Lieptai ant plastikinių pontonų

Prieplaukos - lieptai ant plastikinių pontonų paprastai daromi 3, 4 ar 5 metrų pločio. Jie susideda iš pagrindinės dalies ir priėjimo lieptelio. Derindami šiuos elementus galite sukurti įvairių formų, konfigūracijų ir didesnius prieplaukas-lieptus.

Surenkant pontoninį lieptą yra naudojamos cinkuotos metalinės detalės (kampuočiai, grandinės ir kt.), leidžiančios patikimai užtikrinti liepto konstrukcijos tvirtumą ir vientisumą. Būdamas vandens telkinyje, net ir tose dalyse, kuriose nėra tiesioginio sąlyčio su vandeniu, lieptas patiria neigiamą ardomąjį drėgmės poveikį, todėl medžio apdailai pritvirtinti taip pat yra naudojami nerūdijančio plieno ar atsparumą stiprinančiomis medžiagomis padengti varžtai.
Pontoninis lieptas gali būti derinamas su įvairiais konstrukciniais elementais – tai leidžia puikiai priderinti šį statinį individualiems poreikiams. įprastai viena svarbiausių funkcinių dalių yra priėjimo lieptelis, kuris tvirtinamas sausumoje ir leidžia patogiai pasiekti bet kurią pontoninio liepto dalį.
Medžio apdaila leidžia suteikti pontoniniam lieptui norimą išvaizdą: galima mediena padengti ne tik pagrindą, bet ir aptverti lieptą turėklais, pritvirtinti stacionarų suolą, lentynėlę ar kitus lauko baldus. Pontoniniai lieptai gali būti naudojami kaip prieplaukos, todėl prie jų derinami ir kiti funkciniai elementai: metaliniai sraigtai, kopetėlės, inkarai ir kita vandens transportui reikalinga įranga.