Natūrali mediena - kokybiškiausia medžiaga baldams gaminti

Jeigu kalbėtume apie baldus praeito šimtmečio pradžioje, niekam nekiltų abejonių, kad kalbam apie medžio gaminius. Šiandien jau nieko nestebina balduose naudojamas skirtingų faktūrų ir struktūrų metalas, spalvotas stiklas, įvairių atmainų plastikas, dirbtiniai audiniai, keramika, betonas, akmuo, kartonas ir daugybė sintetinių medžiagų. Natūrali mediena - kokybiškiausia medžiaga baldams gaminti

Natūralios medienos balduose svarbiausia yra pats medis. Forma ir spalva - tai tik priemonės, padedančios išryškinti idėją. Turbūt nedaugelis, pirkdamas baldus, pagalvoja apie tai, kokį kelią reikėjo nueiti medžiui, kol jis tapo stalu, kėde ar lova. Ne visa mediena yra tinkama baldams – medis turi būti ne jaunesnis kaip 60 – 100 metų. Tik įsivaizduokite, kiek vėjo, lietaus ir gamtos energijos savyje yra sukaupusi ši žaliava! Be to, ne visas medis tinka natūralių baldų gamybai, o tik jo stiebo dalis. Po jo apdirbimo į masyvo baldus patenka vos 9% viso medžio.

Dar miške iš nupjautų medžių atrenkama aukštesnės kokybės žaliava, kuri bus toliau naudojama natūralios medienos baldams gaminti. Į natūralios medienos apdirbimą kuo toliau, tuo labiau yra diegiamos vis sudėtingesnės technologijos. Kompiuteriais programuojami apdirbimo centrai gali atlikti bet kokią, kartais, atrodytų, neįmanomą užduotį. O modernios lakavimo linijos suteikia galimybę naudoti ekologiškas dažymo medžiagas. Medienos apdailai dažnai naudojamas aliejus bei vaškai. Šios natūralios medžiagos įsigeria į baldą ir nesudaro plėvelės, todėl galima lengvai užuosti medienos kvapą.

Kadangi natūrali mediena yra dalelė gamtos, ji yra gana pažeidžiama ir reikalauja tinkamos priežiūros. Antraip, ji gali prarasti žavesį dėl temperatūrų svyravimų ir drėgmės kaitos patalpoje. Nors aliejuoti ar vaškuoti baldai yra jautresni nei lakuoti, tačiau jie atnaujinami labai nesunkiai. Tereikia aliejuje suvilgyta skepetėle perbraukti paviršių ir mediena vėl įgaus pirminį grožį. Įbrėžus ar sutepus natūralaus medžio baldo paviršių, jį galima lengvai pašveisti minkšta kempinėle.

Kokybiški medžio baldai atskleidžia ne tik šeimininko skonį bei jo padėtį visuomenėje, bet ir jo atsakomybę prieš aplinką. Natūrali mediena – tai atsinaujinanti žaliava. Kai baldas bus nebereikalingas – jį galima sudeginti. Net ir tiesiog išmestas jis supus, suirs į organines medžiagas ir vėl atgims naujų augalų ląstelėse. Ką paėmėm iš gamtos – tą ir atiduosim. O juk sintetiniai naftos produktai gamtoje nesuyra šimtus metų.