Lauko pavėsinė

Pavėsinė, kaip atskiras statinys paprastai pastatoma jaukiausioje kiemo vietoje, su gražiu atsiveriančiu iš pavėsinės vaizdu. Pavėsines vietą sklype lemia sklypo dydis, jo forma ir kitų objektų tarpusavio išdėstymas. Pavėsinės dydį dažnai apsprendžia jos funkcija – t.y. kokiu tikslu ji bus naudojama. Asmeniniams poreikiams skirta pavėsinė paprastai būna mažesnė, nei visuomeniniams poreikiams. Jei tik galimybės leidžia, rekomenduojama rinktis truputį didesnę pavėsinę, nei kad manote kokios Jums reikia. Lauko pavėsinė

Pavėsinei įsigyti svarbiausios sąlygos yra turėti norą, finansines galimybes ir vietą kur pastatyti. Ir nereikia jaudintis kad nežinot kažkokių techninių detalių, kokios formos, kokių medžiagų ir pan. Visa tai savaime išsikristalizuoja aptarimo eigos metu.

Pavėsines klasifikuoti galima pagal daug kriterijų, tačiau yra keletas bendriausių. Pagal vyraujančias konstrukcijos medžiagas iš ko gaminamos- pavėsinės iš medžio (pjautinės medienos, tekintų rąstų, šakų), metalo ( geležis, aliuminis), plastikinės ir kt. Galimas ir mišrus variantas.

Pagal uždarumą pavėsinės gali būti uždaros, atviros, pusiau atviros, uždaromos. Pavėsinės uždarumo laipsnį geriau yra parinkti kiekvienu atskiru atveju, pritaikant prie vietovės ir poreikių ypatumų: ar nuo saulės, ar nuo vėjoar ir kaimynų reikės sienelių.

Pavėsinės pagal pagrindo formą- stačiakampės, kvadratinės, šešiakampės, aštuonkampės, apvalios, L formos ir kitokios. Seniau buvo išpopuliarėjusios šešiakampės ir aštuonkampės pavėsinių formos. Tokios pavėsinės turėdavo stalą vidury ir aplinkui pasienias buvo pritvirtinti suolai. Tai yra labiau šeimos poreikiams pritaikytos pavėsinės, su apribota galimybe universaliau išnaudoti esamą erdvę.

Pavėsinės pagal stogo formą- vienašlaičiu stogu, dvišlaičiu, daugiašlaičiu stogu ir kt.

Pagal grindų dangą- su medinėm grindim, trinkelės akmenimis ar išvis su natūraliu gruntu.

Ir dar daug įvairių klasifikavimo kriterijų.

Parengta pagal MB "Alkuva" medžiagą
Pilaitės pr., Vilnius. reg. adr. Kalno g.5, Linkmenys, Ignalinos raj.