Kodėl verta rinktis beasbestį šiferį?

Nors pastaruoju metu daug kalbama apie žalingą asbesto poveikį, šiuolaikiškas beasbestinis šiferis išlieka kaip saugi alternatyva, neturinti jokių kenksmingų poveikių. Kodėl verta rinktis beasbestį šiferį?

Šių laikų šiferis išvaizda gali prilygti senoviškos sovietinės dangos estetinėms savybėms, gali ir būti modernus. Skirtingi gamintojai siūlo plačius asortimentus įvairių spalvų bei skirtingo banguotumo šiferio. Paprastai toks šiferis yra gaminamas iš kelių sudedamųjų dalių sluoksnių, kurių esminė yra betonas. Montuoti šiferio dangą yra nesunku, o dabartinėmis technologijomis sukurta danga yra atspari aplinkos poveikiui, ilgai išlaikanti savo praktines ir estetines savybes.

Dengiant stogą nauju šiferiu, bus reikalingos įvairios kitos papildomos statybinės medžiagos, tokios kaip termoizoliaciniai sluoksniai, difuzinės plėvelės ir kt. Visus šiuos priedus taip pat galima rasti mūsų asortimente.

Kaip nuimti seną šiferį

Vykdant Europos Sąjungos direktyvas, pastaruoju metu Lietuvoje skelbiamos asbestinio šiferio šalinimo programos, skiriamas finansavimas naujai saugiai stogo dangai montuoti. Ir nors beasbestinis šiferis veda prie sveikesnio gyvenimo, tačiau senasis šiferis neatsakingai atliekant stogo keitimo darbus gali padaryti daugiau žalos, nei jo išvis neliečiant. Todėl nuimant senąją stogo dangą labai svarbu paisyti saugumo reikalavimų.

Senasis šiferis turi būti nuimamas tik specialiai tam pasirengusių stogdengių. Turi būti naudojamas itin didelį saugumą užtikrinantis raspiratorius, siekiant užkirsti asbesto dalelių patekimą į kvėpavimo takus. Būtina apsirengti visą kūną dengiančiais specialiais apsauginiais drabužiais (pirštinėmis, kombinezonu ir kt.), kurie po darbo turi būti arba atitinkamai apdorojami, išvalomi, arba sunaikinami. Verta avėti patvarią avalynę neslidžiais padais. Be to, baigus darbą reikia išsimaudyti – taip nuo kūno nuplauti galimai ant odos patekusias asbesto daleles. Senasis šiferis privalo būti vežamas į tam skirtas atliekų sunaikinimo aikšteles, o ne naudojamas kitiems darbams ūkyje – daržinei uždengti, malkinei suręsti ir pan. Sunaikinus senąjį šiferį, visur galima naudoti naują, saugų ir ekologišką šiferio dangą. Juk kurdami saugią aplinką rūpinamės ne tik savo, bet ir savo artimųjų bei visos žmonijos sveikata.

Parengta pagal Nord Profil, UAB medžiagą
78% rekomenduoja
9 atsiliepimai
vi
2020-04-26,
ro
2020-04-04,
li
2020-02-03, Vilnius
li
2020-01-31,
jo
2020-01-28,
ni
2019-08-08,
ev
2019-08-06,
pa
2019-05-30,
sa
2019-05-27, Šiauliai