Maumedžio dailylenčių dažymas

Klausimas:
Kuo patartumėte dažyti maumedžio dailylentes, kuriomis apkaltas karkasinis namas? Ar aliejavimas bus patikima dailylenčių apsauga, išsauganti ilgalaikę natūralią medžio spalvą? Ar reikia dailylentes impregnuoti?
Komentarai:
Maumedis ypatingas medis ir jo priežiūrai bet ko nepritaikysi. Mūsų atstovaujama Rubio Monocoat alyva tinkama apsaugoti maumedį. Čia vertėtų paminėti, kad yra naudojama dviguba sistema – Sunprimer color spalvotas gruntas, kuris nanotechnologijų pagalba suteikia medienai spalvą ir apsaugo nuo saulės UV spindulių. Kita lauko alyva Rubio Monocoat exterior Siding oil – skirta vertikaliems paviršiams, tokios pat spalvos kaip ir gruntas, apsauganti medieną nuo vandens patekimo į vidinius sluoksnius. Taigi, naudodami tokią sistemą ilgam apsaugosite medienos paviršių nuo visų tykojančių negandų. Dar patariu rinktis tamsesnes spalvas, nes kuo tamsesnė spalva – tuo geresnė apsauga.
Maumedis turi dvi blogas savybes – jis sunkiai geria ir atsumia bet kokius impregnantus. Kita nekokia jo savybė – jis, veikiamas mūsų klimato sąlygų, negražiai juoduoja (Sibire, kur drėgna ir šalta/karšta, įgauna pilkšvai rausvą atspalvį). Geroji maumedžio savybė ta, kad maumedis pats iš savęs, dėl tankios medienos ir dervų, yra atsparus puviniui. Taigi nesistenkite išsaugoti jo šviežios medienos spalvos – nepavyks. Bandykite dengti tamsiais geriančiais preparatais. Labai įdėmai ištyrinėkite medžiagas maumedžiui, kuriomis dengsite medieną – jos turi būti specialios pvz., gruntas+dažas. Netikėkite 100 % dažų pardavėjais.