Kokius dažus rinktis fasado dažymui

Klausimas:
Ruošiamės dažyti fasadą ir pasiklydome tarp dažų. Gal galite patarti, kokius dažus pasirinkti geriausia?
Komentarai:
Šiuo atveju reiktų išsiaiškinti esamą situaciją ir jūsų norus. Svarbu žinoti, kokia apdaila yra šiuo metu, kokioje vietoje stovi namas, kokios spalvos ir savybių norite. Konsultaciją suteiks UAB Baumit specialistai.
Indrė Butkauskaite Produktų vadovė, UAB Baumit
Visų pirma, reikia pradėti nuo tinkamo paviršiaus paruošimo. Jei tai yra tinkuotas fasadas, reikėtų jį nuplauti aukšto spaudimo srove ir dažymo darbus atlikti tik išdžiūvus paviršiui. Kad dažai tolygiai susilietų, darbus atlikti reikėtų nevėjuotą dieną. Taip pat vengti tiesioginių saulės spindulių. Jei norite itin kokybiškų ir ilgaamžių dažų, siūlyčiau rinktis Pittsburgh paints dažus. Tai amerikietiška dažų kokybė, nesugadinta europietiškų standartų.
Paulius, UAB Ornas
Rekomenduočiau RedSeal® Exterior Ultra-Moisture Resistant Waterborne. Šie dažai yra sukurti patenkinti komercinės rinkos ir gyventojų reikalavimus. Red Seal® matiniai akriliniai dažai išoriniams paviršiams dėl savo sudėties yra ypač ilgaamžiai ir atsparūs. Dažų plėvelė atspari pelėsiui. Šiais dažais, reikalui esant, galima dažyti net 2° C temperatūroje.Šie dažai suteikia išskirtinį patvarumą ir spalvos stabilumą ultravioletui.
Jei norite gražaus, ilgai išliekančio ir visad švaraus fasado, rekomenduočiau rinktis silikoninius savaime nusiplaunančius (perlo efektas) Imparat Imotech Silan Superperl dažus. Šie dažai neįgeria purvo, dėl to lyjant lietui visos dulkės ir purvai yra nuplaunami lietaus. Savo sudėtyje neturi nuodingų lakiųjų medžiagų, labai ilgaamžiai - perdažymas nebus reikalingas 15-20 metų.
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Rekomenduojame rinktis Cparol fasadinius dažus, kurie tinka bet kokiam fasado pagrindui. Iš gausybės produktų, tikrai rasite patį tinkamiausią savo atveju. Caparol siūlomi fasadiniai dažai – silikoniniai, silakriliniai, silakatiniai, dispersiniai, polimeriniai sočiosios dervos, dažai kalkiniam ir cementiniam tinkui, apsauginiai betono dažai ir kiti produktai įtrūkimų remontui.
Siūlyčiau rinktis vokiškus termokeramikos dažus ThermoShield Exterieur, pasižyminčius ne tik ilgaamžiškumu, ilgai neblunkančiomis spalvomis, bet ir padedančius taupyti šilumą. Su ThermoShield fasadas vasarą neįkaista, žiemą - ženkliai sumažina išlaidas šildymui.
Vygandas Mosteika, Ekspertai.lt
Klausk
eksperto