Kaip išnaikinti pelėsį?

Pelėsis patalpose – toli gražu ne tik estetinė problema. Jeigu matote, jaučiate arba užuodžiate, kad jis yra – svarbu kuo greičiau rasti ir bandyti išnaikinti. Kaip išnaikinti pelėsį?

Pelėsio ieškokite drėgnose patalpose, taip pat ten, kur nėra rekuperatoriaus, kur patalpos retai vėdinamos. Tai gali būti vonios kambarys, rūsys, tambūro arba verandos erdvė.

Radus – kuo greičiau kompleksiškai naikinkite įtraukdami kuo daugiau skirtingų jo šalinimo priemonių.

Tinkama apranga

Kad ir kokios priemonės bus naudojamos – svarbiausia pačiam žmogui apsisaugoti, neįkvėpti pelėsio. Tam puikiai tinka respiratorius ir guminės pirštinės.

Apsaugos reikia ne tik dėl chemijos poveikio sveikatai, tačiau ir dėl paties pelėsio keliamos neigiamos įtakos. Jo išskirti mikotoksinai apsunkina kvėpavimą, gali sukelti dusulį. Taip pat siūlome vilkėti drabužius ilgomis rankovėmis. Naikinimo metu – atverti langą.

Po valymo siūloma drabužius išmesti. Ant jų gali likti grybelio sporų, kurios ilgainiui dauginsis ir pelėsis namuose gali atsikartoti. Pelėsio naikinimui galite išbandyti ir agresyvias, ir ekologiškas, dažnai kiek mažiau efektyvias priemones.

Žinoma, geriausia pradėti nuo pastarųjų, o jeigu poveikio nebus – rinktis kiek drastiškesnes.

Pelėsio naikinimo priemonės

Naikinti pelėsiui – priemonių yra labai daug. Kurios geriausios? Vieno atsakymo nėra. Dažnai tenka derinti kelis metodus iš eilės arba vieną po kito, kad naikinimo rezultatas ne tik džiugintų, tačiau ir poveikis būtų greitas.

· Natūralios priemonės: actas, soda, vandenilio peroksidas.

· Cheminės priemonės. Jų yra labai daug, tad renkantis geriausia tartis su pardavėjais, kurie patars – kokia labiausiai tinkama Jūsų atveju.

· Speciali pelėsio naikinimo įranga. Ji nėra pigi, tad dažniausiai naudojama specialistų, kurie teikia šio grybelio patalpose naikinimo paslaugas.

Kompleksinis problemos šalinimas – visada geriausias būdas pasiekti greičiausius rezultatus.

Papildomos taisyklės pelėsio valymui

Kad ir kaip pelėsis bus naikinimas – svarbu, kad po jo valymo – tos vietos būtų gerai nusausinamos. Taip pat – patalpas ne tik valymo metu, tačiau ir baigus darbus – reikia vėdinti. Siūlome palikti atvirus langus bent jau valandą.

Kadangi pelėsis labiausiai dauginasi drėgnose patalpose, kurios yra prastai vėdinamos – bandykite rasti priemones, kurios leis išvengti pelėsio pasikartojimo. Tai yra – būtina gera ventiliacija arba oro sausintuvas.

Gali būti, kad pelėsis atsiranda dėl statybininkų palikto broko. Jeigu taip yra Jūsų atveju, žinoma, reikia ieškoti kaip sutvarkyti konkrečią problemą.

Jeigu pelėsio yra labai daug, ne tik kamputis, tačiau ir visa siena – geriausia darbus palikti specialistams. Bandydami įveikti patys – gaišite savo laiką ir galite sukelti pavojų sveikatai.

Įmonės adresas
Verkių g. 34B, Vilnius