Vidaus durys – atrandant geriausią sprendimą

Bendrąja prasme, durys gali būti klasifikuojamos į dvi grupes: lauko ir vidaus. Šiandieninė rinka siūlo gausybę variacijų tiek lauko, tiek ir vidaus durų. Kas svarbu pasirenkant vidines būsto duris ir kokios jos turėtų būti, kad tenkintų svarbiausią komforto poreikį, stengsimės atsakyti išryškindami pagrindines jų savybes. Vidaus durys gali būti skirstomos į: medines medžio masyvo duris, faneruotas, laminuotas su tekstūrine plošte ir stiklines duris. Pagal vartstymo būdą būna vienvėrės durys, dvivėrės, sulankstomos ir stumdomos durys. Vidaus durys – atrandant geriausią sprendimą

Medinės vidaus durys .

Tai klasika, natūralumas ir natūrali medžio tekstūra interjere, nepaklūstanti architektūriniams naujovės kaprizams. Tokio tipo durys itin tinka šviesių tonų būsto erdvei. Tiesa, norint statyti medines vidaus duris, reiktų apgalvoti, ar jos tikrai derės su Jūsų jau sukurtu. Šiuo atveju, idealus pasirinkimas besirūpinantiems interjeru, medžio masyvo durys. Išlaikytas medžio natūralumas tampa ne tik ekologiška, bet ir išskirtine namų detale. Kita natūralumo akcento neprarandanti pasirinkimo galimybė – klijuotos medienos durys.
Kalbant apie medinių durų techninės gamybos akcentus, galima paminėti, jog jos dažniausiai gaminamos iš tradicinės pušies, uosio, beržo, ąžuolo medienos, pageidaujant yra lakuojamos, dažomos arba beicuojamos. Žinoma, norintiems išskirtinumo, galima rinktis ir iš egzotinės medienos (riešutmedžio, raudonmedžio, vengės ir kt. medienos) pagamintas duris. Standartinių išmatavimų vidaus durų storis – 48 mm, tačiau jos gali būti įvairaus pločio, turint omenyje nestandartinės gamybos galimybes. Kadangi medinių durų privalumas – natūrali medžio tekstūra, neretai jos gaminamos vientisos, be stiklo intarpų, tačiau, vėlgi – esant nestandartinės gamybos poreikiams, viskas yra įmanoma, pasirinkus gerus durų gamybos specialistus.

Faneruotos vidaus durys.

Durų karkasas dažniausiai yra gaminamas iš spygliuočių medienos karkaso tarpus užpildant tam tikru užpildu, uždedama medienos dulkių plokštė 3 mm storio, visa tai dengiant fanera. Tokių durų paviršius – glotnus, žvilgantis, itin tinkantis minimalistinio interjero megėjams. Durys yra faneruojamos natūraliu mežio ar egzotiškų medžių šaknų lukštu (horizontaliai ar vertikaliai) ir papildomai, dengiama dažais, lakuojama. Taigi, tai puikus pasirinkimas, stengiantis suderinti derinti durų spavą su grindų, sienų, baldų apmušalų atspalviais, kuriant tendencingą ir vieningą būsto interjerą.
Taip pat dažnas faneruotų arba medinių vidaus durų pasirinkimas – durys su stiklu. Šiuo atveju, į duris gali būti montuojamas ne tik paprastas, permatomas, tačiau ir matinis, raižytas ar spalvotas. Stiklas gali būti dedamas, per visą durų plotą arba kaip stilingas akcentas tik vienoje durų dalyje. Jei stiklas dedamas per didelį durų plotą, tada naudojamas atsparus smūgiams grūdintas stiklas (4 – 6 mm).

Laminuotos vidaus durys – dažnai, kurių paviršius yra dengiamas natūralios medienos tekstūrą imituojančiu laminatu. Standartiškai durų varčia yra užpildoma kartoniniu koriu arba profiliuota medžio drožlių plokšte MDP ir laminuojama.
Laminuotos durys gali būti gaminamos su įvairiapusio varstymo galimybe, taip pat – ištisiniu ar daliniu įstiklinimu. Šios durys, yra itin ilgai nesusidėvinčios, atsparios drėgmei, šiluminiams pokyčiams, deformacijai, dėmėms, jas itin lengva prižiūrėti be papildomų valomųjų priemonių.
Stiklinės vidaus durys – ko gero, labiausiai biuro patalpoms tinkančios vidaus durys, tačiau jų pasirinkimas individualaus būsto erdvėms taip pat su laiku neblėsta, kadangi nesugeria šviesos, vizualiai praplečia erdvę.
Vertinant šių durų gamybos technologiją, ji yra pati nesudėtingiausia, mat naudojami vyriai ir grūdintas permatomas ar matinis stiklas. Lengva durų konstrukcija, itin patrauklus pasirinkimas individualių namų savininkams, mat tokio tipo durys gali būti varstomos į abi puses, vienvėrės, ar dvivėrės – užsifiksuojančios tam tikroje padėtyje, kas itin aktualu būstui, kuriame svetainės ir virtuvės erdvės – sujungtos.

Taigi, apibendrinant, ko gero, galima teigti, jog medinės, faneruotos durys dera tiek ir daugiabučių namų butuose, tiek ir individualiuose namuose, tuo tarpu stiklinės ar specifinės laminuotos durys – kur kas geresnis pasirinkimas plačių namų erdvių savininkams. Idealus sprendimas norintiems atskirti erdves, tačiau kartu, neužkrauti jų stabiliomis, didelėmis konstrukcijomis – stumdomos durys. Tokio tipo durys dera ir didesniuose daugiabučių namų būstuose ir puikiai įsilieja į interjerą individualiuose namuose. Galima įvairi jų tekstūra (medienos, stiklo ir kt.) tik dar labiau skatina fantazijas, kaip paprastas erdvės atskyrimo sprendimas gali tapti žavinčiu ir originaliu būsto akcentu.
Bet kuriuo atveju, durys, priklausomai nuo Jūsų pasirinkimo, gali tapi ne tik interjerą vienijančiu ir pagyvinančiu akcentu, bet ir kičine detale, atkreipiančia kiekvieno vidun užsukusio dėmesį. Ką rinktis, visgi, reiktų derinti ne tik su savo norais, bet ir su erdvės, kuriai taikote duris bendra stilistika, neperžengiant estetikos normų.