Plyšių tarp rąstų sandarinimas

Pasirinkus patikimą statybų įmonę ir naudojant džiovintą medieną plyšių rąstinio namo sienose neturėtų atsirasti. Tačiau kartais dėl netinkamo sienų konstrukcijų sutvirtinimo plyšių visgi atsiranda. Ką gi tuomet daryti? Pirmiausia reikėtų palaukti, kol namas visiškai susės. Namas pilnai susėda per 3-5 metus. Tuomet likusius plyšius reikėtų užkamšyti ir užtaisyti specialiu sandarikliu. Plyšių tarp rąstų sandarinimas

Plyšiams sandarinti puikiai tinka elastingas oro ir vandens nepraleidžiantis poliuretano sandariklis. Tai vienkomponentė medžiaga, kurios pagrindas yra poliuretanas, skirta sujungimams sandarinti statybose. Šis junginys lengvai užtepamas rankiniu ar suspausto oro purkštuvu. Dėl specialios konsistencijos supaprastinamas suspaudimas ir užtikrinamas patvarumas. Reaguodamas su ore esančia drėgme junginys sukietėja, tapdamas tampria ir patvaria gumos plėvele, gerai judančia jungtyse. Galima pasirinkti pilką, baltą, rudą, juodą arba geltoną sandariklio spalvą. Be to, apdorota jungtis gali būti papildomai dažoma. Galima dažyti sintetiniais tepamaisiais ir purškiamaisiais dažais.

Geriausias sukibimas pasiekiamas, kai jungties užpilde nėra oro burbuliukų ir ji išlyginant suspaudžiama taip, kad medžiaga visiškai kontaktuotų su paviršiais. Užtepus sandarinimo junginį, reikia išlyginti paviršių muilo tirpale pamirkytu kuoleliu. Patikrinkite, ar tarp medžiagos ir sandarinimo junginio neliko vandens.

Svarbu! Labai svarbu yra teisingai nustatyti jungties matmenis, atsižvelgiant į tikėtiną jungties judrumą bei didžiausią leistiną sandarinimo junginio judrumą (naudojant Bostik Urethane 2637 - ±25 % spaudimas ir traukimas). Nustatant judrių jungčių matmenis Bostik 2637, santykis tarp pločio ir gylio turi būti 2:1. Jungties pločio ir gylio sandauga neturi viršyti 30 x 15 mm. Jungties gylis jokiu būdu neturi viršyti 8 mm.