Lietvamzdžiai ir latakai: kaip išsirinkti?

Galiui drąsiai teigti, kad namo stogo lietvamzdžiai ir latakai yra tiek pat svarbūs kaip ir pati stogo danga. Kas iš to, kad Jūs pasirinksite kokybišką stogo dangą, o susimontuosite pigiausius latakus ir lietvamzdžius? Prasta lietaus nuvedimo sistema Jūsų stogą ne tik sugadins tik vizualiai, bet ir pradės lašėti, o gal net surūdys bei išsikraipys. Lietvamzdžiai ir latakai: kaip išsirinkti?

Išduosiu Jums paslaptį, prieš aštuonerius metus savo namui susimontavau vieną brangiausių plieninių stogo dangų. Stogą uždengėme matinio purallo dvigubo valco plienine stogo danga. Kadangi tuo metu buvome plastikinių stogo lietvamzdžių ir latakų atstovais, savo stogui susimontavau plastikinę lietaus nuvedimo sistemą (pavadinimo neminėsiu). Ir dabar dėl to gailiuosi… Taip, lietvamzdžiai kainavo pigiai, jie susimontavo lengvai ir greitai, jie nesulūžo ir nenubluko, kaip daugelis dar pigesnių plastikinių lietvamzdžių ir latakų. Bet plastikas linkęs judėti nuo temperatūros. Dabar latakai yra išsibangave. Aišku jie atlieka savo funkcija, bet atrodo nesolidžiai. O pakeisti mano plastikinę lietaus nuvedimo sistemą beveik neįmanoma, nes stogo lietskardė uždengia latako laikiklius.

Retorinis klausimas: ar matėte prabangų namą su plastikiniais latakais ir lietvamzdžiais? O šiais laikais, bendras skirtumas, tarp kokybiškos plastikinės ir standartinės metalinės lietaus nuvedimo sistemos yra labai nedidelis (100-200€). Todėl plastikinių lietvamzdžių ir latakų jau niekam nesiūlau.

Šiuo metu rinkoje yra labai didelis stogo metalinių lietvamzdžių pasirinkimas. Nepasigilinus, visos metalinės lietaus nuvedimo sistemos atrodo vienodos, skiriasi tik kaina. Bet taip nėra. Įvairių gamintojų lietaus sistemos tikrai labai skiriasi.

Kadangi užsakovui visada stengiuosi pasiūlyti kokybiškiausią produktą, pasirinkau atstovauti firmą Galeco. Rašau Jums ramia sąžine, ši firma nieko man nesumokėjo už šį straipsnį. Tai tik asmeninė, kaip stogų specialisto, nuomonė.

Galeco firma gamina ir plastikinę lietaus nuvedimo sistemą, bet apie ją aš nerašysiu.

etalinius Galeco lietvamzdžius ir latakus galima pasirinkti iš trijų rūšių: pusapvalius, paslepiamus stoge ir sienoje, bei stačiakampius „STAL2“.

Kuo ypatingi pusapvaliai metaliniai lietvamzdžiai ir latakai?

Latakai turi unikalią formą. Jų išorinė dalis užriesta į vidų, todėl per didelę liūtį atėjęs lietaus vanduo neperšoka, o lieka latake.

Latakų kampai yra užapvalinti, todėl lietaus vanduo geriau išplauna nešvarumus.

Latakų kampai yra su iš karto primontuotomis guminėmis tarpinėmis, todėl Jums jų nereikės papildomai pirkti, o stogdengiui nebus pagundos sumontuoti latakų kampus iš viso be guminių tarpinių.

Storas dažo sluoksnis dengia ne tik išorinę latako ir lietvamzdžio sienelę, bet ir vidinę, todėl ši lietaus nuvedimo sistema bus ilgaamžė.

Kuo ypatingi STAL2 kvadratiniai lietvamzdžiai ir latakai?

Visų pirma, kaip ir pusapvalė lietaus sistema, jie pagaminti iš tos pačios kokybiškos skardos, dengtos storu dažo sluoksniu iš vidaus ir iš išorės. Tai yra nauja, unikalios išvaizdos ir brangoka lietaus nuvedimo sistema, todėl su šiais latakais ir lietvamzdžiais Jūsų namas bus išskirtinis.

Nors latakai ir lietvamzdžiai keturkampiai, bet latakų kampai užapvalinti, todėl juose nesirenka šiukšlės.

Latakai tarpusavyje susijungia su specialiomis jungtimis, todėl jungtys tampa ilgaamžės. Lietaus nuvedimo sistema kompelktuojasi su speciali latako uždanga, kurios dėka nesimato latako laikiklių. Ir tai dar ne viskas! Latako uždanga sukurta taip, kad į ją pasijungtų stogo pakalimas. Todėl Jūsų stogo pakalimas atrodys išbaigtai.

Dar Galeco gamina slepiamą sienoje lietaus nuvedimo sistemą, bet ją reikia numatyti jau projektuojant namą. Šį produktą visada išrenka architektai, arba užsakovai, ankstyvoje statybų stadijoje. Bet apie šią lietaus nuvedimo sistemą papasakosiu jau kitame straipsnyje.

Šiandien Jūs sužinojote, kodėl aš šiandien rinkčiausi metalinius lietvamzdžius ir latakus. Tikiu, kad informacija Jums bus naudinga, kai statysitės ar renovuosite savo stogą.

Parengta pagal UAB "Šaltlita" medžiagą
Gaižiūnų g. 70, Kaunas