Metalinės tvoros, nuo ko pradėti?

Pirmiausia pagalvokite kokias funkcijas tvora turėtų atlikti: užtikrinti privatumą, apsaugoti valdas, puošti sklypą ar pan. Nuo to priklauso tvoros uždarumas, aukštis, medžiagų, iš ko bus pagaminta tvora, pasirinkimas... Pasirūpinkite, kad būtų pažymėtos Jūsų sklypo ribos (matininko sukalti stulpeliai); Apsispręskite kiek pinigų galite tam skirti: žinodami preliminarią pinigų sumą galime patarti iš kokių medžiagų gaminti tvorą, pvz. pageidaujant uždaresnės tvoros galima ją gaminti iš cinkuotų ar aliuminio profilių arba, jei tai yra per brangu, galima rinktis pigesnę, medinę tvorą. Šiame etape galime paskaičiuoti preliminarią sąmatą; Visus kitus niuansus, sužinosite atvykę pas mus į biurą, K. Petrausko 8, Kaunas... Metalinės tvoros, nuo ko pradėti?

Ar būtinai tvorai reikia pamato?

Pamatas yra būtinas tik tais atvejais, kai tarp sklypų yra žymus aukščio skirtumas ir reikia, kad pamatas sulaikytų žemes. Kartais paprasto pamatėlio gali ir neužtekti - tada reikia daryti atraminę sienelę. Visais kitais atvejais pamatas nėra būtinas.

Kokio maksimalaus aukščio gali būti tvora?

Maksimalus tvoros aukštis, kuriam nereikia leidimo, yra 1,8m.

Ką reikia žinoti tveriant tvora? Pagal statybos techninį reglamentą STR 1.01.07:2002 įsigaliojusį nuo 2010-01-17 statant tvorą iki 1,8 m aukščio: neprivalomas projektas; nereikalingas statybos leidimas; nereikalingas statybos leidimas tvorą griauti; neprivaloma skirti statybos vadovą; neprivaloma statybos techninė priežiūra; neprivaloma atlikti kadastrinius matavimus, pripažinimą tinkamu naudoti ir registravimą Nekilnojamojo turto registre.

Ar reikia tvorai specialios priežiūros?

Taip, priklauso iš ko tvora yra pagaminta. Medines tvoras praėjus keleriems metams būtinai reikės nušveisti, naujai impregnuoti ir perdažyti. Be to, nepamirškite, kad medis yra gyvas ir veikiamas lietaus bei temperatūrų skirtumo, jis kraiposi. Paprastas, necinkuotas metalines tvoras (pvz. kaltines) po tam tikro laiko reikės nušveisti ir perdažyti. Plastikinėms tvoroms bei mūsų siūlomoms tvoroms iš cinkuotų dažytų profilių ar aliuminio reikalinga minimali priežiūra: jų nereikia dažyti ar perdažyti, bet kartas nuo karto nuvalyti ir nuplauti reikėtų.

Parengta pagal UAB Gajausta medžiagą