Dažniausiai užduodami klientų klausimai dėl vėdinimo įrenginių

Žvelgiant keliasdešimt metų atgal, kai dar Lietuvos laisvė buvo suvaržyta, visuomenėje vyravo informacijos stygius. Tam, kad surasti atitinkamą informaciją, reikėjo aplankyti ne vieną biblioteką, perskaityti ne vieną knygą ar perimti žinias iš kartos į kartą. Žvelgiant į dabartį, situacija apsivertė aukštyn kojomis, o žmonės netgi bando tyčia neapsikrauti nereikalinga informacija. Dažniausiai užduodami klientų klausimai dėl vėdinimo įrenginių

Tvarkyti pačiam? Ne tie laikai

Požiūris, atkeliavęs iš anų laikų, kai žmonės tvarkydavo, konstruodavo ir statydavo viską patys – baigėsi. Technologijos žengia pirmyn, o neturint kompetencijos ir pakankamų žinių, bandymas kažką taisyti ar konstruoti, nieko gero nežada. Vis rečiau, bet vis dar pasitaiko atvejų, kai žmonės neturėdami pakankamai žinių, bando patys sumontuoti ar suremontuoti kondicionierių, rekuperatorių ar šilumos siurblį. Kol viskas veikia, puiku. Bet kai įrengimas suges ar bus pažeistas, labai didelė tikimybė, kad jūs prarasite savo nemokamą garantinį aptarnavimą.

Leidimai daugiabutyje

Įsirengti tokį paprastą įrenginį kaip kondicionierius, rodos, gali būti ne taip ir paprasta. Didmiesčiuose žmonės dažnai susiduria su problema – leidimas įsirengti kondicionierių.

Taigi kada nereikia leidimų, o kada reikia ir kokių?

Jei jūs kondicionierių montuojate, o išorinė (lauko) dalis atsidurs ne ant lauko sienos, o jūsų privačiame balkone, jokių leidimų jums NEREIKĖS. Bet jei lauko dalį planuojama įrengti ant lauko sienos, tikėtina, kad reikės eiti kryžiaus kelius. Visų pirma reikės gauti raštišką didesnės daugumos gyventojų sutikimą. Gavus gyventojų raštišką sutikimą, reikėtų kreiptis į savivaldybę informacijai dėl leidimo. Ne visuose miestuose reikia savivaldybių leidimo, bet patartume, bet kokiu atveju kreiptis į savivaldybę, kad nekiltų problemų ateityje.

Kokio galingumo kondicionierių rinktis?

Renkantis kondicionierių, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą dalykų:

A)Kokia yra namo energetinė klasė? Juo labiau šiltesnis namas, tuo silpnesnio įrenginio reikės.

B)Koks yra norimos vėsinti patalpos plotas? Reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, kad vienai patalpai rekomenduojamas yra tik vienas įrenginys. Tai reiškia, kad nereikėtų su vienu kondicionieriumi šaldyti/šildyti ir miegamojo, ir koridoriaus.

Tai kokio gi galingumo kondicionierių rinktis? Jei jūsų namas yra senesnės statybos, o energetinė klasė nėra aukščiausia, tuomet paprasčiausias skaičiavimas būtų 10m² - 1kW, jei jūsų namas naujesnis o energetinė klasė aukšta, galite skaičiuoti 10m² - 0,6kW.

Ar gali vienas kondicionierius atvėsinti dvi patalpas?

Tikrai labai dažnai, norėdami sutaupyti, žmonės bando rasti „aukso viduriuką“ ir bando su vienu kondicionieriumi nuversti kalnus. Sulaukiame ne vieno klausimo, ar galima atvėsinti su vienu, kad ir galingesniu kondicionieriumi, kelias patalpas? Atsakymas dviprasmiškas, galima, bet labai nepatartina. Visų pirma tolimesnė patalpa bus vėsinama labai neefektyviai, o artimesnė patalpa gaus perteklinę vėsą, dėl ko susidarys didelė temperatūrų kaita. Pasekmės – peršalimas, varvanti nosis, išsausėjusios akys. Taip pat kondicionierių naudojant pilnu pajėgumu, sunaudosite daugiau energijos, o nuolat „dusinamas“ kondicionierius gali sugesti ankščiau laiko.

Kokio galingumo rekuperatoriaus man reikia?

Rekuperatoriaus našumas parenkamas atsižvelgiant į oro kiekį patalpose (m³). Taip pat svarbus oro kaitos dažnis patalpose, o rekomenduojamas dažnis yra bent jau vienas kartas per valandą.

Optimalų oro kiekį patalpose galite sužinoti paprasčiausiai padauginę patalpų plotą (kvadratūrą) iš lubų aukščio. Šis gautas oro kiekis (tūris) patalpose turėtų pasikeisti bent jau kartą per valandą. Reikėtų nepamiršti, kad tai tik optimalūs skaičiai, o tikrieji skaičiai gali skirtis, kadangi yra daugybė niuansų, tokių kaip kiek patalpose būna žmonių, kiek elektrinių prietaisų yra, kokie ortakiai išvedžioti, kiek „alkūnių“ susidarė išvedžiojant ortakius ir panašiai.

Dėl visų niuansų visuomet patariame kreiptis į specialistus.

Įmonės adresas
Žalgirio 131, 206 kab. Vilnius