LED - ateties apšvietimas

Šiais laikais visi nori taupyti, pradėkit ir jūs ! Nepaslaptis, jog led lemputės suvartoja iki 80 procentų mažiau elektros energijos, lyginant su kitais šviesos šaltiniais. Vis labiau populiarėjant led lemputėms atsiranda vis daugiau pardavėjų, kurie jomis prekiauja. Tačiau ne visi prekiauja kokybiška produkcija. Verta atkreipti dėmesį ir į kainą, nepamirškite, kad gerą kokybišką produktą nupirkti už labai žemą kainą praktiškai neįmanoma. Pagrindinis dalykas į ką reikėtų atkreipti dėmesį vis dėlto, yra kokybė. LED - ateties apšvietimas

Maža kaina ar kokybė ?

Kiekvienas žmogus visada ieško optimaliausio varianto tarp kainos ir kokybės. Nepaslaptis, kad visų pirma dėmesį atkreipiame į kainą, tik po to į prekės savybes. Kaina yra vienas svarbiausių rodiklių renkantis bet kokią prekę. Tačiau reikia pagalvoti, ar tikrai sumokėjus mažiau, galima gauti kokybišką bei patikimą produktą ? Led diodų gaminimo technologija yra ganėtinai sudėtingas procesas, todėl kainuoja nemažus pinigus, iš to ir išplaukia Led šviesos diodų kainos. Žinoma yra gamintojų, kurie taupo medžiagas taip pateikdami pigesnį produktą, tačiau nuo to labai smarkiai kenčia kokybė. Taigi, jeigu norite iš tikro sutaupyti vertėtų rinktis tik kokybišką produkciją.

LED privalumai ir minusai

Vienas iš didžiausių led lempučių privalumas žinoma yra elektros energijos sąnaudos. Jų suvartojamas energijos kiekis iki 8 kartų mažesnis. Led technologijos dėka, praktiškai visa suvartojama energija yra paverčiama į šviesą, skirtingai nei kaitrinių ar halogeninių lempučių, čia iki 60 procentų suvartojamos energijos yra paverčiama į šilumą.

Dar vienas didelis led lempučių privalumas yra ilgaamžiškumas. Kokybiškai pagamintos led lemputės gali tarnauti iki 50000 tūkstančių valandų, kas yra 50 kartų ilgiau nei įprasto lemputės. Reikia paminėti, kad led lempučių tarnavimo laikui įtakos neturi įjungimai bei išjungimai, kas drastiškai gali sumažinti taupiųjų ar kaitrinių lempų tarnavimo laiką.

Led lempučių pritaikymo galimybės yra praktiškai beribės. Dėl savo atsparumo išoriniams veiksniams, tokiems kaip dulkės ar drėgmė, bei šviesos spalvų gamos (šiltai balta, dienos šviesos, šaltai balta) jas galima naudoti namų, biuro, sandelių ar lauko apšvietimui. Yra ir specialų lempų, kurias galima naudoti scenos apšvietimui ar netgi gėlių auginimui.

Draugiškos aplinkai - reiškia jog led lemputės yra pilnai perdirbamos, neturi savyje kenksmingų medžiagų, tokių kaip gyvsidabris, kurio yra taupiosiose lemputėse. Suvartodamos mažiau energijos, jos taip pat saugo ekosistemą. Dar vienas svarbus aspektas jog led lemputės nemirksi ir nevargina žmogaus akių kaip liuminescensinės lempos.

Ko gero vienintelis led šviesos diodų trūkumas yra spalvos spektras. Led lemputės skleidžia šilto artimo kaitriniai lemputei spektro šviesą, tačiau vistiek jam neprilygsta.

Apibendrinus viską belieka pasakyti - led yra ateities apšvietimas. Led lemputės ne tik taupo energiją bei pinigus taip pat tausoja gamtą ir mūsų sveikatą.

Parengta pagal UAB "Mavy Studija" medžiagą