Naujos dieninės užuolaidos. Kokias rinktis?

Galutinis kambario interjero vaizdas priklauso nuo įvairiausių priedų. Vienas iš jų, dažnai net pagrindinis yra užuolaidos. Užuolaidos gali būti įvairiausių ilgių, audinių, spalvų. Kaip pasirinkti tinkamas dienines užuolaidas ir atskleisti jų grožį bei užsitikrinti pageidaujamą funkcionalumą? Naujos dieninės užuolaidos. Kokias rinktis?

Dieninės užuolaidos yra lengvos tekstūros, jos dažniausiai gerai praleidžia dienos šviesą, tačiau kartu suteikia jaukaus privatumo namams. Jei ketinate įsigyti dienines užuolaidas savo langams atkreipkite dėmesį į keletą svarbių dalykų:

Privatumas ir šviesa

Jei jūs pageidaujate kuo labiau apsaugoti savo privatumą, pasirinkite tamsesnių atspalvių dienines užuolaidas, tačiau tokiu atveju ir saulės šviesos pateks į jūsų namus mažiau, bus tamsesnės patalpos dienos metu.

Jei mėgstate namuose šviesą, rinkitės dienines užuolaidas iš dviejų dalių, jas susegdami galėsite leisti saulės spinduliams pilnai šildyti jūsų namus. Taigi jums reikia nuspręsti, kuri jums dieninių užuolaidų funkcija yra svarbesnė.

Užuolaidų tipas, kokiu būdu jos bus kabinamos ant karnizo.

Pieštukinio klostavimo užuolaidos yra pačios populiariausios ir tiks įvairiausių stilių interjerams – nuo klasikos iki moderno.

Elegantiškos užuolaidos su žiedais suteikia namams modernumo, tvarkingumo ir prabangos.

Kilpinio klostavimo labiausiai tiks provanso, romantiškuose, klasikiniuose interjeruose.

Kita puiki alternatyva dieninėms užuolaidoms yra dieninės romanetės. Šios langų puošmenos yra idealus sprendimas, kai gyvenate nedidelėse erdvėse, arba patalpose kur yra daug langų.

Užuolaidų spalvos

Atidžiai rinkitės dieninių užuolaidų spalvas, nuo užuolaidų spalvos jūsų namai gali įgyti tam tikrą atspalvį, kuris priklausomai nuo jūsų pageidavimų gali jums patikti arba ne, jei nenorite, kad patalpoms būtų suteikiamas atspalvis, rinkitės baltas arba šiltesnį variantą - dramblio kaulo spalvos dienines užuolaidas. Dieninių užuolaidų spalvas derinkite ir prie naktinių užuolaidų spalvos, prie sienų, grindų spalvos, tik suderinus šiuos elementus gausite išties puikų rezultatą.


Nepamirškite prieš įsigydami dienines užuolaidas, kad jos gražiai atrodytų reikalingas klostavimas. Dieninėms užuolaidoms rekomenduojamas dvigubas klostavimas, todėl išmatavus savo karnizą, jo plotį padauginkite iš dviejų, taip gausite užuolaidos plotį, kurį jums reikia įsigyti. Galite rinktis ir dar didesnį klostavimą, tačiau prisiminkite, kad kuo didesnis klostavimas, tuo dieninės užuolaidos sulaiko daugiau šviesos, bet žinoma suteikia ir daugiau privatumo.

Rinkdamiesi dieninių užuolaidų audinius, nuspręskite ar kabinsite jas vienas ar su naktinėmis užuolaidomis. Jei jūsų langus puoš tik dieninės užuolaidos, be naktinių užuolaidų, tokiu atveju rekomenduojama pirkti storesnį audinį, pvz. iš medvilnės. Jei kabinsite kartu su naktinėmis užuolaidomis, tokiu atveju gražiau atrodys plonesnis audinys.


Nepamirškite, kad užuolaidos yra puikus jūsų namų dulkių surinkėjas. Iš vienos pusės tai labai teigiamas dalykas, nes dulkės nusėda ant audinio, o ne tvyro jūsų namų erdvėje, tačiau iš kitos pusės užuolaidas reikia dažnai plauti, todėl rekomenduojama atkreipti dėmesį į audinio priežiūros ir plovimo rekomendacijas.

Jei renkatės dienines užuolaidas virtuvei, įsitikinkite, kad jos bus toliau nuo karščio židinio, nes lengvas užuolaidas lengvai gali pakelti vėjas ir jos gali užsidegti. Tokiose vietose rekomenduojama naudoti dienines romanetes.

Parengta pagal UAB "Lado investicijos" medžiagą
Miglės 22-1, Vilniaus raj.