Dujiniame katile šylant ir vėstant radiatoriams labai kyla ir kritinėja slėgis

Klausimas:
Pas mane stovi dujinis katilas ir šylant ir vėstant radiatoriams labai kyla ir kritinėja slėgis. Prieš užkūrimą slėgis būna 1,5bar, šylant pasiekia 2,5bar ir daugiau, po to šalant vėl nukrenta. Galvoju pasistatyt išsiplėtimo indą kokių 25ltr, tik nežinau kur statyt. Šildymo sistemoje stovi kolektorius, kuris paskirsto šilumą į kiekvieną radiatorių atskirai, radiatoriuose yra šilumos reguliatoriai.
Komentarai:
Spėju, kad tokios problemos anksčiau nebūdavo? Manau, kad išsiplėtimo indas, kuris stovi dujiniame katile yra sugedęs ir nebevykdo savo funkcijų. tai galima patikrinti pamatavus slėgį dujų per ventilį ant išsiplėtimo indo. jį reikia pakeisti. Arba statyti kaip sakėte papildomai kitą.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Tikriausia nedirba plėtimosi indas, todėl taip šokinėja slėgis. Reikėtų jį patikrinti. Priešslėgis jame turi būti 1,5 baro. Jei manote, kad jo nepakanka, papildomą plėtimosi indą galite jungti prie katilo grįžtamos atšakos.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Pas turi būti išsiplėtimo indas. Matomai jis nebeveikia. Gal užteks jį pripūsti. Jei tai nepadės - reikia jį pakeisti. Išsiplėtimo indą galima pajungti bet kurioje vamzdyno vietoje. Geriau arčiau katilo.
Vitalijus Raziūnas, Beril katilai
Pagal Jūsų aprašytus požymius atrodo, kad nebeveikia išsiplėtimo indas (jeigu jis yra katile). Jeigu yra jau esantis indas, tai gal užtektų atstatyti išankstinio įpūtimo slėgį virš membranos, kad indas vėl pradėtų veikti. Žinoma, su sąlyga, kad membrana yra sveika.
Jeigu indo visai nėra, tai reikia į šildymo sistemą įmontuoti išsiplėtimo indą. Indo dydis priklauso nuo sistemos dydžio/vandens talpos. Paprastai montuojamas 25 ar 35 l dydžio išsiplėtimo indas.
Išsiplėtimo indas jungiamas kuo arčiau katilo į grįžtančio srauto vamzdį. Jeigu grįžtančio srauto vamzdyje yra cirkuliacinis siurblys, tai indo prijungimo vieta turi būti prieš siurblį, t. y. iš siurblio įsiurbimo pusės.
Tam, kad būtų patogiau išsiplėtimo indą aptarnauti, pageidautina prieš indą įmontuoti automatinio atjungimo vožtuvą. Tai leidžia atjungti indą nuo sistemos, neišleidžiant vandens. Norint pamatuoti ir nustatyti indo teisingą išankstinio įpūtimo slėgį, indą būtina atjungti nuo sistemos.
Išankstinio įpūtimo slėgis turi būti apie 0,5-0,6 bar žemesnis už sistemos darbo slėgį.
Kitaip tariant, jeigu sistemoje laikomas apie 1,5 bar slėgis, tai indo išankstinio įpūtimo slėgis turi būti apie 1,0 bar.
Dr. Arūnas Stikliūnas, Gilius ir Ko, UAB
Pirma siūlytume patikrinti slėgį esamo katilo išsiplėtimo inde, galbūt užteks papildyti oru ir slėgis išsilygins. Jei ne, meistras nuspręs, kur ir kokio tūrio indo jums reikia.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: