Pooto.eu ekspertų komentarai

Įmonės adresas
Atsiliepimai 0

Polisterolas klijuotas vadinamais "kleckais" ar tai blogai

Polisterolas klijuotas vadinamais "kleckais" ar tai blogai? Ir kaip galima būtų ištaisyti šitą klaidą iš vidaus?
Ekspertuose jau buvo rašytas atvejis, kai žmogus turėjo problemų su kleckais klijuotu polistirolu. Jam nuo parapeto lašėjo, tiksliau upeliais bėgo per sieną. Tai normali fizikinė reakcija - reiškinys. Ištaisyti galima tik vienu būdu, nuimti polistirolą ir užsiklijuoti kaip priklauso.
Kitas variantas iš vidaus sandarintis plonu sluoksniu poliuretano uždarų porų putomis, tačiau reikia visą namą iš vidaus sandarintis.

Ar gali įtempiamos PVC lubos atstoti garo izoliacinę plėvelę

Name nebuvo įrengta garo izoliacinė plėvelė. Ar gali įtempiamos PVC lubos atstoti garo izoliacinę plėvelę?
Tikrai negalima, https://www.ekspertai.lt/stogo_siltinimas/straipsniai/stogo_siltinimas_akmens_arba_mineraline_vata_kai_reikalavimai_pasieke_b_ir_a_klases straipsnyje aprašytos lubos buvo įtempiama PVC. Per visą perimetrą ūžė vėjas, todėl reikėjo nuimti lubas ir sandarinti visas lubas uždarų porų poliuretano putomis. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais

Šiltinti perdangą ar stogą

Projekte 2-šlaičiam stogui nurodyta šiltinti perdangą, o jei jos visai nedėti ir šiltinti patį stogą, A klase, nepigiau?
Šiltinimo medžiagos kiekis nesikeičia, perdangos nėra ir nereikia. Šiltinimo medžiagos stogui reikia daugiau pagal plotą. Darykitės sąmatą, matematika viską parodys. Šiltiname poliuretano putomis, sandaru ir šilta, bei visos garantijos

Po žiemos tarp vatos sujungimų atsiranda kondensatas

Norėjau paklausti: namas yra dvišlaičiu stogu, uždengtas skarda, gegnės 15 cm, apšiltintos 'Paroc' vata. Po žiemos tarp vatos sujungimų atsiranda kondensatas. Ar galiu dėti 5 cm skersinius ir 5 cm kietą vatą, ar dėti 10 cm skersinius ir 10 cm minkštą vatą? Plėvelė yra uždėta. Ar 5 cm kieta vata atstoja 10 cm minkštą vatą pagal varžą?
Šiuo atveju vata greičiausiai nekalta, kiek jos bedėsite efekto nepasieksite. Kaltas - nesandarumas. Kai nesandari garo izoliacinė plėvelė atsiranda įvairios problemos su kondensatu, vienas pavyzdžių https://www.ekspertai.lt/stogo_siltinimas/straipsniai/stogo_siltinimas_akmens_arba_mineraline_vata_kai_reikalavimai_pasieke_b_ir_a_klases , siūlymas sandarintis poliuretano putomis.

Kokiomis medžiagomis apšiltinti medinį namą, kad jis atitiktų A+ klasę

Kokiomis medžiagomis apšiltinti medinį namą, kad jis atitiktų A+ klasę? Medžio storis 90mm.
Medinio namo šiltinimas galimas visomis šiltinančiomis medžiagomis. Jau daug kartų rašytą ir aiškinta, kad kiekviena medžiaga turi savo lambda, Varža R=storis/ (dalinamas) iš lambda. Tai yra R=storis/lambda. Visi pardavėjai rašo lambda koeficientą, pvz. atvirų porų poliuretanas 0,037-0,039 ; uždarų porų poliuretanas 0,02-0,022 ; EPS80 Kauno šilas (polistirolas)0,037.
Kuo mažesnis koeficientas, tuo didesnė varža. Vata Knauf nuo 0,032 iki 0,039. Polistirolo ir vatos vidurkis vienodas 0,037, tačiau visada skaičiuojama, kai norima įsivertinti tikslų kiekį. Pvz. stogui pasiekti A klasę uždarų porų poliuretano reikia 20 cm., visų kitų medžiagų minimum 38 - 40 cm. Uždėjus tokį sluoksnį kyla užsandarinimo klausimas, kaip garo izoliaciną prilijuoti, suklijuoti tarpusavy ir SVARBIAUSIA sandariai ir užtikrintai priklijuoti kraštuose aplink murlotą ir frontonus. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais, darau termovizijas

Senų pamatų šiltinimas

Norėčiau sužinoti kiek gali kainuoti senų pamatų šiltinimas? Dar norėjau paklausti ar jūs atvažiuojate į vietą ir konsultuojate ir kiek tai kainuoja?
Senų pamatų šiltinimo kaina, kaip ir bet kokio kito šiltinimo kaina priklauso nuo ploto, šiltinimo storio. Tačiau tokie darbai galimi tik šiltuoju metų laiku, nes reikalingas sausas šiltinamas paviršius. Atvažiuojame į vietą, konsultuoti galime tiek atvažiavę, tiek per atstumą.

Lubų šiltinimas iš vidaus minimaliu storiu

Norėčiau sužinoti kokias medžiagas būtų geriausiai naudoti apšiltinant lubas iš vidaus? Butas trečiame aukšte perdanga medinė, stogas dvišlaitis renovuotas, namas senas senamiestyje, tai iš viršaus šiltinimas atsimeta dėl papildomų darbų nukasant seno “buterbrodo” užpildą, ir minimaliai sužeminant lubas, kad išlaikyti lubų aukštį.
Geriausia lubų šiltinimui iš vidaus naudoti tik uždarų porų poliuretano putą, sandaru, geras šilumos laidumo koeficientas ir mažiausias sluoksnis pasiekia geriausią efektą.

Putų polistirolas tarp gegnių

Statome vieno aukšto namą, perdanga medinė 20 cm storio, palėpė negyvenama, ar galima tarp gegnių naudoti polisterolą, o viršutinę dalį perdangos uždengti vata ?
Labai neaiškus tikslas. Viską galima, tačiau abi šios medžiagos nesandarios, todėl reikia labai atsakingai ir labai kruopščiai viską izoliuoti izoliacine plėvele ir pasidaryti sandarumo testą. Nepavykus sandariai užsiizoliuoti, bandyti plėvelę izoliuoti dar kartą ir vėl daryti sandarumo testą. Šiuo metu stogo sandarumas būtina sąlyga, ar ne pigiau sandariai užsipūsti poliuretano putomis, kad ir ant polistirolo???

Garo izoliacinė plėvelė su vata

Stogas apšiltintas 3cm priešvėjine vata (paroc was35) ir 15cm akmens vata (paroc extra 150). Tarp difuzinės plėvelės ir priešvėjinės vatos paliktas tarpas oro cirkuliacijai. Palėpėje visada būna ~18-20 laipsnių. Perdanga palėpė - gyvenamosios patalpos apšiltinta 2x10cm akmens vata ir perdangos apačioje uždėta polietileno plėvelė. Problema: Vata, kuria apšiltintas stogas šlampa iš viršaus. Žiūrint iš palėpės vata sausa, tačiau įkišus ranką per vatos sujungimus - šlapia. Per vatos sujungimus vanduo laša ant palėpės grindų. Kokios gali būti problemos priežastys? Ar uždėjus garo izoliacinę plėvelę problema išsispręs?
Gerbiamieji, A klasės namai ir tolesni (nuo šių metų A+ klasė) nebeleidžia daryti klaidų stogo šiltinime. Senesnis mažas šiltinimo medžiagos sluoksnis nedrėkdavo (nešlapdavo) nes visa šiluma pro nesandarumus praeidavo greitai ir nespėdavo sudrėkinti vatos, nes šalčio tiltas susidarydavo virš vatos. Fizika aiškina, kad šalčio tilto vietoje susidaro rasos taškas. Rasos taškui susidaryti turi būti sąlyga ORAS. Vatoje yra oras. Nei polistirole, nei poliuretane oro nėra. Nėra oro nėra H2O.
Dedant vatą būtina užtikrinti sandarumą. Kas blogiausia, kad smarkiai sušlapusi vata NEBEIŠDŽIŪNA.
Jūsų atveju perdanga apšiltinta nesandariai. Reikia sandarinti perdangą, realiausia poliuretano putomis ir baigsis visos problemos. Aišku nesandarus ir stogas, bet čia jau atskiras klausimas, jei palėpė negyvenama, tada yra kaip yra.

Kaupiasi kondensatas ant palėpės lubų

Atsirado problema su kondensatu, palėpės lubos neapšiltintos, antro aukšto perdanga apšiltinta, kaupiasi kondensatas ant palėpės lubų. Kaip būtų galima išspręsti šią problemą, ar įrengus ventiliacinius kaminėlius ant stogo padėtų panaikinti drėgmę?
Kondensato kaupimosi ant palėpės lubų problema yra ta, kad Jūsų perdanga nesandari, šiluma eina kiaurai perdangą, todėl pirmiausia reikėtų sandarinti perdangą ir baigsis problemos. Galima būtų tai padaryti poliuretano putomis, kitų variantų nelabai yra. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais

Stogo šiltinimo medžiagos storis

Noriu keisti mūriniame name stogą, o po to įsirengti antrą aukštą. Kokiu storiu patartumėte apšiltinti stogą ir kokiomis medžiagomis?
Viskas priklauso nuo statybos leidimo reikalavimų, jūsų norų ir galimybių. Kadangi tai greičiausiai senas namas, tai didelių reikalavimų (A, A+ klasėms nėra), tačiau, tai jūsų pinigai ir vargas išleidžiami šildymui. Sandariausia ir patikimiausia stogo šiltinimui medžiaga yra poliuretano putos. Paskutiniu metu tai bene geriausia medžiaga stogo šiltinimui, kiti variantai seni. Storis atviromis poromis min 25 cm, tai atitiktų B klasę, tačiau užtikrinamas sandarumas. Kuo storiau tuo didesnę klasę gaunate. Uždaromis poromis reikėtų beveik dvigubai ploniau, jų tankis 4 kartus didesnis, todėl kaina maždaug 30 proc. didesnė, tačiau ir kokybė aukštesnė. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais

A klasės namo stogo šiltinimas

Statomame A klasės name gegnės 30 cm aukščio, ant jų jau sumontuota OSB, difuzinė plėvelė, reikalingi grebėstai ir skardinė stogo danga. Norime esamą dvišlaitį stogą iš vidaus apšiltinti. Salione stogas bus sutapatintas su lubomis, name bus sumontuotas rekuperatorius. Ten kur stogas su lubomis nebus sutapatintas, bus palėpės, kuriose bus išvedžioti ortakiai, kitos komunikacijos. Tad ir palėpes bus galima ventiliuoti. Kokie galimi variantai ir kaip mūsų atveju juos techniškai teisingai įvykdyti? Siekdami namą hermetizuoti, o kad tai pasiekti būtų lengviau, galbūt vietoje garo plėvelės galima panaudoti OSB, o ir estetinis vaizdas palėpėse būtų geresnis?
OSB neskirta sandarumui užtikrinti, sandarumą užtikrina sandarios medžiagos, tai gali būti poliuretano putos, teisingai sumontuota garo izoliacinė plėvelė. Teisingas montavimas, tai visų sujungimų ar pradūrimų užsandarinimas. 30 cm šiltinimo, kad atitiktų A klasę be poliuretano stogo šiltinimui nelabai ką ir rasite. Vatos ir polistirolio nepakanka, neoporo lambda reikia skaičiuoti, tačiau sandarumas nesigauna. A klasėje yra reikalingas arba didelis nesandarios medžiagos kiekis, arba poliuretanas, kuris sprendžia ir storio ir sandarumo klausimus. Įvertinus ilgaamžiškumą, jo kaina yra labai padori.

Medžio plaušo plokščių naudojimas

Domina medžio plaušo plokštės panaudojimo galimybės karkasinio namo statyboje. Jos sąveika su poliuretano putomis.
Su poliuretano putomis sąveikauja viskas. Tiek žmogus, tiek ir medžio plaušo plokštės. Nes poliuretano putos neveikia jokiu organizmų. Jos tik laiko šilumą užtikrindamos sandarumą.

Vata ant perdangos tarp balkių

Gal galite padėti dėl vatos, kokią vatą dėti ant perdangos tarp balkių minkštą ar kietą?
Jokio skirtumo minkšta ar kieta, lambda realiai ne ką skiriasi. Visas pagrindas sulaikyti šilumą. O tam reikia gerai izoliuoti apatines patalpas, garo izoliacine plėvele, tada gali būti bet kokia nesandari šiltinimo medžiaga tipo vata, tada garo difuzinė, BŪTINAI. Sumuštinis būtina, sandarus, kad sulaikyti šilumą. Sekantis variantas užsipūsti poliuretano putomis. Konsultuoju visais sandaraus šiltinimo klausimais

Susikaupęs kondensatas ant difuzinės plėvelės

Pas mane du atskiri stogai, nuolydis apie 18-19 laipsnių. Lygi skarda Clasick Click, dėjau Briko Elit difuzinę plėvelę ir po o 30 akmens vatos, iš vidaus Aliuminio folija armuota garo izoliacija, viskas skrupulingai izoliuota su Siga juostomis. Pietinė pusė stogo dirba puikiai, o va šiaurinė, kai tik temperatūra priartėjo link nulio, per fasadą pradėjo lašėti vanduo. Atvėrus pakalimus visur matėsi susikaupęs kondensatas ant difuzinės plėvelės iš apačios. Ir jis putplasčiu varva per fasadą. Plėvelės Briko gamintojai konstatuoja, kad plėvelė visiškai nepraleidžia vandens, bet nubraukus kondensatą vėl kaupiasi lašai iš viršutinės plėvelės pusės. Kaip tai paaiškinti, kokia to priežastis? Buvau ant stogo, nuardžiau visus apkalimus, dar kartą patikrinau tarpus ir oro pralaidumus. Viskas idealiai taip pat kaip ir kitame stoge. Tačiau šis ašaroja, o kitas ne. Gal yra minčių?
Susikaupęs kondensatas ant difuzinės plėvelės, tai statytojų brokas, užuojauta. Blogai priklijuotas polistirolas prie fasado. Nesilaikydami STR fasadininkai kleckais priklijavo fasadą. Šiuo atveju, reikia perklijuoti fasadinį polistirolą teisingai. Jei klijavote patys, jums nepasisekė, jei meistrai (garantija paslėptiems darbams 10 metų). Plešiate lauk polistirolą ir klijuojate per naują. 100 proc. įsitikinimui pasidarykite sandarumo testą su dūmais. Turi dūmai veržtis per pakalimus. Brangu, bet kitos išeities nėra...
Plėvelė nekalta, gali būti kalti meistrai, nesilaikantys sandaraus plėvelės tvirtinimo metodų. Tai kruopštus, tvarkingas, sunkus ir turėtų būti tikrai nepigus darbas. Dėkoju priėmus A klasę, nes darant sandarumo testą išlenda visas "meistrelių" brokas. Todėl greitu metu turėtų baigtis tokie kurioziniai fasadų šlapimai.

Lubų-perdangos šiltinimas poliuretano putomis

Domina lubų-perdangos šiltinimas poliuretano putomis. Noriu apšiltinti lubas-perdangą tarp negyvenamos palėpės ir antro aukšto. Stogas šlaitinis apšiltintas vata, bet nėra sandarumo ir jaučiu, kad šiluma išeina per lubas, o iš palėpės ateina šaltas oras. Koks būtų geriausias būdas tai padaryti panaudojant putas arba kitas medžiagas? Kokias putas reiktų pasirinkti atviras ar uždaras šiltinant lubas nuo negyvenamos palėpės? Koks bus efektas jeigu lubos apšiltintos bus putomis, o stogas vata? Erdvė pas mane darbui nėra didelė, ar yra konkretūs reikalavimai dėl erdvės, kad būtų galima dirbti su putomis palėpėje?
Labai tankiai susiduriama su sandarumo problema. Nuo šių metų tai jau neturėtų būti kažkokia didelė problema, nes reikalaujamas SANDARUMO TESTAS. Kuris visas šias ydas parodys ir reikės ištaisyti dar statybų eigoje. Šiuo atveju, jokių problemų jei yra galimybė pasiekti visą stogą normaliai vaikštant. Tačiau, jei nėra galimybės vaikščioti ir pasiekti visus kampus ir visą perdangą, prireiks ieškoti netradicinio sprendimo. Koks tai bus sprendimas priklausys nuo remonto išbaigtumo. Konsultuojame visais sandaraus šiltinimo, sandarumo klausimais

Uždarų porų poliuretano putų naudojimas medinėse konstrukcijose

Kyla diskusijų dėl uždarų porų poliuretano putų naudojimo medinėse konstrukcijose, tarkim kalbant apie stogą, užpūtus gegnių tarpus poliuretano putomis (tarkim 20 cm) iš vidinės puses apdaila, g/k paroc 50 mm garo plėvelė putos difuzinė plėvelė oro tarpas stogo danga, dauguma nuomonių, kad šitaip blogai nes medis supus bet gi medis vėdintis puikiausiai gali per kraštines kurios glaudžiasi prie difuzinės plėvelės. o kai atsiranda tokių kurie užkala OSB vietoje difuzinės, tuomet neišeina drėgmė ir tikrai sušus. Ar aš teisus? ir taip pat siekiant optimalumo (kainos), sandarumo, varžos, kokie nuomonė būtu jei į gegnių tarpą (tarkim 20 cm aukštis) būtų dedama 15 cm akmens vatos ir like 5 cm užpučiama poliuretano putomis (uždarų porų) vardan sandarumo toliau garo plėvelė?
Galimi visokie variantai, dėti vatą, tada poliuretaną, po to vėl vatą, ir t.t ir pan. Situaciją manau dalinai, sakau dalinai, išsprendžia STR reikalavimai. Kai reikalinga varža, jos negalime ignoruoti, yra ʎ (lambda), toliau visos piginimo kombinacijos. Tačiau reikia atsižvelgti, kad vatoje gali susidaryti rasos taškas, nes vatoje yra oro. Drėgmė, jei ji susidaro, turi išgaruoti. Poliuretane nėra oro, todėl nėra ir galimybės susidaryti rasos taškui.
Dėl medžio puvimo. Jei nėra drėgmės, kaip gali pūti medis. Bent jau iki šiol nėra nei vieno aprašyto fakto, kad supuvo mediena poliuretane.
Kas liečia izoliacinę plėvelę, STR reikalauja visada ją dėti, tačiau ką daro poliuretanas,- užtikrina SANDARUMĄ. Kam naudojama izoliacinė plėvelė,- SANDARUMUI užtikrinti. Vadinasi sviestas sviestuotas ir ne kitaip.
Visada renkasi užsakovas, aš galiu tik pakonsultuoti garso, sandaraus šiltinimo klausimais. Tai liečia stogą, sienas, langus, duris, pamatus ir t.t.

Lubų šiltinimas ekovata

Kaip geriau apšiltinti medines lubas ekovata? Antras aukštas kol kas negyvenamas (ateityje gali būti įrengtas), stogas nešiltintas. Skaičiau ir girdėjau prieštaringų šiltinimo būdu ekovata tai sunku dabar apsispręsti. Vieni sako, kad reikia dėti garo izoliacinę plėvelę iš apačios, kad drėgmė nesikauptų vatoje, o tarp sijų ekovatą. Kiti, kad jei dėsi plėvelę, garai neturės kur ištrūkti ir kaupsis pelėsis, tai reiks rekuperatoriaus. Tai siūlo dėti pralaidžią garams plėvelę, kad išgaruotų drėgmė. Kokią plėvelę pasirinkti? Ar užtektų ventiliatoriaus lubose, kad trauktų orą ir vėdintų patalpas?
Jau daug yra atsakymų šia tema. Šiltinti lubas ar stogą vata yra vienas ir tas pats. Reikalingos visos plėvelės. Izoliacinei labai svarbu sandarumas, ką užtikrinti beveik neįmanoma ir garo difuzinė viršuje. Garai kyla į viršų su šiluma, jei bus bent mažiausia skylutė, toje vietoje visa vata sušlaps. Kadangi vatoje bus šilta ir drėgna, beveik garantuotas pelėsio atsiradimas. Šilumą visada reikia sulaikyti, todėl reikalinga vatą dėti į sumuštinį. Būtų patartina geriau naudoti poliuretaną. Finansiškai iš karto gal ir brangiau, bet šildantis,- atsipirktų per vieną sezoną.

Ventiliuojamo fasado šiltinimas

Kaip išsirinkti vatą ventiliuojamam fasadui, kad išgauti maksimaliai įmanomą šiltumą ir sandarumą, jei pastatas mūrinis (18 cm silikato blokeliai), bendras vatos storis 20 cm. Storio negalima keisti dėl jau sumontuotų langų išnešimo konstruktyvo. Bus montuojamas ventiliuojamas fasadas. Apšiltinimo pagrindui planuoju rinktis vatą su deklaruojama geriausia varža, o kaip išsirinkti gerą priešvėjinę vatą? Gal rinktis ROCKWOOL VENTIMAX F, VENTIMAX?
Varža ir sandarumas du atskiri fizikiniai reiškiniai. Vata visiškai neužtikrina namo sandarumo. Reikia naudoti izoliacinę plėvele, kitas galimas variantas pilnai ir kruopščiai nutepti klijais nepaliekant nė menkiausio plyšiuko. Pasidaryti sandarumo testą, tada dėti vatą. Nenorėsite juk vėliau visko ardyti, kai šiluma išeis kartu su vėju. Gal ir sunku iš karto tuo patikėti, bet kito būdo šiltai ir PIGIAI eksploatuoti pastatą nėra. Turiu omeny šiltinant vata. Plius aišku stogas. Pirmi metai būna kaip ir patenkinami, kuo toliau tuo prasčiau. Konsultuoju sandaraus šiltinimo klausimais

Stogo šiltinimas ekovata ar putomis

Norėčiau patarimo dėl naujos statybos namo šlaitinio stogo šiltinimo. Planuojam šiltinti perdangą ir pasiekti A klasę. Norim, kad šiltinimas būtų atliekamas purškiamu būdu, tačiau čia prasideda dilema tarp ekovatos ir įvairių putų (atvirų, uždarų porų, GAMO ir t.t.). Kiek suprantu yra skirtumai tarp savybių ir kainos. Kokie esminiai skirtumai ir kaip išsirinkti tinkamą technologiją?
Pirmiausia jūsų uždavinys A klasė, tada medžiagos pasirinkimas. Vienos per laiką susėda iki 20 proc., kitos medžiagos nesėda, be to visas vatas reikia dėti į uždarą sumuštinį (difuzinė, bet kokia vata, net ir EKO, izoliacinė) arba pūstis poliuretanu ir nedėti vienos plėvelės. Visos poliuretano putos gaminamos iš tokių pačių medžiagų, t.y. cheminė sudėtis tokia pati (galima reikalauti technical data sheet) ir palyginti. Atvirų putų tankis 8-12 kg/m3; uždarų putų 37-39 kg/m3. Kaina priklauso labai nuo transporto kaštų dydžio, investicijų į marketinginius ženklus, vadybininko gebėjimo įsiūlyti. Uždaros poros pilnai hidroizoliuojančios, visomis savybėmis lenkia atviras poras, kietos, varža daug geresnė, vadinasi reikia mažesnio storio (A klasei pasiekti pakanka 20 cm.). Išskyrus tai, kad putas reikia saugoti nuo ultravioleto, daugiau jokių blogų savybių man nėra žinoma, išskyrus pletkų lygio pasisakymus. Būkite geri kas norite pasakyti kažką blogo apie putas, atsiųskite pavyzdžius.

Difuzinė plėvelė šiltinant vata

Kokias izoliacines plėveles naudoti apšiltinant medinę perdangą vata, tarp nešildomo rūsio ir pirmo gyvenamo aukšto?
Bet kurią vietą šildant vata reikia naudoti visas plėveles, kaip ir šiltinant stogą, taip pat ir sienas, taip pat ir lubas. Tik lubas šiltinant viskas atvirkščiai, labai sandariai, LABAI SANDARIAI garo izoliacinė, vata, tada difuzinė (būtinai). Virš vatos negali būti oro tarpo. Jei tarp vatos ir difuzinės atsiras tarpas bent 1 cm, atsiradę oro srautai išvėdins vatą, t.y. jūsų šiluma šildys Lietuvos padangę. Medines perdangas reikėtų bent minimaliai užsipūsti poliuretano putomis, sandarumui pasiekti, jei negalite leisti sau viso aukščio, tai bent iš viršaus. Tada izoliacinė plėvelė nebūtina

Medinio namo paruošimas apšiltinti ekovata

Norėčiau apšiltinti seną medinį namą. Labiausiai domina kaina ir kaip reikia paruošti namą. Įdomu ir koks metų laikas tam tinka.
Mediniam namui apšiltinti pigiausiai ekovata, tačiau reikia nepamiršti, kad bet kokiu būdu pučiant kelis metus paeiliui reikia papildyti popieriaus masę, nes ekovata susėda (net ir šlapiu būdu pučiant). Turiu tam pavyzdį Vilniaus mieste. Kitas būdas poliuretano putos, jos sandarios nesusėda, tačiau reikia nelaukti ir uždengti, nes, kaip ir daugelis poliuretanų bijo ultravioleto. Tačiau šilumos apsaugojimo klausimas būtų išspręstas 100 procentų.

Sienų šiltinimas žiemą

Statomės vienaaukštį namą iš ecoterm +300 blokelių. Ruduo yra labai lietingas ir manau blokeliai pakankamai sudrėkę. Ar gerai bus, jeigu apšiltinsime drėgnas namo sienas žiemai, o gal geriau nešiltinti ir palaukti iki pavasario kol išdžius?
Šiltinti sienas galima ir žiemos periodu, nebūtina laukti pavasario, jei uždengtas stogas, reikėtų pasirūpinti stogo sandariu šiltinimu. Tada truputi pašildant patalpas (kas tikrai kainuoja labai nedaug, kai sandarus stogas) išsidžiovinsite sienas. Jei šiltinsitės putų polistiroliu, tai oro temperatūra įtakos nedaro (pakanka teigiamos - pliusinės), taigi, iki ateis gūdi žiema, darbai gali būti atlikti, o jūs ramiai galėsite dirbti vidaus darbus.

Stogo šiltinimo putų poliuretanu kaina

Kokia būtų 50 kv. m stogo šiltinimo putų poliuretanu kaina?
Atsakymas prašosi paaiškinimų, yra atvirų porų poliuretano putos kurių kaina prasideda nuo 16 eurų už 1m2, kita rūšis uždarų porų poliuretanas, kurio kaina pasiekti analogišką varžą prasideda nuo 22 eur už m2. Visada parenkamas pagal konstruktyvą, galimybes (tiek technines, tiek finansines) priimtiniausias variantas

Stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis

Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Su visomis medžiagomis galima pasiekti labai gerą rezultatą. Teisingai dedant vatą rezultatą gausite ne ką blogesnį už poliuretaną, tačiau reikia netaupyti nei ant vatos, nei ant plėvelių ir dėti dvigubą izoliacinių plėvelių kiekį. Tas daroma labai retai, nes kaina pasidaro brangesnė už purškiamą poliuretaną. Todėl statant SAU ir norint mokėti už namo šildymą MAXIMUM 30-50 eur ir norint taupyti kiekvienus metus, šiuo metu rekomenduočiau putų poliuretaną.
Jei uždėtas skardinis stogas, reikėtų užsipūtus putų poliuretaną, uždėti 5 cm vatos, garso izoliacijai pagerinti. Tai reikalinga tik skardiniams stogams. Teisingai konsultuoju šiltinimo, garso izoliavimo klausimais.
Įmonės adresas