Koks lakas būtų tinkamiausias ąžuoliniams laiptams, kad ilgai laikytų, nesibraižytų ir nekeistų spalvos?
Nudažiau grindis vandens pagrindo dažais, bet grindys labai matinės. Ar galima ant viršaus lakuoti parketlenčių laku?
Namo lubas iškalėme pušinėmis lentomis. Labai gražiai atrodo. Kuo reikia padengti jų paviršių, kad nepatamsėtų ir atrodytų natūraliai (neblizgėtų) ir kad tai būtų ekologiškas sprendimas?
Kuo geriau padengti ąžuolines skulptūras? Mediena nėra pilnai išdžiūvus...
Ant terasos yra daug vietų kur atsilupęs lakas, norėčiau atsinaujinti. Ar yra kokių chemijų, kad nuimtų laką ar mechaniniu būdu nušveisti? Po nušveitimo būtina vėl lakuoti, ar galima bandyti alyvuoti?
Reikia atnaujinti medinius langus išorėje, kokias priemones turėtume naudoti atnaujinimui? Kokius dažus siūlote rinktis? Pasiūla labai didelė ieškome geriausio varianto.
Noriu paklausti kokį laką nusipirkti eglinėm grindim lakuoti. Grindys senos, jas nušlifuosim, tai norim kokybiško lako, kad ilgiau laikytų.
Ar įmanoma pašalint impregnanto ryškią spalvą nemechaniniu būdu?
Grindys naujos, eglinės, 1 sluoksniu nulakuotos Paneeli-Assa 20, kokiu grindų laku galima lakuoti ant viršaus?
Medinė tvora jau mačiusi saulės ir gamtos poveikių. Pirmą kartą naujinsiu, dažysiu. Gal galite patarti proceso žingsnius, eilės tvarką, kaip atsinaujinti medinę tvorą? Kokias medžiagas naudoti?
Ar galima alyvuoti medžio lukštu dengtą stalą? Jei taip, kaip paruošti?
Mūsų namas, tiksliau, pakraigė ir veranda prieš du metus buvo iškalta degtomis lentelėmis, turėjo gražią spalvą, bet kur gavo lietaus, lentelės pasidarė pilkos, negražios. Norėtume jas impregnuoti ir dažyti. Patarkite, kokios priemonės tiktų? Norime, kad būtų ilgesniam laikui.
Kuo geriau impregnuoti vonios kambaryje ąžuolo masyvo palanges, kad išlaikyti medžio struktūrą? Alyvą ar kokias kitas medžiagas?
Po gaisro aprūko ir sienos ir lubos. Kaip atnaujinti visą tai? Ir sienos ir lubos buvo glaistytos ir dažytos akriliniais dažais. Ar jas būtina su kažkuo nuplauti, ar koks gruntas gali padėti?
Kuris iš Caparol dažų tiktų cokoliui?
Svetainėje turime kelias ąžuolu faneruotas sienas ir vadinamas nematomas ąžuolu faneruotas duris, kurių pakeitimas sudėtingas dėl konstrukcijų. Po 10 metų šiek tiek pabodo spalva, norėtume jas atnaujinti. Bet kabai norėtųsi išlaikyti medžio faktūrą. T.y. pvz. iš ryžo ąžuolinio paviršiaus išgauti kiek pilkšvesnį. Ar yra būdas tai padaryt?
Norėčiau gauti daugiau informacijos apie laiptų dažymą. Turime medines laiptų pakopas ir turėklus, norėtume tonuoti pritaikant prie grindų spalvos.
Turiu labai tamsios rudos spalvos ąžuolinį stalą. Ar įmanoma jo spalvą pakeisti į natūralią ąžuolo (šviesią), taip kad matytųsi visas medienos grožis? Ar jau tik dažyti paprastais dažais?
Kokiais lubiniais dažais rekomenduotumėte dažyti vonios kambarį, kuriame įrengta vonia, dušo kabina, klozetas. Kambario dydis 13,5m2 (3,19 x4,21). Kambaryje yra langas bei lubinis ištraukimo ventiliatorius. Ar pakanka standartinių lubų dažų, ar būtini būtent "drėgnesniam" klimatui skirti dažai?
Ar yra dažai/lakas, kurie būtų bespalviai? Reikalinga vidaus medinėm sienom. Sienos unikalios ir daugiau nei 100 metų senumo, tad reikia tiesiog kaip apsauginio sluoksnio, kad nepakeistų sienos išvaizdos.
Kaip ir kokiais dažais perdažyti namo metalines lauko duris?
Kokie dažai garažo vidaus sienoms? Dažysiu ant tinko.
Iš ąžuolinio alyvuoto paviršiaus (stalas) reikia pašalinti dėmę (gali būti riebalai). Su šlapia šluoste neišsivalo. Ką galite pasiūlyti?
Ką naudoti šepetėlį ar volelį dažant medinį lauko fasadą Altax vandens pagrindo dažais? Ar šiais dažais galima dažyti impregnuotas terasines lentas? Ar reikia dar kaip nors paruošti terasines lentas prieš dažymą?
Pradėjo dūlėti kompozito paviršius, trupa kitaip sakant. Pasidaręs paviršius šiurkštus-nežymiai. Yra noras perdažyti (pakeičiant spalvą). Ar yra kompozitui specialūs dažai?
Jeigu mano grindys yra lakuotos latvių gamybos laku, atskiedžiamu vait spiritu, ar galiu lakuoti ant viršaus kitokiu laku (pvz. skiedžiamu vandeniu, bekvapiu)?
Noriu patarimo kokią alyvą rinktis eglei. Terasa gauna daug saulės. Norime bespalvės arba su minimaliu atspalviu alyvos. O gal rinktis kitą apsaugą?
Neužilgo gausime medinį sandėliuką, kaip jį tinkamai nudažyti, kad nereiktų po kelių metų vėl daryti visko iš naujo?
Naudojau alyvą ąžuoliniam stalui padengti, bet per ilgai palikau alyvos perteklių ir nenuvaliau jo. Dabar stalas yra teplus ir šiek tiek kimbantis. Kokias priemones naudoti norint sutvarkyti šią problemą?
Reikia nugruntuoti lauko dailylentes, kurias turiu kaip suprantu iš pradžių prg 30 gruntu? Vėliau impregnuoti ekotep?
Lauke stovi medinės kolonos ir jos visos sutrūkinėjusios. Kuo galima užpildyti įtrūkimus, kad jos laikytų?
Kokias priemones bei chemiją reikėtų naudoti, plaunant po gaisro aprūkusias sienas ir po to kokiu gruntu gruntuoti ir dažais dažyti, kad visiškai panaikinti dūmų kvapą?
Naujas sodo namelis prieš 2 mėn. buvo dažytas Valtti Plus Complete dažyve (natural pine). Atsitiko taip, kad dalį namuko reikia perdažyti (vyko gaisras). Ar galima Valtti dažais dažyti iš karto ant buvusios dažyvės (lentos eglės, obliuotos)? Ką patarsite? Ar galima Valtti plius Complete dažyti namelio vidų?
Kiek reikia dažų 1kv. metrui padažyti stogo skardai?
Kokie linijų dažai tinkamiausi guminei dangai sporto aikštynui (teniso kortui ir krepšinio)?
Norėčiau Jūsų paklausti, naujam obliuotų dailylenčių fasadui apšiltintam šlapia ekovata namui ar tiktų švediški dažai? Nors gali būti kitas gamintojas, svarbu, kad laikytų 15metų, ir koks gruntas tiktų?
Namo fasadas apkaltas lentomis (eglė, dvigubas sluoksnis). Mėgstame natūralumą, tad nenorime dažyti, norime beicuoti. Kuo galėtume papildomai padengti šakas, kad jos ateity neiškristų?
Kokiais dažais dažyti namą, kai išorė namo apšiltinta putų polestiroliu, tinklelis ir klijai? Ką reikia padaryti (pvz. ar gruntuoti?), kad spalva būtų graži, ilgai laikytųsi, neišlįstų kokios dėmės ar pelėsis?
Prieš alyvavimą ar reikia impregnuoti. Po alyvavimo ar su dažais begalės dažyti ateityje. Ačiū.
Nušlifuotą seną parketą patarė impregnuoti Pinotex su norima spalva ir tada užlakuoti, bet nutepus pasidarė margos nuo tepimo teptuku. Ar yra koks būdas kaip tą Pinotex dabar pašalinti ar bent jau su kuo valyti, kad nesimatytų tų tepimo drūžių?
Ką galėtumėt parekomenduoti medienai impregnuoti nuo kenkėjų, pelėsio, grybelio stogui? Situacija tokia, kad stogas uždengtas jau senai, galimybė tik iš vidaus kažkiek nupurkšti lentas ir gegnes.
Reikia nudažyti naujai pastatytą eglės medienos namuko išorę ir vidų. Mediena lygi. Norisi išlaikyti medienos natūralumą ir kad būtų ilgam. Kaip paruošti?
Namo lauko sienos išklijuotos akmens (kalkakmenio) plytelėmis, tarpai cerzanit glaistu. Glaistas buvo naudojamas tamsus, bet nuo saulės ir lietaus jis praktiškai išbalo. Kuo impregnuoti akmens plyteles ir tarpus, kad įgautų tamsią spalvą? Gal penkias rūšis išbandžiau, nepadeda, kol šlapia, spalva tamsi, kai išdžiūsta, pabąla.
Namas nudažytas Sikens dažais. Tačiau dabar namas patamsėjęs, matomi pelėsio požymiai. Kuo ir kaip geriausia atnaujinti medinį fasadą?
Noriu atnaujinti medinę tvorą, kuri prieš kelis metus buvo padengta Tikkurilla alyva. Kokią alyvą ar impregnantą parekomenduotumėte naudoti? Tikkurilla man atrodo neatitinkanti to kainos / kokybės santykio, kokio tikiuosi, nes saulė ir lietus "išmargino" dėmėm didžiąją tvoros dalį.
Kokiais dažais galima būtų dažyti OSB plokštę vidaus patalpose, kurios ne visada būna šildomos?
Virtuvės lubos plastikinės lentelės, ar galima kažkuo dažyti ar laikysis dažai?
Ar yra kokia cheminė priemonė nuvalyti senus sovietinius dažus? Ar gal yra kokie kiti būdai senų dažų nuvalymui?
Man atrodo, kad mano namuose atsirado kirvarpų (tamsiai pilki maži ketursparniai skraidantys vabalai, pasirodo vakare prie šviesos). Namas mūrinis, gindys medinės, lubos medinės, sienos iš vidaus medžio pjūvenų blokeliai). Ką daryti?
Noriu pasirinkti ekologiškiausią laką medinėms grindims (šiaurinės pušies lentos). Kaip skirstomi lakai, kokie iš jų yra ekologiškiausi?
Kokie yra medinių grindų alyvavimo pliusai ir minusai? Girdėjau, kad žmonės turi daug rūpesčių, jei mediniai paviršiai yra alyvuoti, o ne lakuoti?
Pirkau pušų dailylentę vidaus darbams. Vietomis yra sakų ploteliai. Kuo galima nuvalyti sakus ant dailylentės, kuri bus naudojama gyvenamo pastato viduje? Ar šios dailylentės sakų buvimo vietas po nuvalymo reikėtų kuo nors impregnuoti prieš dažymą siekiant išvengti pakartotino sakų išsiskyrimo?
Kaip apsaugoti nedžiovintą medieną, kuri bus lauke?
Noriu pirkti namą, kuris yra apmūrytas raudonomis apdailinėmis plytomis. Man nelabai patinka spalva, todėl noriu pasiteirauti, kokios galimybės yra pakeisti namo fasadą: ar galima nudažyti tas plytas? Ar klijuoti klinkerio plyteles ant viršaus, nes tinkuoti paviršiaus nenoriu. Norėčiau, kad išliktų plytų faktūra.
Sienos apkaltos pušinėmis dailylentėmis. Per laiką jos labai patamsėjo. Norėčiau nudažyti šviesiais dažais. Ar yra tokie dažai medienai, kad nereikėtų prieš dažymą nušlifuoti lako (lakas padengtas lygiai, neatsilupęs).
Noriu pasidomėti, kuo geriau padengti terasą? Terasa bus pietinėje namo pusėje, be stogo iš jau impregnuotos mirkymo būdu eglės lentų. Žinau vien tik, kad impregnuotos lentos, to neužtenka, tad kuo dar nutepti jau sumontavus terasą?
Ieškau nebrangaus impregnanto pjautai medienai, iš kurios pagaminti gaminiai turės stovėti lauke.
Ruošiamės dažyti fasadą ir pasiklydome tarp dažų. Gal galite patarti, kokius dažus pasirinkti geriausia?
Apirusius seno namo aukštokus pamatus išlygino, nutinkavo, gruntavo, nudažė pilkai. Po žiemos pamatai prarado pradinę būklę: kai kur dažai nutrupėjo, o daug kur - baltų, tamsių, pilkų, rusvų juostų mozaika. Ką daryti?
Noriu perdažyti namo stogą tik iš šiaurinės pusės, iš pietinės pusės viskas gražu. Reikia dažų raudonai rudų. Noriu patarimo, kokie dažai tiktų, kur ieškoti jų pirkti? Stogas dengtas skarda Ranila.
Kokias priemones pasiūlytumėte apdoroti medinio namo rąstus (jiems 50 m.)? Juose yra kirvarpų skylučių. Domėjausi įvairiais antiseptikais, tačiau dauguma jų neveiksmingi. Viena įmonė pasiūlė pabandyti decį, tačiau jis toksiškas, o name reikės pačiam gyventi.
Reikia perdažyti metalinę tvorą. Seni dažai nublukę, vietomis matosi gruntas, bet rūdžių nėra daug. Kokiais dažais geriausia būtų dažyti, kad nereikėtų daug šveisti bei gruntuoti?
Ar būna atsparių valymui dažų, kuriais galima būtų pakeisti keramines plyteles virtuvėje, prie viryklės ir kriauklės, kad nekeistų spalvos nuo užtiškusių riebalų, nebijotų vandens ir pan.?
Kokiais dažais geriausiai dažyti stiklo audinio tapetus?
Į rąstinį namą įsimetė kenkėjai, juodi skraidantys vabaliukai, panašūs į skruzdes, namas impregnuotas daug kartų, bet nedažytas. Kaip juos išdezinfekuoti? Padaro skylutes, panašu turbūt kaip kinivarpos. Kokios yra kinivarpų naikinimo priemonės?
Kokius geriausiai naudoti dažus lauko terasai. Terasa prieš 7 metus buvo tik impregnuota. Ar būtina iš naujo impregnuoti, šlifuoti, gruntuoti ir tada dažyti. Ar galima dabar iš karto dažyti.
Renovuoju seną rąstinį namą. Kai kurie rąstai - sutrūniję, rudos spalvos, mediena trapi. Ją pašalinus matomi maži rudi taškeliai. Ar tai grybelis? Kaip jį panaikinti? Kokias priemones naudoti?
Pats įsirenginėju pirtį ir noriu sužinoti ar reikia pirties sienų ir lubų dailylenčių vidinę pusę impregnuoti prieš kalant ant sienos ir lubų, jeigu taip tai kuo? Teko girdėti, kad TUNGU aliejus tam labai gerai tinka, ir kuo nutepti dailylenčių gerąją pusę.
Patarkit, kokie dažai mediniam fasadui būtų ilgaamžiškiausi?
Reikalingi dažai metalinei tvorai. Kokie dažai metalui būtų patvariausi? Kokios sudėties dažų ieškoti?
caparol_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 402570 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3324
Iš viso buvo užduota 169041 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 85 specializuotų įmonių