Statybinės medžiagos – Patarimai

Kaip ir su kuo būtų galima užkamšyti tarpus esančius rąstinio namo kampuose?
Reikia aptinkuoti seno namo vidaus sienas apie langus (buvo dėti nauji langai). Sienos medinės, tinkuotos senoviniu būdu. Kuo surišti byrantį tinką? Kokias medžiagas, tinką rinktis po to?
Namo vidus, skliautinės lubos, gipso kartoninės. Siena fibo blokeliai tinkuoti gipsiniu tinku. Noriu sandarinti sienos ir lubų perimetro susijungimą. Sujungimo tarpelis ~5-8mm. Kuo ir kaip sandarinti šį tarpelį? Užsandarinus dažysis sienos dažais. Noriu, kad neatsirastų įtrūkimų.
Turiu labai tamsios rudos spalvos ąžuolinį stalą. Ar įmanoma jo spalvą pakeisti į natūralią ąžuolo (šviesią), taip kad matytųsi visas medienos grožis? Ar jau tik dažyti paprastais dažais?
Ar galima tepti skystus tapetus ant keraminių plytelių?
Kokiais lubiniais dažais rekomenduotumėte dažyti vonios kambarį, kuriame įrengta vonia, dušo kabina, klozetas. Kambario dydis 13,5m2 (3,19 x4,21). Kambaryje yra langas bei lubinis ištraukimo ventiliatorius. Ar pakanka standartinių lubų dažų, ar būtini būtent "drėgnesniam" klimatui skirti dažai?
Kokią difuzinę plėvelę dėti? Turiu omeny ne Tyvek. Stogas vienašlaitis 16° nuolydis
Medinė perdanga tarp aukštų 30cm. Planuojama dėti vatą į vidų perdangos. Iš apačios lentos su tarpais ant kurių planuojama kalti plėvelę ir tada gipso kartono lubos su profiliais ir dar dėsis papildomai vatos 5cm. Kokią garo plėvelę dėti ir ar nedrėks tie 5cm nuo plėvelės?
Ar yra dažai/lakas, kurie būtų bespalviai? Reikalinga vidaus medinėm sienom. Sienos unikalios ir daugiau nei 100 metų senumo, tad reikia tiesiog kaip apsauginio sluoksnio, kad nepakeistų sienos išvaizdos.
Planuojama statyti perdangą, virš kurios bus gyvenama mansarda. Grindys planuojamos OSB + laminatas, san. mazgo mansardoje nebus. Tarpatramis 6,2m. Kokio dydžio sijos turėtų būti naudojamos šiuo atveju ir kokiu atstumu išdėstytos?
Keičiau seno medinio namo sieną. Sienos užpildytos vata, ant pamato tepiau bituminės mastikos, sienos apatinį medinį pagrindą (50 mm storio) dėjau tik mastikai sustingus. Atėjus rudeniui jaučiasi, kad per tarpą tarp pamato ir sienos karkaso pagrindo šiek tiek eina šaltis. Kokiom priemonėm veiksmingiausia sumažinti šalčio patekimą pro šį mikro tarpelį?
Prieš porą savaičių sienas darėme skystais Domelati tapetais, bet dėl oro kaitos pradėjo pelėsis lysti, ką patartumėt daryti ant jų, kad nereikėtų visko nuiminėti ar vis dėl to tik valyti?
Kaip ir kokiais dažais perdažyti namo metalines lauko duris?
Kokie dažai garažo vidaus sienoms? Dažysiu ant tinko.
Iš ąžuolinio alyvuoto paviršiaus (stalas) reikia pašalinti dėmę (gali būti riebalai). Su šlapia šluoste neišsivalo. Ką galite pasiūlyti?
Statant langus A+ klasės name būtina naudoti langų sandarinimo juostas ? Kas nutiks, jei vidinės juostos neklijuotos, o angokraščius tik nutinkuoti ? Ar šių juostų panaudojimą reglamentuoja STR ?
Kuo skiriasi šios abi difuzinės plėvelės? 1. Difuzinė plėvelė TYVEK PRO, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont 2. Difuzinė plėvelė TYVEK FIRECURB SOFT, 1, 5 m x 50 m, (75 m²), DuPont Ar abi galima naudoti blokinio namo skardiniam stogui?
Kuo geriau apdoroti langus, duris iš lauko? Namas karkasinis vadinamas Alytnamis. 1. Garui pralaidi Išorinė juosta langų montavimui PENOSIL Window Tape Full Glue+1 External. 2. Mastika PENOSIL Premium Air&Vapour Membrane. 3. Mastika polimero pasta Soudatight Hybrid SOUDAL?
Ką naudoti šepetėlį ar volelį dažant medinį lauko fasadą Altax vandens pagrindo dažais? Ar šiais dažais galima dažyti impregnuotas terasines lentas? Ar reikia dar kaip nors paruošti terasines lentas prieš dažymą?
Kuo galima užtaisyti CDP (cemento drožlių plokščių) sujungimus lauke?
Sveiki Kokią difuzinę plėvelę Tyvek rinktis geriau, Tyvek pro ar Tyvek® MaxProtect? Brangesnė, turbūt ne visada būtinai geresnė? Plėvelė reikalinga individualiam vienaukščiam namui, danga skardinė Rukki čerpės imitacija. Gal ne būtinai rinktis Tyvek firmos?
Kokiu glaistu rekomenduosite glaistyti sujungiant dvi skirtingas medžiagas, kokią sujungimo juostą rekomenduosite (popierinę ar tinklelį)? Dalis sienos tinkuotos gipso tinku susijungia su gipso plokščių siena. Gruntuot reikia abi sienas?
Lauko laiptai iškloti trinkelėmis, bet pats pagrindas nėra monolitinis, o sudėtas iš blokų likučių. Todėl lietui lyjant vanduo laša pro tarpus tarp blokų į rūsį. Ar yra būdas kaip nors hidroizoliuoti trinkelių paviršių ir po to klijuoti plyteles ant jų viršaus, arba paliekant tiesiog be plytelių?
Pradėjo dūlėti kompozito paviršius, trupa kitaip sakant. Pasidaręs paviršius šiurkštus-nežymiai. Yra noras perdažyti (pakeičiant spalvą). Ar yra kompozitui specialūs dažai?
Jeigu mano grindys yra lakuotos latvių gamybos laku, atskiedžiamu vait spiritu, ar galiu lakuoti ant viršaus kitokiu laku (pvz. skiedžiamu vandeniu, bekvapiu)?
Noriu patarimo kokią alyvą rinktis eglei. Terasa gauna daug saulės. Norime bespalvės arba su minimaliu atspalviu alyvos. O gal rinktis kitą apsaugą?
Ar vonioje lubas reikia glaistyti specialiu glaistu, kuris yra nuo drėgmės būtent, ar užtenka paprasto polimerinio glaisto ir vėliau nudažyti nuo drėgmės dažais?
Ar galiu panaudoti skystus tapetus balkone? Balkonas stiklintas, bet ne visada uždaromas langas. Lietus nepakenks?
Neužilgo gausime medinį sandėliuką, kaip jį tinkamai nudažyti, kad nereiktų po kelių metų vėl daryti visko iš naujo?
Naudojau alyvą ąžuoliniam stalui padengti, bet per ilgai palikau alyvos perteklių ir nenuvaliau jo. Dabar stalas yra teplus ir šiek tiek kimbantis. Kokias priemones naudoti norint sutvarkyti šią problemą?
Reikia nugruntuoti lauko dailylentes, kurias turiu kaip suprantu iš pradžių prg 30 gruntu? Vėliau impregnuoti ekotep?
Lauke stovi medinės kolonos ir jos visos sutrūkinėjusios. Kuo galima užpildyti įtrūkimus, kad jos laikytų?
Norėčiau paklausti, vietoj difuzinės plėvelės įdėta hidroizoliacinė plėvelė, ar čia labai blogai? Ar galima šiltinti tokį stogą? Plėvelė jutafol.
Kokias priemones bei chemiją reikėtų naudoti, plaunant po gaisro aprūkusias sienas ir po to kokiu gruntu gruntuoti ir dažais dažyti, kad visiškai panaikinti dūmų kvapą?
Ar vietoj hidroizoliacinės membranos galiu cokolį (dalis tarp pamato ir sienos šiltinimo), kuris bus po žeme ties trinkelių pagrindu nutepti hidroizoliacine mastika? Ar geriau dėti hidroizoliacinę membraną?
Naujas sodo namelis prieš 2 mėn. buvo dažytas Valtti Plus Complete dažyve (natural pine). Atsitiko taip, kad dalį namuko reikia perdažyti (vyko gaisras). Ar galima Valtti dažais dažyti iš karto ant buvusios dažyvės (lentos eglės, obliuotos)? Ką patarsite? Ar galima Valtti plius Complete dažyti namelio vidų?
Kiek reikia dažų 1kv. metrui padažyti stogo skardai?
Kokie linijų dažai tinkamiausi guminei dangai sporto aikštynui (teniso kortui ir krepšinio)?
Koks dekoro tinkas yra geresnis: Caparol arba Ceresit?
Norėčiau Jūsų paklausti, naujam obliuotų dailylenčių fasadui apšiltintam šlapia ekovata namui ar tiktų švediški dažai? Nors gali būti kitas gamintojas, svarbu, kad laikytų 15metų, ir koks gruntas tiktų?
Sumaišius tapetų masę liko gumuliukai. Kodėl? Vandens kiekis, temperatūra, brinkinimo laikas ir kitos taisyklės išlaikytos . Papildomai maišėme ir brinkinome. Niekas nepasikeitė. Ir dar pradedant maišyti reikia masę pilti į vandenį ar vandenį į masę. Ačiū
Namo fasadas apkaltas lentomis (eglė, dvigubas sluoksnis). Mėgstame natūralumą, tad nenorime dažyti, norime beicuoti. Kuo galėtume papildomai padengti šakas, kad jos ateity neiškristų?
Yra balkonas, kuriam buvo padaryta hidroizoliacija, suklotos plytelės, apskardinti kampai, uždėti turėklai. Po kurio laiko pasimatė, kad nuo vieno balkono kampo varva vanduo iš po skardos per dekorą ir vanduo gadina dekorą. Tikriausiai gręžiant tame kampe (atliko meistrai) plytelę, kad būtų kur tvirtinti turėklus buvo pažeista hidroizoliacija, dabar ir pasimatė ir pačios plytelės įskilimas, kuris tą faktą konstatuoja. Kokie geriausi variantai ir medžiagos šia problemą išspręsti? Ar galimas variantas tik užsandarinti neardant plytelių?
Kokiais dažais dažyti namą, kai išorė namo apšiltinta putų polestiroliu, tinklelis ir klijai? Ką reikia padaryti (pvz. ar gruntuoti?), kad spalva būtų graži, ilgai laikytųsi, neišlįstų kokios dėmės ar pelėsis?
Namas senos statybos, alytnamis. Pamatai apšiltinti iš išorės, bet ne visas namas, nes kadangi turi verandos priestatą, kuris yra pastatytas ant polių, tad toje vietoje nėra pamato, po apačia juodžemis. Esant lietui, vanduo sunkiasi gilyn ir patenka į rūsį pro siūles. Kaip patartumėte ir su kokiomis medžiagomis apsaugoti rūsį iš vidaus ar kaip jį apdirbti, kad sustabdyti vandens pratekėjimą? Dabar vanduo plauna siūles ir jis sėkmingai patenka į vidų.
Sveiki. Įsigijome pušines terasines lentas. Jas pirkome neimpregnuotas. Kaip dabar su jomis elgtis? Impregnuot bespalviu impregnantu ar iš karto alyvuoti pirmu sluoksniu, o kai susuks antru?
Noriu paklausti, jei sienos apšiltintos poliuretano putomis, ar užtektų vieno sluoksnio melsvo gipso kartono plokštės? Nes ji tvirtesnė ir pan.? Ar reikia dviejų sluoksnių?
Neseniai nusipirkus namą paaiškėjo, kad stipriai lyjant rūsyje per sieną lėtai kondensuojasi vanduo ir pamažu teka ant rūsio grindų. Kaip būtų įmanoma išspręsti šią problemą?
Prieš alyvavimą ar reikia impregnuoti. Po alyvavimo ar su dažais begalės dažyti ateityje. Ačiū.
Rūsio grindyse kažkada buvo padarytas pagilinimas, stačiakampė duobė maždaug 1.5mx1m, po to išbetonuota. Nuo to laiko sunkiasi pro tą duobę vanduo, kai daug lyja arba pakyla upelio vandens lygis. Norim sutvarkyti šią problemą.
Žadu statytis terasą su pavėsine, kiek žmonių klausiu tiek nuomonių :) Jei pirkčiau iš lenpjūvės nedžiovintą medieną, ar yra be džiovinimo kažkokie būdai impregnuoti žalią medieną, padengti kažkuo? Būtų brusai 100*100, grindų terasinės lentos (ne kompozitas) ir lagės 100*50.
Kokiu mūro mišiniu reikia/galima mūryti fibo blokelius? Ar galima cemento-smėlio mišiniu?
Nušlifuotą seną parketą patarė impregnuoti Pinotex su norima spalva ir tada užlakuoti, bet nutepus pasidarė margos nuo tepimo teptuku. Ar yra koks būdas kaip tą Pinotex dabar pašalinti ar bent jau su kuo valyti, kad nesimatytų tų tepimo drūžių?
Įrenginėju terasą, išbetonuotas terasos padas 18kv.m, žadu dėti ant betono grindų lages 150 mm pločio. Kokio storio turėtų būti, ar užtenka 30mm ar geriau 50 mm?
Kokią reikėtų naudoti hidroizoliaciją prieš betonuojant duobę garaže?
Noriu naujai hidroizoliuoti namo rūsio sienas, namas senos statybos. Bet atkasus pamatą radau, kad statymo metu buvo ištepta smala. Ar būtina ją nuvalyti, ar galima tepti ant jos? Jei taip, tai su kokia priemone?
Ar galima garaže tiesiai ant suklijuotos garo plėvelės sukti osb plokštę? Garažas apšiltintas 30 cm vata. Dabar dedu garo plėvelę ir galvoju tiesiai prie jos prisukti osb. Osb nudažyti baltai ir lubos baigtos.
Kaip tinkamai uždėti ir pritvirtinti hidroizoliacinę membraną (plėvelę) prie pamatų?
Turiu nusipirkusi skystus tapetus, bet galiojimas pasibaigęs. Ar galiu juos naudoti, ar savybės išlieka?
Pakonsultuokite prašau dėl pamatų sutvarkymo. Turiu sodo namuką, su rūsiu, kažkiek drėksta rūsio sienos, todėl noriu hidroizoliuoti. Namukas žiemą negyvenamas, bet bus židinys pavasariniam rudeniniam laikotarpiui. Gruntiniai vandenys žemi. Atsikasus pamatą gruntas molingas ir sunkus. Yra padarytas senas drenažas apie 1m gylyje, atrodo jis veikia, nes į drenažinį šulinį subėga. Pamatas nėra idealiai lygus, bet lyginti gal nebūtina? Ar teisinga eiga, jei pamatą nutepsiu gruntu- hidroizoliacine mastika - kokius 10cm xps100 - hidroizoliacine membrana ir užkasiu tuo pačiu molingu gruntu, ar reikia užkasti smėliu? Ar membraną dėti iki pamato apačios ir užlenkti po/ant esamo drenažo tarybinių laikų vamzdelių? Ar reikėtų pasidaryti naują drenažą žymiai aukščiau, kartu pasidarant ir lietaus nuvedimą?
Ką galėtumėt parekomenduoti medienai impregnuoti nuo kenkėjų, pelėsio, grybelio stogui? Situacija tokia, kad stogas uždengtas jau senai, galimybė tik iš vidaus kažkiek nupurkšti lentas ir gegnes.
Domina kamuolio sustabdymo tinklas. Ilgis 15 m Plotis 5 m Akis 100x100 Virvės storis 3mm Kaina? Užsakymo terminas?
Reikia nudažyti naujai pastatytą eglės medienos namuko išorę ir vidų. Mediena lygi. Norisi išlaikyti medienos natūralumą ir kad būtų ilgam. Kaip paruošti?
Ar būtina sandarinti sienų tarpus tarp sip skydų, iš lauko, jei lauko sienos bus dengiamos bituminėmis čerpėmis?
Iš pamatų ir rūsį skverbiasi smala. Kuo būtų galima ją izoliuoti be didesnių pastangų?
Namo lauko sienos išklijuotos akmens (kalkakmenio) plytelėmis, tarpai cerzanit glaistu. Glaistas buvo naudojamas tamsus, bet nuo saulės ir lietaus jis praktiškai išbalo. Kuo impregnuoti akmens plyteles ir tarpus, kad įgautų tamsią spalvą? Gal penkias rūšis išbandžiau, nepadeda, kol šlapia, spalva tamsi, kai išdžiūsta, pabąla.
Namas nudažytas Sikens dažais. Tačiau dabar namas patamsėjęs, matomi pelėsio požymiai. Kuo ir kaip geriausia atnaujinti medinį fasadą?
Noriu atnaujinti medinę tvorą, kuri prieš kelis metus buvo padengta Tikkurilla alyva. Kokią alyvą ar impregnantą parekomenduotumėte naudoti? Tikkurilla man atrodo neatitinkanti to kainos / kokybės santykio, kokio tikiuosi, nes saulė ir lietus "išmargino" dėmėm didžiąją tvoros dalį.
Virš garažo įrengta terasa. Kadangi hidrozoliacijos terasoje tvarkyti atsisakoma, klausimas kaip būtų galima izoliuoti vandens pratekėjimą per terasos/garažo stogą? Ar galima naudoti Penetron ir Penecrete medžiagas iš garažo vidaus, bandant apsisaugoti nuo tekėjimo/varvėjimo iš viršaus? dėkoju už atsakymus
Turiu lauke betoninę sieną. Ji susideda iš dviejų dalių. Kaip užtaisyti, kad nesisunktų vanduo per sudūrimus? Tai betoninė tvora, už jos kalnas. Kadangi Airijoje daug lyja, per ją sunkiasi vanduo.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 381197 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3283
Iš viso buvo užduota 158333 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 7 specializuotų įmonių