Stogo šiltinimas, vėjo izoliacijos įrengimas

Klausimas:
Planuoju atlikti stogo šiltinimo darbus, įrengti vėjo izoliaciją ir pan. Namo stogas yra dengtas skarda (čerpių imitacija), po skardine danga darbinkai paklojo nekvėpuojančią plėvelę. Dabar galvoju šiltinti pastogę ir ją įrengti kaip gyvenamąją patalpą. Gal galėtumėte patarti, kaip ištaisyti klaidą? Ar plėvelės pakeitimas (pvz., į difuzinę), apšiltinimas apsaugotų stogą nuo drėgmės ir pelėsio?
Komentarai:
Yra bent jau du variantai kaip įrengti vejo izoliaciją ir atlikti stogo šiltinimo darbus. Pirmas variantas – pakeisti nekvėpuojančią plėvelę kvėpuojančia (difuzine) plėvele. Stogo konstrukcija galėtų atrodyti taip: Stogo danga Vėdinamas oro tarpas Difuzinė plėvelė Šilumos izoliacijos sluoksnis Garo izoliacija Šilumos izoliacijos sluoksnis Vidinė apdaila Antras variantas – esamos plėvelės palikimas. Tokiu atveju stogo konstrukcija galėtų atrodyti taip: Stogo danga Oro tarpas Esama plėvelė Vėdinamas oro tarpas Difuzinė plėvelė arba priešvėjinė vata Šilumos izoliacijos sluoksnis Garo izoliacija Šilumos izoliacijos sluoksnis Vidinė apdaila
Aurimas Matulionis, Paroc, UAB
Sveiki, rekomenduoju du sprendimo būdus:1) nuimti skardą, montuoti STEICO universal plokštes, po to STEICO flex vatą, iš vidaus therm ar therm internal plokštes ir norimą apdailą.2) nuimti skardą, uždėti pro-clima plėvelę skirtą skardiniams stogamas, po to STEICO flex vatą, iš vidaus therm ar therm internal plokštes ir norimą apdailą.Atkreipkite dėmesį, kad skardinis stogas labai įkais vasara ir jis labai triukšmingas kaip stogo danga, rekomenduojamas mazgas leis Jums išvengti šių pasekmių.
Ekspertai.lt
Stogo šiltinimo darbus ir vėjo izoliacijos įrengimą siūlome atlikti taip. Iš vidaus reikia prie gegnių prikalti medines juosteles oro tarpui įrengti tarp antikondensacinės plėvelės ir vėjo izoliacijos. Vėjo izoliacija gali būti priešvėjinė plėvelė (arba ta pati difuzinė) arba priešvėjinė vata. Vėjo izoliaciją tvirtinam prie prikaltų juostelių, montuojam termoizoliaciją, garo izoliaciją ir t. t. Sveika būtų ties kraigu įrengti ventiliaciją iš tarpo tarp priešvėjinės izoliacijos ir antikondensacinės plėvelės.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: