Kieto kuro katilai
Iš viso rasta 5 įrašų
Susidūrę su nepaprastai dideliu kieto kuro katilų pasirinkimu, ne vienas pasimetame. Kuris iš tos daugybės yra geriausias? Šį kartą akistaton suvedėme plieninį ir ketaus katilus. Taigi, kuris iš jų geresnis?
Kaip teigia mūsų specialistai, vienareikšmiškai į šį klausimą atsakyti neįmanoma. Tiek plieniniai kieto kuro katilai, tiek ir ketaus (liaudyje vadinami špyžiniais) turi privalumų, tačiau turi ir savų trūkumų.
Ilgaamžis ketaus katilas
Vyrauja nuomonė, kad ketaus katilas labiau tinka įrengiant paprastą katilinę, reikalaujančią minimalių investicijų, ir nėra labai reiklus kurui. Čia yra dalis tiesos.
Kadangi k
Ketinate įsirengti kietojo kuro katilą? Tačiau ar norėsis karštą vasaros dieną kurti ugnį vien tam, kad nusiprausti po dušu? Planuojate įsirengti šilumos siurblį, kuris naudotų pigią aplinkos energiją, tačiau per kiek laiko šis nepigus prietaisas atsipirks? O galbūt racionaliau būtų naudoti šių dviejų įrenginių kombinaciją? Į tokius ir panašius klausimus gali atsakyti šildymo sistemų ekspertai.
Kalbant apie šildymo sistemos parinkimą, pirmiausia reikėtų išskirti šildymo ir karšto vandens paruošimo aspektus. Mat neretai sistema, kuri puikiausiai tinkama šildyti namus speiguotomis viduržiemio naktimis, pasirodo beviltiškai neracional
Tinkamas kieto kuro katilas namuose yra būtinas. Kadangi daugiau nei pusę metų tenka reguliariai, kiekvieną dieną apšildyti namus, suprantama, kad tokiu atveju svarbu investuoti į kokybę. Lietuviams šiuo metu labiausiai imponuoja lenkiški šildymo katilai, kadangi jie ne tik gana pigiai kainuoja, tačiau ir džiugina puikia kokybe. Sakysite, kad šių dviejų aspektų suderinti nėra įmanoma? Visgi, tikrai galima, svarbiausia mokėti ieškoti!
Gamintojai, kurie stebina kokybe
Lenkiški šildymo katilai yra labai įvairūs, tad siūlome pirkti tik pripažintų gamintojų gaminius, kurie dažnai pristatomi kaip galintys pasiū
Labiausiai paplitę katilai, kūrenami malkomis anglimis taip pat pjuvenomis, briketais, durpėmis arba įvairiomis granulėmis. Kiekvienai kuro rūšiai yra sukurti skirtingi šildymo katilai. Anglimis kūrenami katilai nuo kūrenamų malkomis skiriasi tuo, kad pakura ir degimo kamera yra santykinai mažesnės (malkomis skirtų kūrenti katilų pakura maždaug 2 kartus didesnė). Taip yra todėl, kad anglių kaitrumas yra žymiai (apie 1,5 karto) didesnis negu malkų. Malkas deginant angliniame katile galingumas sumažėja, o dėl mažos pakuros reikia dažnai įmesti malkų. Jei katile, skirtame tik malkoms deginti, deginsime anglis, reikia teisingai aps
Vyrauja nuomonė, kad ketaus katilas labiau tinka įrengiant paprastą katilinę, reikalaujančią minimalių investicijų, ir nėra labai reiklus kurui. Dalis tiesos tame yra.
Ilgaamžis ketaus katilas
Kadangi ketaus katilas nėra toks jautrus korozijai kaip plieninis, jam nepavojingas kondensatas, kuris susidaro ,kai degant kurui į katilą grįžta šaltas vanduo. Kita vertus, ketaus katilas yra daug jautresnis temperatūrų pokyčiams. Ketus neelastingas, trapus, todėl staigiai ir smarkiai kintant temperatūrai atsiranda metalo įtempimas, dėl kurio katilas gali trūkti. Kartais tą pastebėti būna sunku, nes po truputį sunkdamasis vanduo išg