Ką reikia žinoti apie tvorą

Keletas patarimų tveriantiems tvoras: Ką reikia žinoti apie tvorą

Reikia apmąstyti keletą svarbių elementų, tai yra kiek ateityje laiko ir lėšų mes skirsime tvoros priežiūrai, kokia tvora labiausiai dera prie mūsų namo, kokio aukščio norime tvoros, ar tvorą renkamės kaip dekoraciją, ar norime daugiau privatumo, ar norime tiesiog aptverti savo teritoriją dėl saugumo.

Jei rinksitės metalinę tvorą, svarbu atkreipti dėmesį ar tvora yra cinkuota, ar dažyta milteliniu būdu, kokią garantiją suteikia gamintojas prieš rūdis, ar gaminiai yra sertifikuoti.

Kai nuspręsite, kokia tvora tversite teritoriją, labai svarbu, pasirinkti tvorą atitinkančius stulpus, nes nuo jų tvirtumo ir įbetonavimo gylio priklauso tvoros stabilumas. Tvorų stulpelių aukštis parenkamas atsižvelgiant į tvoros aukštį. Jei stulpeliai bus betonuojami, įbetonavimui reikia papildomai numatyti 60 cm stulpelių aukščio.

Dar svarbu apmąstyti, kokių norėsite vartų varstomų ar stumdomų, kokio dydžio reikia pravažiavimo, ar reikės automatikos, varteliai patys populiariausi 1000 mm pločio.

Jei teritorijos reljefas yra nelygus, puikus sprendimas pakabinamas bortelis (pamatėlis), kuris labai gražiai įrėmins tvorą, leis saugiai pjauti žolę prie pat tvoros krašto. Standartinio pamatėlio ilgis yra 60x2500x200 mm.

Leistinas tvoros aukštis yra 1,8 m – statant tokio aukščio tvoras, statybos leidimo nereikia ir kaimynų sutikimo nereikia.

Tveriant ypač dideles teritorijas dažniausiai pasirenkamos tinklinės arba segmentinės tvoros, nes tai yra pats pigiausias aptvėrimo būdas.

Pats svarbiausias žingsnis yra pasirinkti kokybišką tvorą, nes už darbą mokėsite tiek pat, nesvarbu ar tvora bus pigesnė ar brangesnė, o įsigydami prastos kokybės produktą po kelerių metų reikės demontuoti ir vėl montuoti naują tvorą, todėl labai atsakingai priimkite sprendimus, kad išsirinktumėte tvorą vieną kartą ir visam laikui.

Parengta pagal UAB "Baltvėja" medžiagą
R. Kalantos 83, Kaunas LT-52308