Lietvamzdžiai

Svarbus šlaitinio stogo elementas – vandens surinkimo ir nuvedimo sistema. Visa tai turi būti sukonstruota taip, kad jos funkcionavimas mūsų nevargintų. Norint tai įgyvendinti, būtina gerai ir teisingai įrengti vandens nuvedimo sistemą. Lietvamzdžiai

Lietaus vandens nuvedimo sistemos būna kelių pagrindinių spalvų. Pasirinkimas tikrai neplatus, tačiau pritaikyti visad galima prie pasirinkto stogo dangos ir fasado spalvinio sprendimo. Dominuojančios lietvamzdžių spalvos: ruda, pilka, balta ir metalo (aliuminio ir vario). Bene populiariausias pasirinkimas lietvamzdžių

spalvinėje gamoje – pilka spalva, kadangi pilki lietvamzdžiai ir lietloviai neišskiria fasado spalviniame sprendime ir neutraliai pritampa tiek prie fasado, tiek prie stogo spalvos. Architektai dažniausiai nesiekia eksponuoti lietaus vandens nuvedimo sistemos fasadiniame sprendime. Todėl pilka spalva neutraliausiai atrodo daugelyje spalvinių derinių. Šalia pilkos spalvos, dažnai naudojama ir tamsiai ruda, rečiau – balta, kuri linkusi kontrastuoti su spalvotu fasadu. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai reikalingas kombinuoto lietlovių ir lietvamzdžių spalvų derinimo variantas – t.y. lietlovis taikomas prie tamsesnių stogo dangos ir stogo pakalimo atspalvių, o lietvamzdžiai turi susilieti su šviesiomis fasado plokštumomis. Tai gudriai padaroma lietlovio perėjimo į lietvamzdį alkūnėje.

Formos pasirinkimas dar siauresnis: lietvamzdžiai būna apvalūs ir stačiakampiai. Skerspjūvio dydis parenkamas pagal stogo plokštumos ploto, nuo kurios planuojame surinkti vandenį, dydį. Tai daroma atliekant elementarius skaičiavimus arba naudojantis lentele, kurioje aiškiai ir paprastai išdėstyta parenkamo lietvamzdžio skerspjūvio priklausomybė nuo šlaitinio stogo plokštumos ploto. Kuo stogas sudėtingesnės formos, kuo jis įmantresnis, tuo sudėtimgiau įrengti kokybišką vandens nuvedimą, tuo daugiau problemų būna žiemą. Jeigu stogas būtų tik dvišlaitis ar net vienšlaitis, tuomet vandens nuvedimo istemos elementų skaičius sumažėtų iki minimumo.

Lietloviais įrėminame šlaitinio stogo kontūrą ir patogiuose sklypo atžvilgiu kampuose nuleidžiame lietaus vamzdį žemyn. Pločio skirtumą tarp sienos ir pastato karnio galime pašalinti naudodami atitinkamų kampų perėjimo elementus. Lietlovių vidiniai ir išoriniai kampai reikalingi apvedant lietlovį pastato išoriniu kampu, o vidiniam pastato kampui apvesti naudojamoas vidinis lietlovio kampas.
Nurodymai vandens nuvedimo sistemai įrengti:
• Lietloviai turėtų būti tvirtinami ne rečiau kaip kas 70 cm., prie šlaitinio stogo laikančiųjų konstrukcijų;
• Lietlovių rekomenduojamas nuolydis 3 mm tiesiniam metrui;
• Lietlovio laikiklio nuolydis privalo atitikti stogo nuolydį ir lietlovio prie stogo plokštumos besiglaudžiantis kraštas turi būti 1 cm auksčiau nei išorinis kraštas. Tokiu būdu, apsaugoma pastato siena, jei vanduo iš lietlovio išsilietų, užsikimšus lietvamzdžiui;
• Lietlovių apsaugai nuo lapų ir kitų šiukšlių patariama į lietlovį įdėti susuktą tinklą, kuris praleidžia vandenį, tačiau neleidžia užsikimšti lietvamzdžiui.

Lietaus nuvedimo sistemos gaminamos iš PVC (polichlorvinilo), iš įvairiai (poliesteru, puralu, plastizoliu) padengtos skardos arba iš vario, aliuminio. Paskutinieji gana brangūs, tačiau visos šios medžiagos ilgaamžės ir gali užtikrinti lietaus nuvedimo sistemos ilgą, saugų ir patikimą eksploatavimą, kuris beveik nereikalauja priežiūros.

Viena, ko reikėtų nepamiršti, tai išvalyti lietlovius rudenį. Juose gali būti prikritusių lapų, ypač jeigu nmas yra netoli miško ar apsuptas didelių medžių. Į lietlovius įdėjus susuktą plastikinė tinklą, galima palengvinti jų eksploataciją. Lietaus vandenį nuo stogo galime be problemų nuvesti per vandens surinkimo šulinį į lietau nuotekų tinklus. Pirmoji surinkimo tampa sulaiko stambius nešvarumus. Ši talpa lengvai išsimama ir iš jos visai nesunku pašalinti visas šiukšles. Tokiu būdu, pagrindinis nuotekų vamzdynas yra patikimai apsaugotas nuo stogo nešvarumų. Ant vandens surinkimo šulinio iš stipraus polimerinio betono gali važiuoti lengvieji automobiliai.
Kitas, lyg ir nereikšmingas stogo elementas yra sniego užtvara. Dažnas namo savininkas, taip pat ir statybos prižiūrėtojas jš visai pamiršta. Ir vos prasidėjus pirmajai žiemai pastebime, kaip tai nemalonu, kai sniegas pakimba virš praėjimo, terasos ar kitų smūgiui jautrių namo aplinkos elementų. Tai ypač pajunta skardinių stogų savininkai.

Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392311 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163443 klausimų