Rodomi įrašai 1-21 iš 21.
Norėjau paklausti dėl ortakių izoliacijos. Išvedžiau per sieną gartraukio ortakį į lauką. Ar galima jo plyšius izoliuoti montažinėmis putomis, ar yra kokie kiti sprendimai?
Darant ortakių izoliaciją būtina jį izoliuoti dembliu su folija, tik po to užtaisinėti skiediniu. Taip pat prie sienos reikia būtinai pastatyti atbulinį vožtuvą, jei sistema išsijungtų, kad šaltas oras žiemos metu nepatektų į patalpą ir neatšaltų ortakis, antraip ortakis gali kondensuotis.
Planuojame statytis namą, ieškome namo projekto. Kokie privalumai ir trūkumai, jei pasirinktume tipinį namo projektą iš interneto?
Jai jau turite žemės sklypą ir nusprendėte statytis namą, Jums reikia išsirinkti architektų įmonę, ar privatų architektą, kuris jums parduos arba suprojektuos norimo namo projektą. Tarkim išsirinkote jau paruošto namo projekto variantą, kurių yra pilnos interneto svetainės, kokius tame pliusus ar minusus galima įžvelgti? Taigi pirmiausia apie trūkumus:Perkate taip vadinamą „plagiata" kopijuotą variantą, kuris yra nepriderintas tiek prie Jūsų turimos vietovės, sklypo formos, išdėstymo vietos.Negalėsite keisti patalpų išplanavimo, vietos, altitudžių ir tam tikrų mazgų, o jei vis dėlto užsimanysite, tai arhitektas, kuris jums visa tai pardavė ar ruošiasi parduoti paims dar papildomai nemažus pinigus.Pagrindinis dalykas yra tai, kad visi tie projektai (plagiatai) parduodami be PV ir PDV parašų. Parašai galutinai dedami ant baigtų, sukomplektuotų visų projekto bylų, į kurias dar taip pat įeina inžineriniai tinklai, sklypo sutvarkymas, elektra ir t.t.Taigi apie pliusus perkant internete popierinį taip vadinama projekto variantą:Jų būtu tik vienas - kaina, kuri paskui išauga dar pora kartų, nes bus daug nebaigtų dalykų kuriuos reikės padaryti, kad priduoti projektą statybos leidimui gauti.Gerai pagalvokite ir išanalizuokite situacija prieš užsakant projekto popierinį variantą.
Į kokį aukštį lauke reikia iškelti ventiliacijos kanalą mediniame vieno aukšto name iš dušo ir tualeto patalpos? Ar būtina įrengti ventiliatorių priverstinei ventiliacijai ar gali būti tiesiog uždaromos grotelės?
Jai kaminas virš stogo kraigo nebus iškeltas daugiau nei 50 cm trauka, iš patalpos bus silpna. Priešingu atveju reikėtų įmontuoti nors buitinį ventiliatorių, kuris tikrai nebrangiai kainuoja.
Įrengė šildymo sistemą ir ją sujungė polipropileno vamzdžiais PM20 (žaliais). Ar tokie vamzdžiai tinkami, ar jie atlaikys karšto vandens temperatūrą. Girdėjau, kad reikia jungti metaliniais vamzdžiais. Šildymo sistemą sudaro kieto kuro ir dujinis katilas, kurie sujungti be kryžmės. Ar taip gali būti?
Reikia pažiūrėti polipropileninio vamzdžio atitikties deklaraciją arba sertifikatą, ten viskas bus parašyta: kokį slėgį, temperatūras atlaiko vamzdis. Geriausia prieš pradedant tokius atsakingus darbus turėti nors minimalų projektą. Priešingu atveju galite būti apgauti montuotojų.
Įsigijom sodą, bet jame nėra elektros. Kaimynai iš vienos ir kitos pusės elektrą turi. Mes parašėm prašymą į elektros tinklus dėl elektros įvedimo. Kiek tai gali kainuoti? Ar reiklaingas atskiras projektas elektrai?
Jai parašėte prašymą elektros tinklams, tai neužilgo gausite projektavimo sąlygas. Tada bus reikalingas projektas elektros įvedimui ir tik tada galima bus pasakyti kiek tai kainuos.
Pasistatėme namą iš Velox blokų. Nutinkavome vidines sienas, tačiau visas tinkas atšoko? Namas visiškai nedžiūsta, ar tai galėjo dėl to nukristi tinkas.
Gali būti daug visokiausių problemų, dėl ko atšoko tinkas, tai nekokybiškos statybinės medžiagos be atitikties deklaracijų, sertifikatų, montavimo problemos ir t.t. Siūlau išikviesti į statybos aikštelę atestuotus specialistus, kad sudaryti defekto aktą ir reikalauti atsakomybės iš statybininkų. Nebent tai darė žmonės dirbantys su patentais iš kurių vėliau nieko neišprašysi ir net į teismą sunku juos paduoti, nes visas objektas buvo vedamas neatsakingai, nepildomi paslėptų darbų aktai ir t.t.
Kokių dokumentų ir leidimų reikia norint pasistatyti pavėsinę savo sklype?
Pradžioje reikia minimalaus pavėsinės projektuko, nurodyti kur tiksliai ji stovės su atitinkamais išlaikytais apsaugos zonų atstumais ir suderinti su savivaldybės arhitektu. Manau to pakaktų.
Planuojame tverti skardinę akliną 1,80 m aukščio tvorą (skirtų mūsų ir kaimynų sklypus). Tvoros stupeliai yra per sklypų vidurį, tvoros konstrukcijos ir skardos lakštai tvirtinami mūsų sklypo pusėje, tvora yra pietinėje sklypo pusėje. Ar būtinas kaimynų sutikimas?
Aklinos tvoros negalima daryti pagal technines projektavimo sąlygas, jei tokias turite ar turėjote. Šiose sąlygose nurodytas statomos tvoros aukštis ir t. t. O jei kaimynas sutinka su Jūsų sprendimu tverti akliną tvorą, tai reikia raštiško kaimyno sutikimo.
Domina elektros atvedimas į sklypą – kokie reikalingi tam dokumentai? Elektrą tektų atsivesti per kaimynų sklypą į sodybą.
Pradžioje reikalingos elektros projektavimo sąlygos, tik po to galima spręsti projektavimo ir montavimo klausimą.
Kaip turi atrodyti įprasta namo projektavimo sutartis su architektu, kurioje viskas būtų numatyta: kad būtinas statybos leidimas, inžineriniai tinklai (kas į tą savoką įeina?), nuotekų valymas, dujų įjungimas ir t. t.
Kadangi tai yra kampleksiški darbai, sutarties „standarto“ nėra. Tiesiog sudarant sutartį reikėtų kiek galima detaliau aprašyti projektavimo darbų sudėtį, renkamų dokumentų skaičių iš tam tikrų institucijų ir t. t.
Kokiu atstumu nuo kaimyno tvoros galiu sodinti daržoves, gėles ir pan.? Ar yra patvirtintintas dokumentas, kuriame nurodytas konkretus atstumas?
Pagal visus reikalavimus krūmai ar gyvatvorės nuo gretimo sklypo ribos turi būti sodinami apie 1 m atstumu, nebent iš kaimyno gaunate raštišką sutikimą – sutariate dėl mažesnio atstumo. Priešingu atveju galite gauti įspėjimą arba baudą iš Nacionalinės žemės tarnybos, jeigu kas nors pasiskųs.
Koks natūralaus vėdinimo principas, kaip natūraliu būdu vėdinti patalpas?
Natūralus vėdinimas - paprasčiausias patalpų vėdinimo būdas, kai oras į patalpas patenka pro pastate esančius tarpus, langus, orlaides, mikroventiliacijos ertmes bei varstomas lauko duris. Oras šalinamas vertikaliais traukos kanalais natūralios traukos principu, kai patalpose sušilęs oras kyla į viršų. Tokie kanalai paprastai įrengiami wc, vonios kambaryje, virtuvės zonoje.Norint natūraliu būdu vėdinti patalpas, pirmiausiai reikia pasirūpinti, kad iš patalpų būtų nuolat šalinamas panaudotas oras. Turi būti angos į vėdinimo kanalus, kurios dažniausiai įrengtos virtuvės zonoje, san. mazguose, koridoriuose, angos būtų atviros ir trauktų orą. Jei to nebus, šviežias oras į patalpas nepateks, nes patalpos tebebus užpildytos senu oru.Vėdinti reikia visas patalpas ir visada, nesvarbu kokio sandarumo jos bebūtų. Priešingu atveju kaupsis drėgmė, pelėsis, grybelinės bakterijos.
Kur geriausia būtų montuoti rekuperatorių? Kokia tai turėtų būtų patalpos vieta?
Rekuperatoriaus montavimo vieta priklauso nuo patalpų paskirties, kuriioje planuojama įrengti rekuperatorių. Jei tai yra gyvenamas namas, tai dažnaiusiai rekuperatorius yra montuojamas palėpėje arba pagalbinėse patalpose. Gamybinės paskirties patalpose geriausia montuoti prieinamoje žmogui vietoje, nes įrenginį reiks pakankamai dažnai aptarnauti bei prižiūrėti.
Kokie būna vėdinimo ortakiai? Kuo skiriasi skirtingo tipo vėdinimo ortakiai vieni nuo kitų?
Vėdinimo ortakiai būna stačiakampiai ir apvalūs. Apvalūs ortakiai naudojami ten, kur nereikalingas patalpos kompaktiškumas, užima daugiau vietos montavimo procese. Stačiakampiai ortakiai visada gaminami pagal specialų užsakymą ir naudojami daugiausiai gamybinės paskirties patalpose, kur yra didelis oro kiekis.
Ar reikia izoliuoti ortakius antikondensacine izoliacija? Kas gali nutikti, jei vėdinimo sistemos ortakiai nebus izoliuoti?
Daug kas nekreipia į tai dėmesio, bet norint turėti ekonomišką ir efektyvią sistemą būtina izoliuoti ortakius antikondensacine izoliacija. Priešingu atveju:- jūs prarandate šilumą, elektros energiją;- ortakiai gali kondensuotis prie žemų temperatūrų, pradės nuo jų varvėti vandens lašai;- oksiduosis ortakiai;- išsibalansuos šilumos parametrai; - rekuperatoriaus šildymo tenų nepakankamumas.
Norėtųsi sužinoti, koks rekuperatoriaus veikimo principas? Kas sudaro rekuperatorių, rekuperacinę sistemą? Kokio galingumo gali būti rekuperatorius?
Rekuperacinės vėdinimo sistemos sukurtos taip, kad taupytų energiją ir šilumą, mažintų vartotojo išlaidas. Rekuperatoriaus veikimo principas paprastas. Šviežias oras į patalpas patenka perėjęs per šilumokaitį, per kurį dalinai yra pašildomas ir paduodamas per ortakius į patalpą. Tokiu būdu, išlaidos šviežio oro šildymui sumažėja 50-80%. Rekuperatoriai gaminami įvairaus galingumo ir skirtingų modifikacijų.
Kokie būna rekuperatorių tipai? Kokio tipo rekuperatoriai geriausi, kokios jų savybės?
Rekuperatorių tipai:- plokšteliniai rekuperatoriai;- rotaciniai rekuperatoriai;- atskirų srautų rekuperatoriai;Plokšteliniai rekuperatoriai yra papuliariausi ir tinka visur, kur reikia ypatingo oro tyrumo. Jų savybės:- grąžinama iki 85 % šilumos energijos į patalpą;- 99,9 % dviejų oro srovių atskyrimas;- įrenginys kompaktiškas;- paprasta prižiūrėti.Rotaciniai rekuperatoriai yra optimalus sprendimas tiems atvejams, kai yra ypatingai svarbus įrenginio dydis ir reikalingas maksimalus energijos taupymas. Savybės:- neskirtas gamybinėms patalpoms;- šilumos grąžinimas iki 87 %;- įrenginys yra trumpesnis negu plokštelinis rekuperatorius;- tolygus sukimosi greičio reguliavimas, siekiant efektyviausio funkcionavimo.Atskirų srautų rekuperatoriai daugiausiai naudojami ten, kur yra dideli šilumos, kvapų išsiskyrimai patalpoje, norint panaudoti efektyviau šilumos energiją. Savybės:- pagrinde naudojama gamybinėms patalpoms;- iki 75 % energijos grąžinama;- padavimo ir ištraukimo ventiliatorių apsukas galima valdyti nepriklausomai viena nuo kito ir sukurti, jei reikia, patalpoje viršslėgį ar atvirkščiai;- mažiausias jautrumas žemoms temperatūroms (veikia iki -30 C temperatūros);- galimybė pastatyti padavimo įrenginį labai dideliu atstumu nuo ištraukimo įrenginio;- galimybė prijungti papildomų technologinio proceso įrengimų.
Pro ventiliacijos angą į kambarį su šaltu oru leidžiasi dūmai. Ventiliacijos anga tame pačiame kamine. Atidarius langą trauka kaip turi būti, į viršų. Problema atsirado sudėjus naujus plastikinius langus ir duris. Ką daryt?
Problema atsirado dėl to, kad nėra oro padavimo į patalpą. Seni langai ir durys nebuvo hermetiški, todėl ir problemos prieš tai nebuvo.
Norėčiau paklausti ar mansarda skaitosi kaip antras aukštas? Jei taip, tai kokiais atvejais skaitosi, o kokiais ne?
Mansarda skaitosi kaip antras aukštas tik plotas jos skaičiuojasi nuo 1 ar 1,2 metro (nepamenu tiksliai) žemiausio taško tarp perdangos ir stogo sujungimo.
Per kiek išduodamas statybos leidimas, per 10 d.d. ar per 30 dienų?
Nors statybos leidimo išdavimo laikas yra nuo 10 iki 30 dienų, atsižvelgiant į tai, kaip dirba valstybinės įmonės, tai užtrukti gali ir iki 60 dienų. Viskas priklauso, kokio lygio projektą nunešit ir ar turėsite lenkišką pavardę. Į tai labai žiūrima, nes tokiose įstaigose dirba ne lietuvių kilmės žmonės ir reikia jiems savotiškai įtikti, tai būtu privalumas.
Mobilų namelį norėčiau pastatyti ant pamatų ir iškelti antrą aukštą. Domina, kokie pamatai mobiliam nameliui būtų tinkami patvarumo ir kainos atžvilgiu.
Parasčiausias variantas mobiliam nameliui daryti gręžtinius pamatus ir viskas tvarkoje.
Verkių g. 29/14, Vilnius