Pelėsis - drėgmės namuose sąjungininkas

Pelėsio susiformavimas Jūsų namų patalpose ant įvairių paviršių yra tarsi indikatorius, pranešantis jog yra problemų su patalpų vėdinimu, paviršių drėgme, bei oro drėgnumu. Visos išvardintos aplinkybės, tai pagrindinės sąlygos formuotis pelėsiui. Įprastai žmonės pelėsį pastebi, kuomet jis matomas plika akimi, taip pat, įtarimai, jog patalpose plinta pelėsis gali kilti, užuodus pelėsio kvapą, kuris yra specifinis. Vis dėl to, pelėsis pradinėse stadijose, kuomet infekuojamos naujos zonos nėra įžvelgiamas – čia tyko pavojus ir sveikatai. Pelėsis - drėgmės namuose sąjungininkas

Pelėsių plitimo priežastys

– Padidėjusi drėgmė;
– Prastas vėdinimas;
– Nepakankamas šildymas;

Perteklinė drėgmė didina pelėsių ir miltligės plitimo riziką, kuri, savo ruožtu, sukelia alerginius ir reumatinius susirgimus. Pavyzdžiui, alergija dulkėms dažniau atsiranda, būnant drėgnoje aplinkoje.

Dažniausi požymiai, pavyzdžiui, yra odos dirginimas ir pasikartojančios kvėpavimo takų infekcijos. Drėgnoje aplinkoje plinta ir namų dulkių erkės, kurios gali sukelti arba pabloginti alerginius susirgimus. Pelėsių poveikis sveikatai ne visiems vienodas. Vieniems pelėsiai nesukelia jokių sveikatos sutrikimų, kitiems pelėsiai, ypač jų išskiriamos nuodingosios medžiagos, gali sukelti rimtų sveikatos pažeidimų. Labiausiai pelėsiams jautrūs kūdikiai, maži vaikai, nėščios moterys ir žmonės su nusilpusiu imunitetu.

Kovojant su pelėsiais, pirmoje eilėje būtina nustatyti jų atsiradimo vietas ir priežastis. Charakteringi požymiai: pelėsių kvapas, dėmės ant sienų, lubų, įrenginių. Pelėsių naikinimo priemonės negali sustabdyti jų augimo labai ilgam laikui, jie anksčiau ar vėliau vis tiek atsinaujina. Geriausias efektas pasiekiamas tada, kai pavyksta sumažinti padidėjusią drėgmę. Turi būti šalinamas ne tik vidinės, bet ir išorinės drėgmės skverbimosi į patalpas priežastys. Sprendžiant namo konstrukcijų klausimus, rekomenduojama konsultuotis su statybų žinovais.

Siūloma nepamiršti sistemingai taikyti priemones mažinančias drėgmę patalpose: kambarių, virtuvių ir vonių vėdinimas, nakčiai palikti atviras vonios duris. Kiek galima sumažinti kambarinių gėlių auginimą ir jų laistymą. Gaminant maistą virtuvėje jungti ištraukiamąją ventiliaciją. Patalpas rekomenduojama ne tik vėdinti, bet ir dažniau bei kruopščiau valyti.

Su pelėsiu kovoti yra sunku, bet galima jį įveikti. Tačiau, kodėl neapsisaugojus nuo jo iš anksto? Pasitelkite specialistus, kurie jūsų namuose įmontuos vėdinimo ir tinkamos drėgmės palaikymo sistemą. Pasirūpindami savo namais apsisaugosite nuo papildomų problemų ateityje.

Įmonės adresas
Žalgirio 131, 206 kab. Vilnius