Putų polistireno blokelių sistema

Polisterinio putplasčio klojiniai – patikima išeitis namo statybai

Polisterinio putplasčio klojiniai – patikima išeitis namo statybai

Polisterinio putplasčio klojiniai – patikima išeitis namo ant molio ir vandeningo grunto statybai. Klojinių sistema iš putų polistirolo juostiniams ir plokštuminiams pamatams pasižymi ne tik kaip paprastai ir greitai montuojama, bet ir kaip itin atspari medžiaga. Kaip pasakoja ekspertai, šie klojiniai – lyg garantas, kad nesusidarys „šalčio tiltas” arba dar blogiau, „rasos taškas”, t.y. užkertamas kelias atsirasti ribai, kuomet vandens garai pradeda kondensuotis.

Nesusidaro šalčio tiltai

„Šalčio tiltu” pramintas medžiagos sluoksnis, per kurį į lauką skverbiasi šiluma, o į vidų – šaltis. Toks neekonominis, energinio efektyvumo laikais, atsiradęs švaistymas gali užkirsti galimybę gauti aukštą namo energinio efektyvumo klasę, o kur dar papildomi kaštai tokį namą apšildant.

„Šalčio tiltas” gali atsirasti dėl dviejų faktorių: dėl prastų medžiagų ir dėl neteisingo jų panaudojimo. Specialistai tvirtina, kad probleminės vietos dažniausiai atsiranda netinkamai apšildant namą, nekokybiškos renovacijos metu.

Polisterinio putplasčio klojiniai (liktiniai putų polistirolo klojiniai) – pagaminti iš stiprios EPS 200 medžiagos, kad išlaikytu visą namo svorį, atitiktu pasyvių namų reikalavimus, o pastatas būtų ilgaamžis, taupus ir ekonomiškas.

Plokštuminių pamatų įrengimas

Dažniausiai šalčio tiltai atsiranda sąlyčio taškuose su gruntu. Tačiau putplasčio klojinių montavimo sistema padeda to išvengti.

Dar viena bėda – vandens garų kondensatas. Vandens garai verždamiesi per namo konstrukcijas iš šiltų patalpų į vėsesnį lauką, gali sukelti nepageidaujamas pasekmes. Iš šiltos patalpos į šaltą konstrukciją patekę garai pasiekia „Rasos tašką” ir pradeda kondensuotis. „Minkštose“ medžiagose vykstanti kondensacija ne tik kenkia pačiai konstrukcijai, bet mažina šilumines savybes. Putų polistirenas, kitaip nei įvairaus tipo vata, prastai praleidžia garus ir todėl šioje medžiagoje nevyksta kondensacija.

Juostiniai pamatai

Grunto tyrimai

Gruntas gali būti smėlinis, molinis ir organinis. Pagal tai koks gruntas yra Jūsų sklype, reiktų rinktis ir pamatus. Tiksliau pagal geodezininkų išvadas pamatų tipą nurodo konstruktorius.

Žymiai pigiau yra ištirti gruntą ir jo tinkamumą, nei vėliau taisyti žalą jau gyvenamojo namo statyboms įpusėjus.

Grunto tyrimai gali būti atlikti daugybe metodų. Tačiau pigiausias ir populiariausias yra statinio zondavimo būdas. Šis bandymas atliekamas pastoviu greičiu ir statine jėga spraudžiant zondą ir matuojant grunto pasipriešinimą.

Jeigu nustatoma, kad sklype gana aukštai yra gruntinis vanduo, tarkim sklypas įrengtas, nusausinus pelkę, arba molinis gruntas – būtina įrengti drenažą. Net jeigu ir nei vieno iš išvardintų faktorių nėra Jūsų sklype rekomenduojama įrengti drenažo sistemą. Juolab, tai nėra nei sudėtinga, nei brangu. Kitu atveju, į molingą gruntą gręžiami poliai ir tik tada ant jų tvirtinami juostiniai arba plokštuminiai pamatai.

Pastatyti lengva ir neįgudusiam statybininkui

Vienas iš didžiausių polisterinio putplasčio klojinių privalumų tai, kad nereikia naudoti papildomo šiltinimo ar kitų medžiagų. Konstrukciniai elementai gali būti pagaminti įvairių formų ir ilgių. Juos lyg blokelius galima pastatyti pačiam. Vėliau tik pasirinkti norimą apdailos medžiagą. Beje, Lietuvoje dažniausiai ja tampa dekoratyvinis tinkas. Nereikia nei didelės statybos aikštelės, nei sunkios ir brangios technikos (keltuvų).

Parengta pagal UAB Termoblokeliai medžiagą
UAB Termoblokeliai