Kas yra protingi namai?

Kas yra protingi namai?

Protingi namai - tai šiuolaikiški, patogūs ir ekonomiškai efektyvūs namai, kuriuose visi pastato elementai apjungti į vieną bendrą sistemą, veikiančią autonomiškai pagal iš anksto pasirinktus parametrus. Tokie namai stebi kiekvieną pastato elementą, kintančius lauko ir vidaus parametrus, o reikalui esant, automatiškai reaguoja į pasikeitimus.

Gyvendami protinguose namuose, Jūs visada žinosite, kas vyksta juose, bei galėsite valdyti juos iš bet kurios pasaulio vietos - Jums reikės su savimi turėti tik išmanųjį telefoną ar kompiuterį. Galėsite išjungti namie paliktas šviesas, įjungti apsaugos sistemą, nuleisti apsaugines žaliuzes ar išjungti televizorių. Taip pat turėsite galimybę reguliuoti šildymo ir vėdinimo sistemas, pasirinkdami pageidaujamą viso namo arba kiekvieno atskiro kambario temperatūrą.

Kas sudaro protingo namo sistemą?

Kiekvienai pastato sistemai valdyti naudojami moduliniai įrenginiai, skirti tam tikroms priskirtoms funkcijoms atlikti. Šie elementai, priklausomai nuo jų paskirties, gali stebėti ir valdyti įvairius pastato parametrus, o informaciją apie juos perduoti į bendrą protingo namo tinklą. Sistemos elementai, komunikuodami ir keisdamiesi šia informacija tarpusavyje, gali atitinkamai reaguoti į pasikeitimus ar užduotas funkcijas. Pvz.: palaikyti vienodą patalpų temperatūrą kintant lauko sąlygoms, išjungti elektros prietaisus išvykus gyventojams iš namų.

Protingi namai – tai šiuolaikiniai namai, kuriuose visi pastato elementai apjungti į vieną bendrą sistemą, kuri rūpinasi Jūsų komfortu, saugumu ir efektyviausiu visų namo įrenginių darbu.

Parengta pagal Acepro, UAB medžiagą
Acepro, UAB
V. Putvinskio g. 49, LT-44234, Kaunas