Dažai medienai – Patarimai

Kuo geriau padengti ąžuolines skulptūras? Mediena nėra pilnai išdžiūvus...
Reikia atnaujinti medinius langus išorėje, kokias priemones turėtume naudoti atnaujinimui? Kokius dažus siūlote rinktis? Pasiūla labai didelė ieškome geriausio varianto.
Medinė tvora jau mačiusi saulės ir gamtos poveikių. Pirmą kartą naujinsiu, dažysiu. Gal galite patarti proceso žingsnius, eilės tvarką, kaip atsinaujinti medinę tvorą? Kokias medžiagas naudoti?
Mūsų namas, tiksliau, pakraigė ir veranda prieš du metus buvo iškalta degtomis lentelėmis, turėjo gražią spalvą, bet kur gavo lietaus, lentelės pasidarė pilkos, negražios. Norėtume jas impregnuoti ir dažyti. Patarkite, kokios priemonės tiktų? Norime, kad būtų ilgesniam laikui.
Svetainėje turime kelias ąžuolu faneruotas sienas ir vadinamas nematomas ąžuolu faneruotas duris, kurių pakeitimas sudėtingas dėl konstrukcijų. Po 10 metų šiek tiek pabodo spalva, norėtume jas atnaujinti. Bet kabai norėtųsi išlaikyti medžio faktūrą. T.y. pvz. iš ryžo ąžuolinio paviršiaus išgauti kiek pilkšvesnį. Ar yra būdas tai padaryt?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie laiptų dažymą. Turime medines laiptų pakopas ir turėklus, norėtume tonuoti pritaikant prie grindų spalvos.
Turiu labai tamsios rudos spalvos ąžuolinį stalą. Ar įmanoma jo spalvą pakeisti į natūralią ąžuolo (šviesią), taip kad matytųsi visas medienos grožis? Ar jau tik dažyti paprastais dažais?
Ar yra dažai/lakas, kurie būtų bespalviai? Reikalinga vidaus medinėm sienom. Sienos unikalios ir daugiau nei 100 metų senumo, tad reikia tiesiog kaip apsauginio sluoksnio, kad nepakeistų sienos išvaizdos.
Ką naudoti šepetėlį ar volelį dažant medinį lauko fasadą Altax vandens pagrindo dažais? Ar šiais dažais galima dažyti impregnuotas terasines lentas? Ar reikia dar kaip nors paruošti terasines lentas prieš dažymą?
Neužilgo gausime medinį sandėliuką, kaip jį tinkamai nudažyti, kad nereiktų po kelių metų vėl daryti visko iš naujo?
Norėčiau Jūsų paklausti, naujam obliuotų dailylenčių fasadui apšiltintam šlapia ekovata namui ar tiktų švediški dažai? Nors gali būti kitas gamintojas, svarbu, kad laikytų 15metų, ir koks gruntas tiktų?
Reikia nudažyti naujai pastatytą eglės medienos namuko išorę ir vidų. Mediena lygi. Norisi išlaikyti medienos natūralumą ir kad būtų ilgam. Kaip paruošti?
Namas nudažytas Sikens dažais. Tačiau dabar namas patamsėjęs, matomi pelėsio požymiai. Kuo ir kaip geriausia atnaujinti medinį fasadą?
Noriu atnaujinti medinę tvorą, kuri prieš kelis metus buvo padengta Tikkurilla alyva. Kokią alyvą ar impregnantą parekomenduotumėte naudoti? Tikkurilla man atrodo neatitinkanti to kainos / kokybės santykio, kokio tikiuosi, nes saulė ir lietus "išmargino" dėmėm didžiąją tvoros dalį.
Sienos apkaltos pušinėmis dailylentėmis. Per laiką jos labai patamsėjo. Norėčiau nudažyti šviesiais dažais. Ar yra tokie dažai medienai, kad nereikėtų prieš dažymą nušlifuoti lako (lakas padengtas lygiai, neatsilupęs).
Kokius geriausiai naudoti dažus lauko terasai. Terasa prieš 7 metus buvo tik impregnuota. Ar būtina iš naujo impregnuoti, šlifuoti, gruntuoti ir tada dažyti. Ar galima dabar iš karto dažyti.
Patarkit, kokie dažai mediniam fasadui būtų ilgaamžiškiausi?
Kaip balinti vidaus dailylentes, kad jos būtų šviesesnės (pušis), kad vaizdas būtų panašus į skandinaviško stiliaus balintas vidaus dailylentes? Jos jau sudėtos ant sienos.
Ar prieš dažant naujai pastatytą namą reikia jį impregnuoti ir kokiais dažais geriausia būtų dažyti medinį namą.
Dėl statybos darbų, terasa tris metus neatnaujinta ir nors sakė, kad yra gera mediena, tačiau keliose vietose, o kaip kur gausiai veržiasi sakai, jau keli metai. Kokias priemones ir dažus po to galima panaudoti, kad panaikinti sakus? Norėčiau šviesiai pilkos spalvos. Šiuo metu terasa yra nublukus ir patamsėjus pilkai, prieš tai buvo impregnuota medžio spalva.
Norime tverti apie 100 kv.m medinę tvorą (mediena - eglė ir pušis, obliuota, šiek tiek padžiuvusi). Kaip ir kuo dažyti tvorą, kad būtų priimtinesnė kaina ir dažyta tvora kuo ilgiau išsilaikytų? Perskaičiau apie medžiui skirtą alyvą, labai nustebau, kad maža išeiga 1l - 30-50 kv.m. Nejaugi litru galima šitiek nudažyti? Dar esu girdejusi apie medienos apsaugos kremą Aidol Holzschetz Creme-kas, kiek jo reikėtų?
Kaip atnaujinti patamsėjusių pušinių dailylenčių spalvą jų nešlifuojant? Kokias priemones naudoti?
Kuo dažyti ir impregnuoti naują medinę tvorą, kad būtų geras kainos ir kokybės santykis. Tvora pagaminta iš spygliuočių medienos.
Lauko baldus iš ąžuolo dengiau alyva, bet po dviejų metų baldai sujuodavo. Kuo patartumėte dažyti medinius baldus? Norisi, kad išliktų natūralus medžio raštas.
Noriu sužinoti kuo būtų galima nudažyti medžio plaušo dailylentes?
Reikalingi gerai dengiantys, bent 10 metų laikantys medienos dažai namo dailylentėms.
Noriu perdažyti medinius langus, kokius dažus rinktis, kad neliktų dryžių ir nubėgimų.
Renkuosi dažus pavėsinei bei lauko baldams. Dažoma bus pirmą kartą. Norimas rezultatas - kad matytųsi medžio raštas. Manau praktiška būtų pavėsinei suteikti šviesų atspalvį, grindims tamsų, o gal medieną nulakuoti - dar nesu apsisprendęs. Norėtųsi maksimalaus ilgaamžiškumo (nesinori dažnai perdažinėti).
Kup dažyti ir impregnuoti medinę valtį?
Kuo patartumėte dažyti senus balkius ir naujas pušies dailylentes, kad viskas atrodytų kaip sendinta mediena? Spalva turėtų būti šviesi - balta. Pridedu nuotrauką, kad būtų aišku, ko noriu.
Ieškau impregnanto medienos dailylentėms, kuriomis bus apkaltas senas medinis namas. Kokį reikėtų rinktis, kokia kaina ir išeiga?
Kuo patartumėte dažyti maumedžio dailylentes, kuriomis apkaltas karkasinis namas? Ar aliejavimas bus patikima dailylenčių apsauga, išsauganti ilgalaikę natūralią medžio spalvą? Ar reikia dailylentes impregnuoti?
Kuo dažyti vasarnamio laiptus? Norėtųsi dažų, kurie būtų atsparūs trinčiai bei kuo mažiau teptųsi.
Reikia medinių rąstų imitacijos fasadui iš eglės lentų ilgaamžių dažų.
Kiek kainuotų nudažyti apie 240 kvadratų medinių tvoros lentų?
Iškalėme namą viengubo pjovimo lentomis norvegiško kalimo, bet dabar reikia jį nudažyti. Kokiais dažais patartumėte nudažyti, nes lentos su šiurkščiu paviršiumi. Gal kas Lietuvoje prekiauja norvegiškais dažais?
Su kokiais dažais reikėtų dažyti vidines rąstų sienas, kad rąstų sienos būtų šviesios?
Patarkite kuo impregnuoti terasą, kuri anksčiau buvo impregnuota bespalve alyva, tačiau dabar yra atsiradę pelėsių taškų, mediena tapo purvinos spalvos. Dabar norėtume dažyti tamsiai ruda spalva. Kitas klausimas, kuo dažyti ąžuolinių lentų tvorą, kuri kasmet dažoma vandeniniu impregnantu su spalva, kuri kasmet po žiemos nusiplauna.
Reikia dažų neobliuotų pušinių, eglinių lentų tvorai. Ką galėtumėte pasiūlyti?
Kaip reikėtų perdažyti medinį namą, apkaltą lentomis? Ar reikėtų nuskusti senus dažus? Ir ar įmanoma nugramdyti dažus, jei prieš dažymą namas buvo teptas impregnantu?
Medinio namo sienos buvo dažytas „Sadolin“ laku, per jį persismelkė saulė. Po 5 metų sienos atrodo baisiai – su patamsėjimo dėmėmis, kadangi dažas yra palikęs plėvę ne visur gali persismelkti „Beržas“. Kaip man nuvalyti seno lako sluoksnį?
Namą apkalsime medinėmis dailylentėmis impregnuosime, bet nenusprendižiam kuo dažyti pinoteksu ar dažais? Ką patartumėte: pagal kokybę ir pagal kainą? Kaip geriau?
Kokiais dažais geriausia padengti medines vasarnamio lauko duris, kad jas ne taip veiktų drėgmė? Gal reikia naudoti ir kokius nors impregnantus prieš dažant?
Kuo nudažyti naujas vidines duris (uosinės) baltai, kad išliktų matoma medžio tekstūra?
Reikalingi dažai nudažyti tvorą, mediena bus impregnuota. Kas geriau tinka - dažai ar spalvoti impregnantai? Ką patartumėt?
Kiek reikia grunto ir dažų 1 kv. m medienos nudažyti?
Maumedžio terasa turėtų būti riešuto spalvos. Kuo ją alyvuoti ar dažyti, kad nenusiluptų po poros metų?
Prieš 10metų, medinių lentelių (sibiro eglė) stogo pakalimai ir dalis fasado buvo nudažyta PINOTEX ULTRA dažyve. Dabar jos kai kuriose vietose apsilupę, kai kur visai geros. Kokiais dažais patartumėt perdažyti ir kaip paruošti paviršius?
Naujas eglinių lentų sodo namelis. Kuo patartumėte dažyti vidų ir išorę, kad nemėlynuotų ir netamsėtų mediena? Kiek kartų? Norėtųsi palikti medžio spalvą viduje ir kiek sodresnę išorėje.
Kaip, su kuo geriau išbalinti naujo rąstinio namo vidų?
Kambarys iškaltas lentomis. Lako lyg nėra, kažkokiu impregnantu padengta manyčiau. Ar yra kokie dažai, kuriais galėtume dažyti ant viršaus nešlifuojant? O gal dar ir bekvapių dažų būtų?
Rąstinis namas buvo statytas ir nudažytas aliejiniais dažais prieš 8 metus. Praėjus 8 metams jis apsinešė įvairiomis dulkėmis bei pelėsiu. Dabar namą nuvaliau sauso ledo technologija. Nešvarumai ir pelėsiai nusivalė, tik nesu tikras ar visiškai pasišalino aliejus. Klausimas būtų ar galiu dabar šį namą dažyti vandens pagrindu dažyve ar lieka tik aliejinių dažų variantas?
Reikia dažyti impregnuotą medinę tvorą. Kokie naudojami dažai, kaina?
Šių metų balandžio mėn. pastačiau rastinį namą. Rastai buvo džiovinti apie 2 mėn., iki šiol namo sienoms niekas nedaryta. Norėčiau pasiteirauti, kokias priemones naudoti valant rastines sienas (po statybų kai kur liko purvo bei kitokie nešvarumai)? Ar reikia matuoti rastų drėgnumą prieš juos impregnuojant? Kokį impregnantą naudoti sienų išorei?
Kuo patartumėte dažyti maumedžio dailylentes, kuriomis apkaltas karkasinis namas. Anksčiau, prieš 7 metus buvo dažyta Tikkurila dažais TVT5050/mesi, kurie nuo vakarinės pusės baigia nunykti.
Medinis namas, viduje nušveičiau senus rąstus. Kuo galėčiau juos impregnuoti? Senuose rąstuose daug tarpų, kuo galėčiau užtaisyti, kad nebūtų plyšių?
Kokiais dažais perdažyti medines fasado lenteles. Lenteles obliuotos, išgaubtos, uždėtos prieš 6 metus, bet atrodo labai blogai, pilkos, vietomis pajuodavusios, dažai vakarinėje pusėje visiškai nublukę. Pardavėjas žadėjo 12 metų garantiją, deja reikalingas skubus atnaujinimas. Planavome parsivežti dažų iš Norvegijos, bet gal tokiu pat galima nusipirkti Lietuvoje?
Ar galima dažyti medines lauko dailylentes, nenuvalius "Pinotex" impregnato?
Senas medinis namas buvo dažytas aliejiniais dažais. Kaip paruošti tokį namą perdažymui? Darbą reikia atlikti iš lauko pusės.
Kuo nudažyti labai saulėtame ir įstiklintame balkone naujas eglines dailylentes ir apsaugoti jas nuo UV spindulių? Reikia ąžuolo spalvos. Kuo dažyti ir kiek sluoksnių dengti?
Kokiais įrankiais geriau nudažyti medinį namą: voleliais ar teptukais? Kaip žinoti, kokius įrenkius reikia pasirinkti?
Trūkus radiatoriui, vanduo užliejo kambarį. Praėjo 3 savaitės - kambaryje jaučiasi pelėsių kvapas. Kol kas nieko nesimato, bet įtariame, kad po grindimis auga pelėsis. Namas (daugiabutis) 1911 m. statybos, grindys parketinės, perdengimai nežinau kokie, bet tikrai ne betoniniai. Butas sausas, iki tol pelėsiu nebuvo niekur. Ka daryti?
Dėl sienų pelėsio susidomėjau sanavimu iš vidaus. Kas tiksliau yra sienų sanavimas ir kaip tai daryti?
Gal galėčiau gauti atsakymą į klausimą, kuo dažyti naujas lenteles lauko sienai? Jos jau vieną kartą yra dažytos latvišku bespalviu antiseptiku tekstur dekor. Norėčiau dažų, kurie laikytų bent 2-3 metus.
Statome norvegišką rąstinį namą. Noriu paklausti, kuo dažyti rąstus iš lauko pusės? Rąstai obliuoti, ar reikia juos šlifuoti? Sakė, kad rąstai nupurkšti asepu.
Ruošiuosi namą apkalti pusračio dailylentėmis obliuotomis. Norėčiau sužinoti ar dažyti geriau, ar alyvuoti? Ir kaip paruošti medieną prieš dedant?
Kokiais dažais (ar dažyve) rekomenduotumėt dažyti pušinių dailylenčių lubas, kad būtų baltas atspalvis, bet matytųsi medžio faktūra ir vėliau neimtų geltonuoti?
Virtuvė ir koridorius iškalti medienos lentelėmis ir nutepti bespalviu laku. Truputį tamsoka namuose, norėčiau nudažyti šviesiais dažais. Ar yra tokių dažų, kuriuos galima tepti tiesiai ant lentelių nieko neskutant? Prašyčiau pasiūlyti jeigu tokių turite.
Pušies medienos pavėsinė, mediena ne visai sausa. Kuo patartumėt gruntuoti, dažyti, impregnuoti, kad per žiemą medis nepajuoduotų?
Durys pušinės lakuotos. Noriu perdažyti šviesia spalva, bet kad matytųsi rievės. Ar įmanoma?
caparol_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 399462 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3317
Iš viso buvo užduota 167493 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 46 specializuotų įmonių