Atspindinti izoliacinė plėvelė šiltinimui ir izoliacijai

Atspindinčioji izoliacinė plėvelė – gerai žinoma statybinė medžiaga. Lietuvoje su šia medžiaga apšiltintas ne vienas pastato stogas, sutvarkytos grindys, izoliuojamos metalinių pastatų sienos. Individualių namų savininkai akcentuoja dvi pagrindines šios plėvelės savybes – jos nepriekaištingai saugo šilumą ir statybų metu taupo erdvę. Atspindinti izoliacinė plėvelė šiltinimui ir izoliacijai

Unikalios medžiagos savybės
Atspindinčioji izoliacinė plėvelė buvo sukurta kuo efektyviau izoliuoti erdvėlaivių sieneles nuo atšiaurios kosminės erdvės - apsaugoti nuo šalčio ir radiacijos poveikio. Pagal NASA technologiją gaminamą šilumos izoliacijos medžiaga atspindi 97 proc. spindulinės šilumos energijos. Atspindinčioji plėvelė pasirodė maksimaliai efektyvi, nes yra plona ir mažai sverianti. Šis principas buvo pritaikytas gyvenamojoje statyboje – juk statant namus labai svarbu sutaupyti sienų storio, pagreitinti statybas ir sutaupyti kuo daugiau šilumos. Norint pasiekti reikiama varžą užtenka kelių centimetrų šios izoliacijos. Šiuo metu atspindinčioji izoliacinė plėvelė dažniausiai naudojama gyvenamųjų namų, pramoninių ir žemės ūkio paskirties pastatų, stogų ir lubų apšildymui, taip pat sienų ir grindų apšiltinimui.
Norint atsakyti į klausimą, kodėl tokia efektyvi daugiasluoksnė plėvelė, reikėtų paaiškinti šilumos cirkuliacijos principą apšiltintame pastate. Skirtingu būdu prišildyto pastato šilumą prarandame per atitvaras – apie 75 - 80 proc. jos išspinduliuojama į aplinką. Naudojant atspindinčiąją plėvelę iki minimumo sumažinamas šilumos išspinduliavimas iš pastato vidaus. Refleksinė folija atspindi šilumą, o plėvelė su oro burbuliukais su sausu oro tarpu (optimalus storis yra 4 mm, kai nebevyksta konvekcija) sulaiko likusios šilumos judėjimą. Tokiu būdu energijos šilumos nuostoliai gaunasi tik apie 3 - 5 proc.
Kokybiška aliuminio folija yra dengiama laku ir apsauginiu PE sluoksniu, kuris ypač patikimai apsaugo aliuminio foliją nuo kalkių, cemento ir kito žmogaus veiklos ir aplinkos poveikio.

Lietuvoje gaminama termoizoliacija
1991 įkurta metais kaip bendra Lietuvos ir Vengrijos įmonė Komex 2007 metais vienintelė Lietuvoje pradėjo gaminti burbuline, kitaip pūslėtą polietileno plėvelę. Bendradarbiaujant su šios srities įrangos gamybos lyderiu - italų koncernu Torrninova pasiekti pajėgumai, leidžiantys gaminti plėvelę su oro burbuliukais net iki 2 m pločio ir iki 9 sluoksniu laminatus. Bendrovė šiuo metu užtikrina ne tik Baltijos šalių poreikius, bet ir eksportuoja savo produkciją į Danija, Prancūzija ir Skandinavijos šalis, kur šie naujos kartos termoizoliaciniai produktai plačiai naudojami. Daugiasluoksnes atspindinčiąsias plėveles bendrovė Komex taip pat gamina Lietuvoje. Visos statybos pramonei gaminamos daugiasluoksnės atspindinčiosios termoizoliacinės plėvelės yra sertifikuotos.

Plėvelės parenkamos pagal konstrukciją
Siekiant įgyvendinti visų be išimties konstrukcinių dalių sutvarkymą gaminamos skirtingos konstrukcijos plėvelės. Statybinėse konstrukcijose jos naudojamos pagal sluoksnių išdėstymą ir medžiagos pageidaujamus šilumos varžos reikšmes.
Pagrindiniai gaminiai yra šie:
Komex Reflekt ABA – atspindinčioji izoliacija su burbulinio polietileno sluoksniu (aliuminio folija/burbulinė PE/aliuminio folija);
Komex Reflekt ABBA – atspindinčioji izoliacija su dviem burbulinio polietileno sluoksniais (aliuminio folija/burbulinė PE/burbulinė PE/aliuminio folija);
Komex Reflekt ABPBA – atspindinčioji izoliacija su polietileno putplasčio sluoksniu (aliuminio folija/burbulinė PE/3mm putų PE+ burbulinė PE/aliuminio folija);
Komex Reflekt ABRPRBA – atspindinčioji izoliacija su refleksine plėvele (aliuminio folija/burbulinė PE/refleksinė plevelė/3mm putų PE/reflektinė plevelė/ burbulinė PE/aliuminio folija).


Plėvelė paprastai montuojama

Atspindinčiąją plėvelę lengva montuoti dėl gaminio lankstumo ir lengvumo. Montavimas yra paprastas ir greitas - nesunku sandariai izoliuoti net ir sudėtingas kampuotas ar apvalias konstrukcijas.
Iš rulonų izoliacija išvyniojama objekte ir lengvai kerpama (pjaustoma) žirklėmis ar nurėžiama aštriu peiliu. Montuojant naudojamos prišaudomosios tvirtinimo sankabėlės. Kraštams ir jungimosi vietoms sandarinti naudojama speciali lipni aliuminio folijos juosta. Tvirtinant paliekami 10 – 15 mm oro tarpai iš abiejų plėvelės pusių – tai daroma tam, kad nevyktų oro konvekcija ir butų pasiektas optimaliausias šilumos taupymo rezultatas.
Darbus reikėtų atlikti kruopščiai, tvarkingai ir pagal nustatytus technologinius reikalavimus.


Atspindinčios izoliacijos panaudojimo sritys

Viena arba kartu su kitomis izoliacijos medžiagomis šilumą atspindinti plėvelė gali būti naudojama tiek naujiems pastatams apšiltinti, tiek atliekant pastatų rekonstrukciją. Šios izoliacijos panaudojimo sritys labai įvairios: gyvenamųjų namų, komercinių namų, žemės ūkio pastatų statyboje. Šia medžiaga galima aptaisyti sienas, rūsius, grindis, lubas, stogus, izoliuoti vandens ir šildymo, vėdinimo įrenginių vamzdyną, poilsinius vagonėlius.
Vis labiau populiarėjant metalinių konstrukcijų pastatams iškyla viena didžiausių problemų temperatūros kaita. Šiuo atveju puikiai pasitvirtino atspindinčios izoliacinės medžiagos panaudojimas. Daugiasluoksnė plėvelė atspindi šilumą vasarą - metalo angaras nekaista, o žiemą - neišleidžia šilumos.
Karkasinių ar skydinių namų statybai svarbiausia teisingai pasirinkti tinkamą izoliacinę medžiagą. Naudojant mūsų siūlomas sienų izoliacines medžiagas sutaupysite vietos, jums nereiks storinti sienų rėmų, kad tilptų apšildymo medžiagos
Visiems gerai žinoma, kad šildymo ir oro kondicionavimo sistemas reikia tinkamai izoliuoti. Šiam tikslui tinka daugiasluoksnė plėvelė, kuri nepraleidžia drėgmės, taip neleidžia susidaryti kondensatui, sumažina triukšmą ir vibraciją.

Plėvelės Komex Reflekt panaudojimo galimybės:
• Stogo apšiltinimui;
• Grindims - po parketu;
• Šildomoms grindims;
• Sienų apšiltinimui;
• Lubų apšiltinimui;
• Metaliniams pastatams;
• Karkasiniams pastatams;
• Šildymo ir oro kondicionavimo sistemų izoliavimui;
• Baseinų apšiltinimui.

Atspindinčiosios izoliacijos privalumai:
• Šilumos atspindėjimas vasaros metu, energijos taupymas žiemos metu;
• Jokio drėgmės ir šilumos kaupimo efekto;
• Lengvai montuojama (prikalama vinimis, kabėmis, suveržiamos, užtempiamos);
• Lengva dirbti (nukerpamos žirklėmis arba nupjaunamos peiliu, apvyniojamos);
• Nekenkia aplinkai ir žmogui (nedulka, neišskiria jokių kenksmingų medžiagų);
• Neerzina kvėpavimo takų, akių ir odos;
• Dėl mažo tūrio galima sutaupyti transportavimo ir saugojimo metu;
• Atspari vėjui ir vandeniui;
• Gali būti tiekiami pagal pareikalavimą nestandartiniai dydžiai.