijoms (leis kvėpuoti ir nesupūdysite namo sienų), ekovata taip pat gerai tinka ir mūrui, nes užpildo visus nelygumus.

Šiltinimo būdas, kad liktų rąstai kvėpuojantys

Susidūriau su dilema. Įsigijau rastinį namuką, kurį po mažu tvarkausi. Iš vidaus uždėjau vėjo izoliacinę plėvelę ir 50mm akmens vatos, toliau ant viršaus gipsas. Klausimas būtų kaip taisyklingai dabar pasielgti su išore, apkalti dailylentėm tiesiog ar šiltinti ir iš išorės? Koks šiltinimo būdas geriausias, kad liktų rąstai kvėpuojantys?
Iš lauko rąstinį namą geriausia šiltinti ekovata. Montuojamas išlyginimo karkasas, kuris užpildomas ekovata. Užsipildo rąstų nelygumai, šiltinama dažniausiai 10cm storiu, bet dėl sienų nelygumų, vietomis gaunasi storiau 14-15cm. Ekovata leis medinėms namo dalims kvėpuoti.

Kaip protingai pasirinkti medžiagas namo sienų apšiltinimui

Bendras namo sienų plotis - 158,2 m2. Kaip protingai pasirinkti medžiagas ir storį namo sienų apšiltinimui?
Skaičiuoti reikia ne vien sienos plotus ir storį. Jūs turite žinoti, kokios kategorijos namas turi būti. Skaičiuojami sienų, grindų, stogo plotai, langų plotai, į kurią pusę langai. Bendras rezultatas turi siekti namo reikalavimus. Galite vienoj vietoj storiau šiltinti, kitoje vietoje mažiau, svarbu bendras rezultatas. Tai turėtų daryti architektai.

Buto sienų šiltinimas

Noriu paklausti dėl buto sienų šiltinimo. Butas yra kampinis, visos sienos laukinės ir yra labai šaltos ir drėgnos. Kokias medžiagas naudoti apšiltinti laukines sienas lubas ir grindis?
Betono sienoms tinka dauguma šiltinimo medžiagų, svarbu, kad pačios medžiagos būtų sausos, nedrėgtų, t.y apsaugotos nuo vėjo ir lietaus. Šiltinimas galimas tik iš lauko. Nedarykite klaidos ir nešiltinkite iš vidaus. Kaip jau padarė daugelis, ir po to sugadina sienas ir t.t. Jūs turite šaltą sieną, bet dalis nuo kambario temperatūros sušyla ir tampa sausa. Apšiltinę iš vidaus izoliuosite sieną nuo kambario šilumos ir siena taps ledinė, dar drėgnesnė ir peršals daugiau. Šiltinimo medžiaga neleis jai išdžiūti. Tarp sienos ir šiltinimo medžiagos įsiveis pelėsis ir grybelis.

Palėpės stogo apšiltinimas

Palėpėje grebėstai ir ant jų čerpės. Ar galima, ir kaip apšiltinti palėpę nenuėmus čerpių nuo medinių konstrukcijų?
Galima šiltinti iš apačios, t.y. iš vidinės pusės. Sumontuoti difuzinę plėvelę, sumontuoti garo izoliacinę plėvelę, tarp jų užpildyti, ekovata. Tai kokybiškas iš šiuolaikiškas šiltinimas. Tinka medinėms senoms konstrukcijoms, kurių išmatavimai gali būti bet kokie.

Skardinio stogo šiltinimo kaina

Keičia stogo dangą skardiniu. Gegnių storis 15 cm. Nuo apačios iki pusės pakalta lentutėm. Aukščiau atvira. Perdengimas medinis apšiltintas spaliais apie 15cm. Ką geriau šiltint ir kuo? Domina kaina.
Jeigu keičiate stogo dangą, tai privaloma šiuolaikiniam stogui sumontuoti plėveles. Iš lauko pusės difuzinė plėvelė, iš vidaus garo izoliacinė. Tarp jų šiltinimo medžiaga. Medinėms stogo konstrukcijoms geriausiai tinka ekovata.

Namo šlaitinio stogo šiltinimas

Planuoju šiltinti namo antro aukšto šlaitinį stogą. Stogo sudėtis: gegnės (18 cm), difuzinė plėvelė, OSB plokštės ir bituminė danga. Šiltinti planuoju vata. Kokią vatą rekomenduotumėte: akmens, stiklo, mineralinę ir pan.? Kokiu storiu reikėtų šiltinti? Koks turėtų būti šiltinimo būdas: ar 80% vatos, garo plėvelė ir 20% vatos, ar iš kart visas 100% vatos sluoksnis ir garo plėvelė?
Garo izoliacinė plėvelė saugo šiltinimo medžiagą nuo patalpos, todėl plėvelė turi saugoti. Storis turėtų būti apie 30cm ir daugiau. Galima dėti vatą, ekovatą ir t.t.

Stogo šiltinimas norint sumažinti kaitrą

Turiu skardinį stogą (juodos spalvos), įrengta vėjo difuzinė plėvelė ir apšiltinta 25 cm poliuretano putų (atvirų porų) tarp gegnių. Karštomis vasaros dienomis, namų antras aukštas įkaista tiek, kad neįmanoma ten būti. Lietingomis dienomis persiduoda stiprus lietaus garsas. Klausimas ar įrengus papildomą 20-25 cm vatos sluoksnį sumažinčiau kaitrą ir garsą nuo stogo? Taip pat mintis yra statyti saulės baterijas ant stogo, kad "sugertų" visą kaitrą jos, o ne stogas, bet ar tai padėtų sumažinti kaitrą namuose?
Pagal aprašymą atrodo viskas tvarkingai padaryta. Kad nebedaryti nereikalingų darbų reikėtų būtinai išsiaiškinti, kokias putas ten montavo ir ką toliau galima montuoti ar keisti, nes labai paprasta stogą supūdyti, kai bet kaip sumontuoja medžiagas.
Bet pirmas dalykas ką reikia padaryti tai su termovizoriumi patikrinti kur stogas leidžia šilumą. Gal paprasčiausiai yra tuščių vietų arba iš vis putos subyrėję-suirę.
Prieš montuojant papildomas medžiagas taip pat reikėtų garo plėvelę, jeigu tokia yra nuimti, nes garai iš naujos šiltinimo medžiagos negalės išeiti. Tai galimybė supūdyti stogą.

Apšiltinimo būdas iš išorės apvalių rąstų mediniam namui

Kokį apšiltinimo būdą iš išorės rekomenduotumėte apvalių rąstų 2007 m statytam mediniam namui turint omeny ir sienų nelygumus? Taip pat ar galima namą šiltinti dalimis, pvz.: dvi priešingos sienos vienais metais, o kitos dvi kitais? Ar geriau pataupyti ir palaukti?
Dažniausiai rąstiniai namai jau būna pasmerkti šalti, nes rąstai džiūna ir sienos sėda. Vienintelė geriausiai tinkanti medžiaga dėl savo savybių užpildyti nelygumus (tai svarbu, nes rąstų sienos nelygios ir kiauros) ir saugoti medieną yra ekovata. Šiltinimas turi būti atliekamas tik iš lauko pusės, kaip visų kitų pastatų. Turi būti sumontuotas karkasas 5-15cm - priklauso nuo sienų storio ir kokią sienų varžą norite pasiekti. Karkasas užpildomas ekovata. Vėjo izoliacinė plėvelė yra privaloma. Ekovatos kubinis metras su darbu 60 Eur.

Izoliacinė plėvelė šiltinant perdangą mineraline vata

Norėčiau sužinoti ar būtina dėti garo izoliacinę plėvelę šiltinant perdangą mineraline vata? Perdanga iš lentų, lubos gipso kartonas. Ar šiuo atveju gipso kartonas neapsaugotų perdangos ir tuo pačiu vatą nuo drėgmės patekimo iš gyvenamųjų patalpų?
Iš gyvenamų patalpų atsirandanti drėgmė šaltuoju metų laikų sudrėkina šiltinamąją medžiagą, taip atsiranda šalčio tiltai. Kartais užtenka plėvelėje kelių skylių, kad pro jas einantis šiltas ir drėgnas oras padarytų didelius šildymo nuostolius. Plėvelės reikalingos tiek garo, tiek priešvėjinė arba difuzinė.

Rąstinio namo sienas šiltinti iš lauko

Gavome dovanų rąstinį namą. Rąstai gražūs, nesupuvę. Kai kur sienos iš vidaus yra truputį nelygios. Todėl iškilo problema, nežinome iš kur geriau šiltinti sienas iš vidaus ar iš lauko. Ir kokias medžiagas naudoti tiek šiltinant iš vidaus ir šiltinant iš lauko.
Bet kokio namo šiltinimas vyksta iš išorės. Tai privaloma, nes jūs šiltinate pirma visą namo konstrukciją: pamatas, grindys, sienos, lubos ir t.t. Jeigu šiltinsite tik sieną iš vidaus, eis šaltis per grindis arba perdengimą.
Antra jūs apšiltinę sveiką, sausą ir įšilusią sieną iš vidinės pusės, ją izoliuojate nuo kambario temperatūros. Taigi ji dar labiau atšąla. Pvz. begalė daugiabučių su vidaus apšiltinimu nebežino ką daryti, siena nebeišdžiūna ir įsiveisia pelėsis. Jeigu tai bus medis tai paprasčiausiai supus.
Šiltiname tokius namus tik iš išorės. Turi būti padarytas karkasas ir apšiltiname ekovata. Ji geriausiai tinka medžiui.

Spaliai oro tarpe

Planuoju namo šiltinimo darbus 15 cm putų polistirolu. Namas senesnės statybos, tad 12 cm oro tarpas užpildytas spaliais (sausi). Ar bus nauda, jei šiuos spalius palikti, kaip yra? Galbūt reikėtų užsandarinti spalių tarpą pastogėje (užpurkšti iš viršaus, uždarant tarpą), taip sustabdant oro cirkuliaciją?
Jeigu spaliai tvarkingi, palikite juos, nes svarbiausia, kad oro tarpas nebūtų tuščias. Galima juos išimti ir užpildyti kita medžiaga.

Rąstinio namo sienų šiltinimas iš vidaus

Rąstinis namas. Rąstai 16cm storio, iš lauko apšiltinti 10cm vatos dembliais ir apkalti medinėm dailylentėm. Name noriu įsirengti grindinį šildymą, šilumos siurbliu oras-vanduo. Ar reikėtų papildomai apšiltinti sienas iš vidaus 10cm? Jeigu taip, tai kokia šiltinimo medžiaga tiktų labiausiai?
Medienos šiltinimui geriausiai tinka ekovata. Ji nesupūdys medienos, užpildys nelygumus.

Karkasinio namo sienų šiltinimas iš vidaus

Senos statybos karkasinis namas, apmūrytas silikatine plyta. Oro tarpas (neužpildytas) – 15 cm. Iš vidaus karkaso dėtas 3 mm polistirolo sluoksnis ir gipso plokštė. Ketinama atlikti iš naujo vidaus šiltinimą ir apdailą. Kokias medžiagas geriausia būtų rinktis šiltinant sienas iš vidaus? Ar būtina pašalinti polistirolą, nes teko girdėti, kad polistirolas netinkamas šiltinimui iš vidaus.
Pirma, polistirolą tikrai reikia nuimti. Nebent name yra gera ventiliacija. Kita, pirmiausia užpildyti reikia oro tarpą, nes šiltinimas bet kuriam namui turi būti iš lauko pusės, o 15cm yra gana didelis tarpas. Taigi jį užpildžius jūs jau sienų varžą padidinsite 4. Taip apšiltinti geriausia ekovata, ji tinka medinėms konstrukcijoms. Gal po šio apšiltinimo net nereikės papildomai šiltinti.

Garažo sienų šiltinimas

Architektai suprojektavo namą su garažu, namas A+ klasės. Žinoma tik suprojektavus mes supratome, kad turėsime A+ klasės garažą. Klausimas būtų toks, ar logiška šiltinti garažą 35cm polistiroliu, plius vidinę garažo ir namo sieną 10cm? Koks tikslas šiltinti garažą 35 cm, jei garažo vartai yra tik 4 cm ir paleidžia visą šilumą? Kokie galėtų būti sprendimai?
Jūs matote teisingai. Bet geriausia aiškintis su architektu - jis turi paaiškinti, kodėl ir kaip jis jums skaičiavo ir dar, kam turėsite pridavinėti savo pastatytą namą, kai jį tikrins. Aš nerekomenduočiau tiek montuoti, bet gal architektas turi kažkokius nurodymus, kurie turėtų būti A klasės name.

Ekovatos kaina

Kokia yra ekovatos kaina kartu su šiltinimo darbais? Galvojame statomą karkasinį namą apšiltinti ekovata.
Apšiltinimo ekovata kaina 60eu/kūbinis metras. Labai svarbu paruošimas šiltinimui, nes nuo to priklausys apšiltinimo kokybė.

Ar garo plėvelė iš vidaus būtina

Šlaitinės pastogės apšiltinimas. Dabartinė seka nuo stogo dangos: beasbestis šiferis, nedidelis oro tarpas, difuzinė plėvelė, akmens vata, gipso kartonas. Gegnės storis 15 cm, analogiškai ir vatos. Suprantu, kad vatos storis pagal dabartinius standartus netinkamas, bet klausimas dėl garo plėvelės iš vidaus. Ar šiuo atveju ji buvo būtina? Jei taip, tai imti gipsą lauk ir dėti garo plėvelę, o ant jos gipsą? Ar neimant gipso lauk yra kokie variantai?
Pagal šiuolaikinės statybos reikalavimus garo izoliacija privaloma. Bet jeigu darote pakeitimus tai ir vatos sluoksnį didinkite. Čia medžiagos daug nekainuoja, daugiausia apdailos darbai. Arba nieko nedarykite. Plėvelę galima dėti ir ant gipso ir vėl gipsą, jeigu jau nenorite jo nuimti.

Mūrinės pirtelės sienų šiltinimas

Gal patartumėte kaip apšiltinti mūrinę pirtelę, ar užtektų tik folija iškloti?
Galima pirtį šiltinti termo plėvele. Galima montuoti tik foliją arba foliją su nors 5cm vata. Pirtis nuolat nešildoma, todėl gali ir plonai izoliuota būti. Bet atspindinčios medžiagos turi būti, nes pirtyje aukšta temperatūra.

Pamatų šiltinimas, kai ties namo kampu yra paviršinio vandens šulinys

Kaip reikia apšiltinti ir sutvarkyti pamatus, kai ties namo kampu yra paviršinio vandens šulinys? Drėgsta ir pelija sienos. Kaip reikėtų izoliuoti, nusausinti, sutvarkyti pamatus atkasus iš išorės?
Dėl pamato izoliavimo. Reikia visų pirma naudoti medžiagas, kurios visai negeria ir nepraleidžia drėgmės. Tai yra nenaudoti polisterolio, nes jis per ilgą laiką įgeria, o išgarinti kadangi jis yra žemėje negali, praėjus laikui jis visai nešildo, nes tampa drėgnas. Patariau naudoti putų poliuretano, kuris tam ir skirtas, drėgmės negeria. Galima purkšti - tai gerai jei pamatai nelygus, galima lapus klijuoti. Papildomai galima montuoti plastiko lakštus smaluoti ar kaip nors dar.

Izoliacinė plėvelė tarp OSB ir ekovatos

Naujos statybos namas. Planuojame perdangą šiltinti 50cm ekovata. Iš apačios norime sukti OSB plokštę. Klausimas ar nereikėtų dėti plėvelės tarp OSB ir pilamos vatos? Koks teisingas sumuštinis šiltinant ekovata?
Plėvelę tarp OSB ir vatos reikia dėti. Garo izoliacinę plėvelę.

Šiltinimo putomis kainos

Kokios yra šiltinimo poliuretano putomis kainos? Mokama už 1 m2 ar 1 m3?
Poliuretano putų kaina 1 m3 200 Eur.

Karkasinio namo sienų paruošimas šiltinimui ekovata

Gal galite pagelbėti prieš ruošiant seną karkasinį namą apšiltinti ekovata šlapiuoju būdu purškiant, kaip reiktų dėti tašus 50*50mm 10cm storį pasiekti. Gal sukryžiuoti? Ir difuzinę vėjo plėvelę tempti ant viršaus po ekovatos užpūtimo, ar po tašais prispausti ir tik tada pūsti ekovatą. Pirmą kartą susiduriu su tokiais darbais, tad reiktų ekspertų pagalbos. Karkasinio namo sienų storis 20cm, tad apšiltinsiu dar 10 cm. Neįsivaizduoju kaip paruošti tokį sumuštinį. Ar pakaks šiluminės varžos?
Apie namo paruošimą. Pirma karkasą reikia montuoti tik skersuojant po 50mm. Vieną ant kito nedėkite, kada gautųsi 10 cm. Jeigu apdaila bus horizontali, tai pirmas penketukas horizontaliai, antras vertikaliai. Aplink langus, duris, viršuje ir apačioje rėmelis prie kurio tvirtinsis apdaila. Eiliškumas: siena, karkasas, plėvelė, apdaila. Vata turi duoti varžą 2.5-3, nes storis nebus vienodas, plius esama siena. Labai svarbu gerai sumontuoti plėvelę.
Įmonės adresas
Panevėžys