Medinės tvoros

Tvoros paskirtis - atskirti teritoriją nuo gatvės, aplinkinių sklypų, vieną ūkinę zoną nuo kitos. Todėl tvora turi būti patikima, ilgaamžė, tinkamo dydžio. Būsima tvora turi ne tik patikimai saugoti nuo nepageidaujamų žvilgsnių ir svečių, bet ir atrodyti estetiškai. Tradiciškai statomos gan žemos tvoros, kurios įrėmina sklypą ir žymi jos ribas. Aplink namą lentų tvora saugo nuo triukšmo ir smalsių žvilgsnių, suteikia sklypui užuovėją ir šešėlį. Tvoros prie sujungtų namų būna aukštesnės, siekiant sukurti uždarą vidinio kiemo erdvę. Tvoros statomos iš įvairių statybinių medžiagų - medienos, plytų, metalo, gelžbetonio, natūralaus akmens, sintetinių medžiagų (plastiko), o kartais derinamos kelios medžiagos: medis su metalu, natūraliu akmeniu. Medinės tvoros

Medinė tvora gali tarnauti labai ilgai, savaime suprantama jei tvoros konstrukcijoms panaudotos kokybiškos medžiagos ir jos tinkamai prižiūrimos. Tvoros ilgaamžiškumas ypač priklauso nuo apsauginių priemonių ir dažų kokybės. Gaminant tvoros elementus pramoniniu būdu, mediena specialiai apsaugoma (mirkoma cheminiuose tirpaluose arba giliai impregnuojama vakuuminiu būdu). Medinės tvoros dalys apdorojamos dar nesukaltos. Medinis elementas dažomas kelis kartus: taip medis geriau apsaugomas, tolygiai padengiamas dažais. Jei tvora apdorojama jau pastatyta, ne visos vietos prieinamos dengimui apsauginėmis priemonėmis ir dažymui.

Tvorai sklypo pakraštyje esant aukštesnei kaip 180 cm, reikalingas leidimas arba kaimyno sutikimas. Priklausomai nuo tveriamos vietovės gali būti ir išimčių, todėl tiksliau sužinoti galima paskambinus į vietinę, už statybas atsakingą institucija.

Parengta pagal UAB "Mega group Europe" medžiagą