Interjeras, nuo ko pradėti

Kiekvienas gyvenamasis namas statomas pagal iš anksto architekto paruoštą projektą. Paprastai, tokiame architekto suplanuotame projekte yra išdėstomi pagrindiniai reiklavimai pastato tūriui, jo išraiškai, patalpų išplanavimui, išorės apdailos medžiagoms. Tačiau tai – viskas. Pastato vidaus įrengimas, šiuo atveju, projekte lieka visiškai neapspręstas. Tiesa, nors formuojant išorės tūrius, kartu fasade komponuojant langus, sukuriamos ir patalpų vidaus erdvės, apibrėžiamas jų funkcionalumas ir patogumas, visgi, šie patalpų erdviniai sprendimai, tėra tik pagrindiniai . Visa kita – projektuojama kur kas vėliau, kuriant interjero dalį, arba tai atlieka pats savininkas, pasikliaudamas sava intuicija, grožio ir estetikos, modernumo ir prabangos ar, atvirkščiai, minimalizmo, sąvokomis. Akivaizdu, jog interjeras negali būti atsiejamas nuo projektinės dalies, mat tampa jo sudėtine dalimi. Interjeras, nuo ko pradėti

Kaip ir buvo minėta aksčiau, ją, gali projektuoti ne tik namą projektuojantis architektas, bet ir interjero specialistas ar, žinoma, pats gyvenamosios erdvės savininkas. Dažnai klausiama: koks pasirinkimo variantas geriausias? Vieno recepto, ko gero, būti negali. Verta turėti omenyje, jog kiekviena situacija, kuomet sprendžiamas būsto interjero klausimas, yra skirtinga, kaip ir skirtingi žmonių, kuriems priklauso gyvenamoji erdvė, pomėgiai, spalviniai ir motyviniai prioritetai. Būtina nepamiršti, jog didžiąja dalimi, būsimojo namo ar buto interjerą apriboja ir gyvenamojo būsto stilius. Taigi, priimant estetinius sprendimus, ypatingai tuomet, kai nesate specialistas, bet norite savo namų jaukumą kurti pats, verta įsigilinti į interjero, kaip sąvokos, ypatumus. Interjerą galima skirstyti pagal jo sukūrimo laikmetį, pagal šalį. Būtent toks interjero skirtymas yra populiariausias tarp interjero specialistų. Tačiau šiomis dienomis statomų gyvenamųjų namų bei modernių butų interjero skirstymas turėtų būti kiek kitoks:

Paprastuoju interjeru galima būtų vadinti specialisto sukurtą ir harmoningai sutvarkytą patalpos vidaus erdvę.

Etaloninio interjero
rūšių būtų be galo daug. Iš principo, etalonis interjeras gali būti suprantamas kaip vieno ar kito laikmečio, viename ar kitame krašte vyraujančio interjero, jo stilistikos elementų ar kitų ypatybių, nuotaikos, tradicijos atkartojimas. Vardinti tokio interjero analogus, galima būtų gana ilgai: klasikinis, gotikinis, barokinis, romantiškas, skandinaviškas, angliškas, amerikietiškas, prancūziškas, japoniškas, liaudišk, primityvus, švelnus, griežtas, kontrastingas, stiklo – metalo ir t.t.

Autoriniu interjeru
galėtume pavadinti erdvės vidaus sutvarkymą, kuomet šiuo darbu užsiima žinomas specialistas, turintis savo stilių, savo braižą, kurie aiškiai bylotų apie to, o ne kito autoriaus darbą.

Meniniame interjere panaudojama menininkų kūryba. Šiuo atveju, yra sukuriami specialūs būsto erdvės funkciniai elementai, tokie kaip: židinys, laiptų turėklai ar vis laiptai, apšvietimas ir pan. Žinoma, meninio interjero elementais tampa ir jokios konkrečios funkcijos neatliekantys meno kūriniai, kurie, nors ir nėra funkcionalūs ar praktiški, visgi, puikiai atgaivina ir pagyvina gyvenamąją erdvę.

Taigi, kaip galima matyti, interjeras interjerui nelygus, tačiau patalpų vidaus sutvarkymas yra labai svarbus. Ne paslaptis, kad pasitaiko neoriginalių, neskoningai įrengtų, nejaukių ir netgi neestetiškų sprendimų. Jei mus tenkina paprastis sprendimai ir namas skirtas tik tam, kad apsaugotų nuo šalčio ir lietaus, tada lyg ir nieko daugiau nebereikia. Bet jei mes norime gyventi išskirtinėje, harmoningoje aplinkoje, reikalingas profesionalus vidaus patalpų interjero projektas, leidžiantis suformuoti estetiškai patrauklią, malonią erdvę. Kai nenorite netikėtai suklysti, žinoma, į pagalbą verta kviestis interjero specialistą, kuris, remdamasis patirtimi ir profesionaliomis žiniomis, kreipdamas dėmesį į jūsų asmeninę numonę, padės sukurti tai, ką norėtumėte savąjame būste matyti kasdien.

Kas ruošia interjero projektą? Labai įvairiai. Geriausia, kai šio subtilu darbo imasi savo srities žinovai: paties statinio autorius, architektas, projektavęs namą ar interjero dekoratorius. Tam, kad interjeras tikrai būtų sėkmingas menine prasme, o kartu – funkciškai racionalus patalpų vidaus sprendimas, reikėtų jau pačioje projektavimo pradžioje, dar tik eskiziniuose namo projekto variantuose, pamėginti išdėlioti baldus, kurie bus būtini kasdieninėje jūsų buityje. Tai itin aktualu mažoms erdvėms, mat priešingu atveju, dažnai užbaigus statyti namą, susiduriama su problematišku baldų sustatymu kambariuose. Kad to išvengtumėte – nepamirškite dar tik namo statybos ar pirminio būsto įrengimo procesuose nuolat galvoti ir apie būsimus baldus.
Dar vienas svarbus akcentas – interjero formavime lyderiaujantis vienas kūrėjas. Taip išvengiama bereikalingos maišaties ir sprendimų įvairovės. Tačiau, atminkite, jog net ir tuomet, kai gyvenamosios erdvės interjerą kuria kitas asmuo, esminiai pageidavimai jam, privalo būti išreikšti Jūsų.

namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394826 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3314
Iš viso buvo užduota 164812 klausimų