Šiltinimas putomis – Straipsniai
Šis klausimas užduodamas vis dažniau ir vienareikšmio atsakymo nėra.
Pagrindinis faktorius nurodantis šiltinimo medžiagos efektyvumą yra šilumos laidumo koeficientas λ, kuo jis mažesnis, tuo šiltinimo medžiagos sluoksnis, tai pačiai šiluminei varžai pasiekti, reikalingas mažesnis R=d/ λ (d – sluoksnio storis, m).
Pavyzdžiui A++ energetinio efektyvumo gyvenamosios paskirties pastatams rekomenduojamas stogo šilumos perdavimo koeficientas U=0,1 W/(m²·K).
Pateiktoje lentelėje paskaičiuota kokio preliminaraus storio medžiagos reikia, norint pasiekti reikiamą šilumos perdavimo koeficientą.
...
Dažnai sulaukiama klausimų dėl poliuretano putų tinkamo gyvenamiesiems namams, jo skleidžiamo kvapo, ar jo savybių kenksmingumo.
Iš statybinių ir apdailos medžiagų į patalpas yra išskiriami įvairūs chemikalai. Statybinių medžiagų emisijos klasifikavimas nustato reikalavimus statybinėms ir tvirtinimo medžiagoms, baldų apmušalams ir tekstilės gaminiams, naudojamiems darbo ir gyvenamosiose patalpose, kurie padeda sukurti geresnę patalpų oro kokybę. M1 klasė priskiriama mažos emisijos medžiagoms.
Gamintojai Lackfa Isolierstoff GmbH & Co, kurių poliuretano putomis šiltiname, turi patvirtinantį...
Nėra kito tokio metodo ir produkto, kuris galėtų varžytis ir pasiekti tokį kaštų efektyvumą kaip purškiamos poliuretano putos. Kasmet galima sutaupyti iki 50 proc. išlaidų pastato šildymui, kurios patiriamos naudojant tradicines apšiltinimo sistemas. Be to, ši medžiaga tausoja žmonių sveikatą ir neteršia aplinkos. Todėl ne tik individualių būstų savininkai, bet ir dauguma gamybos įmonių savo pastatų šiltinimui renkasi būtent purškiamas poliuretano putas.
Poliuretano putos buvo sukurtos prieš pusšimtį metų ir iki šiol jos tobulinamos, siekiant išgauti kuo didesnį šilumos laidumo koeficientą, puikų...
Purškiamos termoizoliacijos pasiūla Lietuvos rinkoje nėra maža, tad vartotojas, ieškodamas sau produkto pagal pagrindines technines charakteristikas, jau turi palyginti didelį pasirinkimą. Tuomet laimi produktas, kuris yra geresnis už kitus ne pagal vieną, o pagal kelis parametrus. Tarp dažniausiai vertinamų tokių parametrų yra šilumos izoliacijos koeficientas, vandens įgeriamumas, laidumas orui ir poveikis aplinkai.
Šiltumas – tai dar ir sluoksnio storis
Renkantis šiltinimo gaminius, patartina palyginti jų vadinamąją „lambda“ – šilumos laidumo koeficiento – vertę. Kuo šis dydis mažesnis, tuo šiltesnė...
Šiuo metu ir Lietuvos rinkoje pasirodė vienkartiniai poliuretano putų rinkiniai Spray Foam, skirti savarankiškam nedidelių plotų šiltinimui ir sandarinimui. Tai uždarų porų dvikomponenčių poliuretano putų rinkiniai sudaryti iš dviejų cilindrų, užpildytų skirtingais chemikalais, purškiamos žarnos ir pistoleto, bei purkškimo antgalių komplekto. Rinkinyje yra ir būtinos darbui vienkartinės pirštinės bei naudojimo instrukcijos. Vienkartinis rinkinys priklausomai nuo modelio gali išpurkšti nuo 0,4 iki 1,4 kub.m. putų. Užteks atidaryti dėžę, priveržti žarną, uždėti ant pistoleto pasirinktą purškimo antgalį, atsukti...
Termoizoliacinės uždarų porų poliuretano putos, kaip termoizoliacinė medžiaga šiltinimui mums yra gerai žinomos - sadwich tipo panelės, pakeliami garažo vartai, tūriniai vandens šildytuvai, šaldytuvai, tai yra tik nedaugelis pavyzdžių, kur mūsų buityje naudojamos PUR. Purškiamos dvikomponentės termoizoliacinės uždarų porų poliuretano putų sistemos yra gaminamos statybvietėje - 2 komponentai iš statinių yra paduodami į proporcionavimo įrengimą, kur jie kaitinami iki 35-60 laipsnių, po slėgiu paduodami į aplikatorių ir tik aplikatoriaus išėjime, šie komponentai sumaišomi...
Kiekvienas žmogus, statydamas arba pirkdamas sau namą, tikrai susimąsto apie tai, kiek kainuos jo išlaikymas.
Vienos iš pagrindinių namo išlaikymo išlaidų – jo šildymas.
Perkant arba įsirengiant naują namą, būtina atkreipti dėmesį į šilumos izoliaciją.
Įprastai didesnė reikšmė teikiama šiltinimo medžiagos sluoksnio storiui.
Štai čia ir yra spąstai.
Jeigu namas šiltinamas storu šiltinimo medžiagos sluoksniu
Namas gali būti apšiltintas gerą šiluminę varžą turinčiu, storiausiu šiltinimo medžiagos sluoksniu, bet jeigu ši medžiaga lengvai praleis per save orą, ir dar...
Kodėl daugelis purškėjų siūlo atviras putas, jei jos skirtos garso izoliacijai, o ne šiltinimui? Ar dėl drėgmės įgeriamumo? Kodėl akmens ar stiklo vatai reikia plėvelių, o atviroms putoms nereikia?
Daugelis purškėjų siūlo atvirų porų poliuretano putas, nes jų m3 kaina 2 kartus mažesnė negu uždarų porų, jas lengviau parduoti.
Kaina susideda iš žaliavos kiekio (atvirų porų 8-25 kg/m3, uždarų porų 36-60 kg/m3), darbų kiekio (atvirų porų poliuretano putos vienu sluoksniu iškyla 10-20 cm, uždarų porų 1,5-3 cm) ir atlikimo kokybės (išpurkšti paviršiai turi būti lygūs, be guzų ir...
Apšiltinti namus termoputa arba kitaip aminoplastu Lietuvoje labai populiaru ir daugelis įmonių tuo plačiai užsiima. Norint užsiimti šia veikla ir šiltinti namus termoputomis reikia turėti Lietuvos SPSC sertifikatus ir ES valstybių atsakingų institucijų sertifikatus gaminti termoputą šiltinamame objekte. Deja daugelis įmonių Lietuvoje šių sertifikatų neturi ir savo klientams išduoda negaliojančius, sufalsifikuotus ar kitoms užsienio įmonėms išduotus sertifikatus. Apšiltinus namą termoputa išduodamame sertifikate turi būti nurodyta nurodyta įmonės, kuri gamina termoputą pavadinimas, medžiagos pavadinimas ir iš...
Nusipirkote jau pastatytą namą? Sveikiname! Bet palaukite pirmųjų šalčių ir sąskaitų už šildymą... Jos gerokai per didelės? Tai, žinoma, labai rimta bėda. Pirmas jos sprendimo būdas – tikslus problemos nustatymas. Per kurias namo vietas išeina visa šiluma? Kodėl šildomas ne jūsų miegamasis, o stogas?
Į šiuos klausimus padeda atsakyti specialistai su termovizoriumi. Šis prietaisas parodo, kurios namo vietos yra probleminės ir akivaizdžiai apšiltintos nepakankamai. Nesakome, kad statytojai buvo blogi. Tiesiog greičiausiai kažkur buvo pataupyta medžiagų, darbo ar tiesiog dėmesio. Bet ne laikas aiškintis,...
Yra vietų, kurias šiltinti įprastinėmis medžiagomis ir sudėtinga, ir nelabai efektyvu. Vienos iš tokių – tai plokštieji daugiabučių stogai ir rūsių lubos.
Tradiciškai šiltinant sunku išgauti vientisumą
Uždėti šiltinimo plokštes ant vientiso lygaus paviršiaus nėra itin sudėtinga, tačiau tokių paviršių beveik nebūna. Bet kurio statinio šiltinimas susijęs su sandūrų, „praėjimų”, angokraščių užtaisymu, siūlių sandarinimu, būna vietų, kurias pasiekti sunku.
Šiltinant polistireniniu putplasčiu ar mineraline vata, tokių vietų izoliacija yra varginantis ir kruopštus darbas:...