Žemės paskirties keitimas

Klausimas:
Noriu statyti iki 80 kv. m. namą. Turiu žemės sklypą kaime, kuris yra žemės ūkio paskirties. Kaip galima būtų pakeisti paskirtį?
Komentarai:
Galimi du žemės sklypo paskirties keitimo variantai.
Pirmas variantas pradėkit nuo prašymo savivaldybėje dėl paskirties keitimo, vėliau pertvarkymo projektas ir paskirties keitimas.
Antras variantas gal tapti ūkininku ir statyti namą kaip ūkininkas, rengti reiktų ūkininko sodybos parinkimo schemą.
Lauras Paulauskas , Architektas Lauras Paulauskas
Norint statyti namą žemės ūkio paskirties žemėje, reikia suformuoti ūkininko sodybą, t. y. parengti kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti arba pakeisti žemės naudojimo paskirtį (jei tai leidžiama pagal bendrąjį planą) į gyvenamąją teritoriją.
Yra du būdai statyti - nekeičiant žemės paskirties (sąlygos - ne mažiau kaip 0,5 ha ploto ir ūkininko sodybos įsteigimas) arba keičiant žemės paskirtį (sąlygos - toje teritorijoje galiojantys teritorijų planavimo dokumentai turi leisti keisti paskirtį). Antruoju atveju, reikia tiksliai žinoti, kurioje vietoje yra Jūsų sklypas, tuomet galima įvertinti galimybes. Pačiam pastatui, jei jis ne mieste, kultūros paveldo ar saugomoje teritorijoje, reikia tik supaprastinto statybos projekto, statybą leidžiančio dokumento nereikia. Galima statyti pasirengus projektėlį.
Laimutė Janulienė, Žemės ekspertai
Eikite tiesiai į savivaldybę. Kiekvienas priduodamas dokumentas turi savo kodą registracija, pagal ją paskiriamas pareigūnas kuris nagrinėja ir t.t. Atsakymas išsiunčiamas prašymo adresu arba atsiimti reikia pačioje savivaldybėje. Jei niekur neisite ir nesidomėsite tikrai dokumentai gali ir dingti, ir prapulti.
 
Sritis:
Sritis: