Alyva medienai – Patarimai

Ant terasos yra daug vietų kur atsilupęs lakas, norėčiau atsinaujinti. Ar yra kokių chemijų, kad nuimtų laką ar mechaniniu būdu nušveisti? Po nušveitimo būtina vėl lakuoti, ar galima bandyti alyvuoti?
Ar galima alyvuoti medžio lukštu dengtą stalą? Jei taip, kaip paruošti?
Noriu patarimo kokią alyvą rinktis eglei. Terasa gauna daug saulės. Norime bespalvės arba su minimaliu atspalviu alyvos. O gal rinktis kitą apsaugą?
Naudojau alyvą ąžuoliniam stalui padengti, bet per ilgai palikau alyvos perteklių ir nenuvaliau jo. Dabar stalas yra teplus ir šiek tiek kimbantis. Kokias priemones naudoti norint sutvarkyti šią problemą?
Prieš alyvavimą ar reikia impregnuoti. Po alyvavimo ar su dažais begalės dažyti ateityje. Ačiū.
Kokie yra medinių grindų alyvavimo pliusai ir minusai? Girdėjau, kad žmonės turi daug rūpesčių, jei mediniai paviršiai yra alyvuoti, o ne lakuoti?
Noriu pasidomėti, kuo geriau padengti terasą? Terasa bus pietinėje namo pusėje, be stogo iš jau impregnuotos mirkymo būdu eglės lentų. Žinau vien tik, kad impregnuotos lentos, to neužtenka, tad kuo dar nutepti jau sumontavus terasą?
Gruntą, dažus ar alyvą patariate maumedžio lentų terasai, 30kv.m?
Ar galėtumėte rekomenduoti alyvą terasai? Norėčiau baltos spalvos, paliekant išryškintą medienos struktūrą. Terasa po stogu, plotas 14m2, padengimas iš 4 pusių, taip pat ir lagės. Kokia kaina (l), išeiga?
Kokią alyvą galite rekomenduoti terasai iš termo medienos (pušies)? Ar tikslinga būtų alyvuoti iš visų 4 pusių, ir ar tikslinga alyvuoti lages?
Kokią alyvą naudoti naujoms medinėms sodo namelio grindims. Kokia tinkamiausia? O gal sode geriau tinka kitas grindų padengimo būdas?
Patarkite kuo geriausia, ekologiškiausia ir, žinoma, patvariausia padengti klijuoto ąžuolo stalviršį. Norėčiau alyvuoti, tačiau stalviršio 60 cm visiškai priglunda prie plytelės, todėl neišvengiamai dažnai 'paragaus' besitaškančių riebalų. Gal geriau dengti laku?
Ieškome spalvotos alyvos lauko terasai alyvuoti, norėjome paklausti kokia kaina, koks jos ilgaamžiškumas ar ji neprapus po pirmu metu
Patarkit kuo tepti ąžuolines terasos grindis. Ar reikia prieš alyvavimą gruntuoti, ar geriau tepti alyvą su spalva, ar beicuoti ir tepti bespalvę alyvą? Ar galima nubeicavus alyvuoti?
Ar į nudažytą medieną įsigers alyva?
Nušlifavom senas dažytas medines grindis ir padengėm 2 sluoksniais alyva (Aliejus grindims V33 Naturelle). Bėda ta, kad palikom alyvos perteklių ir dabar grindys yra blizgios, bei lipnios. Ar įmanoma su kažkuo nuvalyti, ar reikia šlifuoti ir viską per naujo daryti (ko labai nesinori). Kokie galimi būdai?
Ieškau ekologiškos medienos alyvos ar impregnanto savo kaimo sodybos patalpų medinei grindų dangai padengti. Nenoriu naudoti lakų, nes patalpa ne masinio vaikščiojimo vieta, todėl dangos ypatingai saugoti nuo mechaninio susidėvėjimo nereikia.
Kuo geriau padengti medines grindis, kad jos būtų atsparesnės vaikščiojimui: laku ar alyva?
Norėjau pasitikslinti, ar Rubio Monocoat Oil alyva tiktų pušinėms vaikų kambario grindims. Maždaug kas kiek laiko reiktų atnaujinti vietas, kurios intensyviausiai dėvisi? Esant lakuotam paviršiui, jį pirmiausia reiktų nušlifuoti prieš dengiant šia alyva? Kokia produkto kaina?
Sukaliau pušinę lovą, norėjau paklausti ją geriau vaškuoti ar aliejuoti?
Kokią alyvą rekomenduotumėte medinėms grindims? Grindys - paprastos pušinės lentos (80 kv.m.). Medieną reikia truputį patamsinti, suteikiant ažuolo spalvą.
Kuo padengti dailylentes, kad nepatamsėtų kambaryje? Tik iškalėm.
Ieškau ilgaamžių dažų, alyvos naujai medinei lauko terasai. Ką galėtumėte pasiūlyti?
Šviežiai sumontuota terasa. Pušinės lentos impregnuotos giluminiu būdu, ruda spalva. Ar galima po sumontavimo iš karto alyvuoti su spalva? Ar reikia palaukti kol medis "subręs" ar pan. Norisi prieš žiemą pasiruošti, bet vyrauja įvairios nuomonės.
Patarkite, kurią alyvą naudoti terasai. Medis-spygliuotis. Norėtųsi geros UV apsaugos ir kuo atsparesnės trinčiai. Renkuosi tarp "CIRANOVA" DECKING OIL, "PRO COLORE" 100% TUNGŲ ALIEJAUS ir "SAICOS" SPECIAL WOOD OIL. Alyva bespalvė. Kuri giliau įsigeria? Kokie privalumai vienos ar kitos alyvos? Kuri galbūt turi ar neturi antiseptinių priedų? O galbūt yra ir geresnių alyvų, mano nepaminėtų.
Patarkite kokią alyvą naudoti naujo virtuvės stalviršio pagaminto iš ištisinių lamelio ąžuolo masyvo. Norėtųsi tokios alyvos, kad nebūtų dėmių po pvz. vandens užtiškimo ar karšto daikto padėjimo.
Kaip dažyti ir prižiūrėti medines (pušies) liepto lentas? Lieptas pastatytas prie ežero, jį "skalbia" lietus ir sniegas, saulė ir šaltis.
Kuo dažyti pakalimo lentas, kad būtų ilgaamžiškiau? Tik ne dažais. Gal yra koks specialus aliejus kaip rąstinėms pirtims, namams?
Ar yra spalvota alyva ąžuolo baldams? Ir ar galima alyvuoti ja jau alyvuotus baldus? Norėčiau išgauti balinto ąžuolo efektą.
Ieškau kuo geriau padengti ąžuolinius lauko baldus, stovės pavėsinėje, gal galite kažką patarti?
Ieškau kuo geriausia padengti medines grindis kaime, alyvuoti ar lakuoti?
Kokią alyvą patartumėte naudoti medinei terasai: medis maumedis, terasa po stogu, 80% terasos nuolatos saulėje. Anksčiau buvo naudojama Bird Brand terasinė alyva (su pigmentu). Terasa gausiai gauna saulės ir alyva (spalva) vos atlaiko šiltąjį sezoną. Galbūt reikia dar ką nors naudoti prieš alyvavimą, kad bent šiltąjį sezoną išsilaikytų daugiau mažiau vienodas terasos atspalvis?
Kuo geriausia padengti vidaus (pušines) dailylentes, kad nepaveiktų ultravioletiniai spinduliai, ir šiaip nepatamsėtų?
Noriu pasidomėti, kuo geriau padengti terasą? Terasa pietrytinėje namo pusėje, su stogu, iš eglės lentų. Seneliai nutepė jas "atrabotke". Ką daryti, kad lentos neteptų aliejumi? Kuo dar nutepti jau sumontuotą terasą?
Nenusprendžiame, ar geriau medinio namo viduje sienas aliejuoti ar lakuoti. Koks būtų geras aliejus? O grindis turbūt lakuoti reiktų, kad nebūtų tokios jautrios? Galite rekomenduoti ir konkrečias priemones.
Rąstinio namo vidinės sienos statybos metu buvo nušlifuotos ir padengtos bespalve alyva. Po 10 metų rąstai gerokai patamsėjo. Ar galima būtų nešlifuojant sienas kuo nors šviesinti neuždažant medžio faktūros?
Nusipirkom Tikkurila aliejų verandos grindims aliejuoti. Po kiek laiko jau galima tepti antrą sluoksnį, ir po kiek laiko jau galima vaikščioti?
Laba diena, senas klojimas apkaltas naujomis pušinėmis lentomis. Lentos nėra sausos. Pastatas stovi vėjyje. 1. Kokį aliejų patartumėte naudoti apsaugai nuo lietaus? Tepti dabar, ar laukti vasaros kol mediena išdžius? Kiek kartų reikėtų nutepti? 2. Ar būtina naudoti priemones nuo kenkėjų? Ačiū visiems.
Terasa pietinėje pusėje, be stogo. Patartumėt Tikurila aliejų vandens ar spirito pagrindu?
Labai nutamsinau pavėsinės grindis aliejumi, kaip galėčiau jas pašviesinti?
Turime terasą iš pušies lentų. Pernai metų rudenį, jas vienu sluoksniu impregnavome aliejumi su white spirito pagrindu. Dirbant su tokiu aliejumi rezultatas geras, bet darbo metu net ir dirbant kieme kvapas užgniaužė kvapą ir aplink esantiems kaimynams. Šiais metais planavau terasai uždėti antrą sluoksnį, bet su Aliejumi vandens pagrindu. Iškilo klausimas, ar nesureaguos su ankstesniu impregnantu, kurio pagrindas ne vanduo buvo, o white spiritas (alyvuojant ant viršaus, nenušveitus senos alyvos iki gryno medžio)? Jei sureaguotų, gal pasiūlytumėte aliejų su white spirito pagrindu, kuris taip neužgožtų kvapo kaip Penta color? O jei yra išskirtinių aliejų vandens pagrindu, kurie galėtų būti tepami ant aliejaus su white spirito pagrindu būčiau dėkingas jei apie tokį informuotumėte.
Vidaus baldus planuoju alyvuoti arba beicuoti. Baldai niekuo dar nedengti. Ar dar reikia juos prieš tai gruntuoti? Svarbu, kad baldai būtų kuo labiau ekologiški, nekenksmingi.
Kaip geriausia padengti ąžuolinę plokštę ant kurios stovės praustuvas? Norėčiau, kad plokštė truputį patamsėtų ir neblizgėtų.
Kokia alyva ir kaip dažnai alyvuoti bagkirai (raudonmedis) terasos lentas?
Noriu nusialiejuoti sodo baldus, kurie bus gryname ore, t.y. ne po stogu. Ką pasiūlytumėte? Taip pat noriu aliejuoti svetainės stalą. Ir dar vienas klausimas, ar yra tinkamos alyvos - žadu gamintis medinę vonią ir kriauklę, ar jos tik lakuojamos?
Vis tik, kuri alyva yra pažangiausia, tvirčiausia, kas galėtų atsakyt nereklamuojant savo?
Nualyvavome terasą ir po valandos laiko pradėjo lyti, dabar liko plėmai. Nežinome ką daryti dabar. Atrodo baisiai...
Ar reikia naujai sudėtą maumedžio terasą prieš pirmą kartą alyvuojant nušlifuoti? Ir ar nepakeis, jau sudėtos nealyvuotos lentos spalvos, jeigu terasa bus galutinai sudėta per porą mėnesių (pvz. dalimis, savaitgaliais)?
Turime uosio lauko baldus. Kuo geriausiai dengti kietmedį, kad reikėtų kuo mažiau priežiūros ir tarnautų ilgai?
Lauko maumedžio terasa dažyta valttikaueja terassa. Po metų daugelyje vietų atsilupo. Nušlifavau, padengiau to pačiu aliejumi. Šiemet vėl atsilupo. Patarkite ką daryti ir kuo dengti?
Nusipirkau ąžuolinę lovą, labai skleidžia nemalonų kvapą. Sako, kad tas alyvavimas. Kaip jį panaikint, ir kuo tept, kad tas kvapas dingtų, ar jis tiesiog išgaruos?
Sveiki, Planuoju iš komodos daryti kriauklės spintelę vonioje. Kuo padengti medinį stalviršį, kad "nebijotų" vandens? Dėkui
Po alyvavimo kompozitinės lentos liko kaip su dėmėmis, lyg nevienodai padengtos. Ar susivienodins ant saulės? Ar reikia pakrtotino alvyvavimo su spalva?
caparol_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3317
Iš viso buvo užduota 167493 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 46 specializuotų įmonių