7 priežastys, kodėl jūsų biure turėtų būti įrengtos stiklinės pertvaros

Pagrindinės šiuolaikinio biuro tendencijos, verslo centrų architektų vystomos jau daugiau nei pora dešimtmečių, yra gana nepraktiškos. Viena didelė atvira patalpa su dažniausiai panoraminiais langais į gatvę dažniausiai kelia daugiau sumaišties darbe, o ne duoda patogumų. Tam tikruose versluose tai visiškai pasiteisina, tačiau daugeliu atveju darbuotojams reikia daugiau privatumo. Kaip tai užtikrinti? 7 priežastys, kodėl jūsų biure turėtų būti įrengtos stiklinės pertvaros

Vienas iš būdų yra įrengti kabinetus naudojant tradicines statybines medžiagas, pavyzdžiui gipso kartono konstrukcijas. Kitas būdas populiarios stiklinės pertvaros. Kodėl jūsų biure turėtų būti stiklo pertvaros, o ne plytinės sienos?

Stiklinės pertvaros pagerina produktyvumą

Kai darbuotojai jaučiasi patogiai ir šiek tiek izoliuoti nuo savo kolegų, pagerėja produktyvumas lyginant su tais verslais, kurie dirba atvirose patalpose – bendradarbystės erdvėse, arba visiškai izoliuotuose kabinetuose.

Neprarandamas bendrystės santykis

Kai darbuotojai užsidarę savo kabinetuose, bendrystė tarp kolegų nėra labai didelė. Didelėse įmonėse darbuotojai sunkiai bendrauja tarpusavyje, o tai gali sukelti nereikalingų procesų. Stiklo pertvaros nėra tas pats, kas aklinos sienos, todėl kiekvienas darbuotojas jaučia kolegas esančius šalia. Tai itin svarbu, kai reikalingos tvarios ir motyvuotos komandos.

Lankstus patalpų planavimas

„Stiklines pertvaras mūsų technikai sudeda ir išrenka labai greitai. Keliasdešimties kvadratinių metrų ploto biuras į dešimties nedidelių erdvių kompleksą gali būti paverčiamas vos per vieną darbo dieną“, – sako UAB „Ars vitri“ direktorius Justinas Urbanavičius. Iš tiesų stiklo konstrukcijas yra labai nesudėtinga perkelti iš vienos vietos į kitą. Tai itin praverčia, kai biuro darbas yra dinamiškas ir reikia suformuoti komandas, dirbančias prie tam tikrų projektų. Vieną pusmetį komandos narių gali būti 20, o kitą – vos 5. Laikyti mažas komandas didelėse patalpose būtų labai neefektyvu.

Mažesnės sąskaitos už elektros energiją

Pusę dienos biure tvyro dienos šviesa, nes bent 1/3 stiklo pertvaros būna ne matinė, todėl yra pralaidi šviesai. Tai iš karto turi įtakos biuro išlaidoms. Energijos taupymas yra vienas iš didžiausių stiklo pertvarų privalumų.

Darbuotojų kontrolė

Darbuotojai dirba efektyviau atviroje patalpoje, kur bet koks darbo simuliavimas yra iš karto pastebimas. Bet privatumas irgi reikalingas. Ne visada norisi, kad kolega žiopsotų į kompiuterio monitorių, kur paleistas Facebook ar asmeninių nuotraukų albumas. Pertvaros yra kompromisinis sprendimas, nes užtikrinamas ir tam tikras privatumo lygis tuo pačiu suteikiant vadovams galimybę matyti, ką veikia darbuotojai.

Triukšmo slopinimas

Kokybiškos stiklo pertvaros slopina biuro ir gatvės triukšmą. Tai labai praverčia dirbant pastate, kur kondicionavimo sistema turi trūkumų ar laikinai neveikia. Tada galima atsidaryti langus ir įleisti oro. Triukšmą slopina tik kokybiški produktai, tačiau jie visiškai neizoliuoja. Stiklas, kad ir koks storas būtų, visiškai triukšmo nesulaikys. Girdėsite kolegų balsus, tačiau suprasti, ką jie kalba dažnai bus sunku.

Stiklinės pertvaros – stilingos

Stiklas vis dar labai aukštai vertinamas pramoniniame dizaine. Tai konstrukcijos, kurios yra pakankamai stilingos, šiuolaikiškos ir tiesiog gražios. Juo labiau, kad stiklines pertvaras galima apklijuoti lipdukais arba net graviruoti tam tikrus vaizdus. Tai atrodo labai solidžiai ir stilingai. Be to stiklinės pertvaros yra nesunkiai valomos paprasčiausia langų valymo buitine chemija ir priemonėmis.

O kokie gi stiklo pertvarų trūkumai? Tikrai ne patys didžiausi. Stiklas lieka stiklu ir prieš akmenį ar kitą kietą daiktą, sviestą iš visų jėgų yra bejėgis. Stiklo pertvarų gamyba naudoja grūdintą stiklą, kuris nuo smūgio subyra į daugybę smulkių gabalėlių. Tai yra kur kas saugiau, nei dūžtant į dideles šukes.

Kitas nedidis trūkumas – stiklo pertvaras reikia valyti kur kas dažniau, nei paprastas sienas. Ant stiklo lieka rankų pirštų atspaudai ir kiti nešvarumai, tačiau juos galima nuvalyti labai paprastai. Deja, ištepliota siena reikalauja kur kas daugiau išlaidų valymo ar net apdailos priemonėms.

Stiklo pertvarų negalima konstruoti nepatyrusiems meistrams. Vis dėlto dirbama su stiklinėmis konstrukcijomis, kurias montuojant būtina laikyti atsargumo ir atitinkamų saugumo priemonių. Negalima daužyti, gręžti, pamesti konstrukcijų. Dėl to viskas turėtų būti atliekama profesionalių meistrų, kokius turi Stiklopasaulis.lt. Ir meistrai yra kvalifikuoti ir sertifikuoti, nuolatos tobulinantys savo žinias gamintojų ar importuotojų seminaruose ir mokymuose. Paprasti darbuotojai kokybiškai stiklinių pertvarų biure tikrai nepadarys.

Stiklo pertvaros yra gaminamos ne Kinijoje, o Lietuvoje. Tai iš karto galima pamatyti įvertinus jų kokybę.