Ąžuolinis parketas

Ąžuolinis parketas – tai dvisluoksnės parketlentės, kurios yra gaminamos pramoniniu būdu suklijuojant du medienos sluoksnius. Parketlentės yra suklijuotos šaltuoju būdu, naudojant EPI klijus, atitinkančius D4 atsparumo klasę, pagal EN204. Viršutinis parketlentės sluoksnis yra 4 arba 6 mm storio, vienos juostos ąžuolo lamelė. Šis sluoksnis garantuoja grindų dangos ilgaamžiškumą, sukuria paviršiaus piešinio išskirtinumą, elegantiškumą. Antras sluoksnis – daugiasluoksnė beržo fanera, kuri atsako už grindų stabilumą, saugo ją nuo deformacijos. Ąžuolinis parketas

Parketlentės jungiasi liežuvėliais ir grioveliais, turi nuosklambas iš ilgųjų lentos pusių. Šios medinės grindys dažniausiai yra klojamos ant šildomų grindų, dėl gero šilumos pralaidumo. Šilumos laidumo rodiklis yra λ=0.15 – 0.17 W/m2K, priklausomai nuo lentos storio.

Parketlentės klijuojamas prie medinio pagrindo arba betono, naudojant specialius klijus. Norint kloti ąžuolo parketlentes ant šildomo pagrindo, reikia būtinai įsitikinti, kad šildymas visame grindų plote paskirstytas vienodai. Be to, temperatūros svyravimo amplitudė turi būti nedidelė. Rekomenduojamas medinių grindų temperatūros pasikeitimas yra nedidesnis kaip 2-4°C per parą, tiek keliant ar mažinant grindų temperatūrą. Esant įjungtam šildymui, medinių grindų paviršiaus temperatūra niekada neturi viršyti +27 °C.

Parengta pagal Plankmara, UAB medžiagą
Užusalių k., Jonavos raj.