Dažai – Patarimai

Ką naudoti šepetėlį ar volelį dažant medinį lauko fasadą Altax vandens pagrindo dažais? Ar šiais dažais galima dažyti impregnuotas terasines lentas? Ar reikia dar kaip nors paruošti terasines lentas prieš dažymą?
Jeigu mano grindys yra lakuotos latvių gamybos laku, atskiedžiamu vait spiritu, ar galiu lakuoti ant viršaus kitokiu laku (pvz. skiedžiamu vandeniu, bekvapiu)?
Noriu patarimo kokią alyvą rinktis eglei. Terasa gauna daug saulės. Norime bespalvės arba su minimaliu atspalviu alyvos. O gal rinktis kitą apsaugą?
Neužilgo gausime medinį sandėliuką, kaip jį tinkamai nudažyti, kad nereiktų po kelių metų vėl daryti visko iš naujo?
Naudojau alyvą ąžuoliniam stalui padengti, bet per ilgai palikau alyvos perteklių ir nenuvaliau jo. Dabar stalas yra teplus ir šiek tiek kimbantis. Kokias priemones naudoti norint sutvarkyti šią problemą?
Reikia nugruntuoti lauko dailylentes, kurias turiu kaip suprantu iš pradžių prg 30 gruntu? Vėliau impregnuoti ekotep?
Lauke stovi medinės kolonos ir jos visos sutrūkinėjusios. Kuo galima užpildyti įtrūkimus, kad jos laikytų?
Kokias priemones bei chemiją reikėtų naudoti, plaunant po gaisro aprūkusias sienas ir po to kokiu gruntu gruntuoti ir dažais dažyti, kad visiškai panaikinti dūmų kvapą?
Naujas sodo namelis prieš 2 mėn. buvo dažytas Valtti Plus Complete dažyve (natural pine). Atsitiko taip, kad dalį namuko reikia perdažyti (vyko gaisras). Ar galima Valtti dažais dažyti iš karto ant buvusios dažyvės (lentos eglės, obliuotos)? Ką patarsite? Ar galima Valtti plius Complete dažyti namelio vidų?
Kiek reikia dažų 1kv. metrui padažyti stogo skardai?
Kokie linijų dažai tinkamiausi guminei dangai sporto aikštynui (teniso kortui ir krepšinio)?
Norėčiau Jūsų paklausti, naujam obliuotų dailylenčių fasadui apšiltintam šlapia ekovata namui ar tiktų švediški dažai? Nors gali būti kitas gamintojas, svarbu, kad laikytų 15metų, ir koks gruntas tiktų?
Namo fasadas apkaltas lentomis (eglė, dvigubas sluoksnis). Mėgstame natūralumą, tad nenorime dažyti, norime beicuoti. Kuo galėtume papildomai padengti šakas, kad jos ateity neiškristų?
Kokiais dažais dažyti namą, kai išorė namo apšiltinta putų polestiroliu, tinklelis ir klijai? Ką reikia padaryti (pvz. ar gruntuoti?), kad spalva būtų graži, ilgai laikytųsi, neišlįstų kokios dėmės ar pelėsis?
Prieš alyvavimą ar reikia impregnuoti. Po alyvavimo ar su dažais begalės dažyti ateityje. Ačiū.
Nušlifuotą seną parketą patarė impregnuoti Pinotex su norima spalva ir tada užlakuoti, bet nutepus pasidarė margos nuo tepimo teptuku. Ar yra koks būdas kaip tą Pinotex dabar pašalinti ar bent jau su kuo valyti, kad nesimatytų tų tepimo drūžių?
Ką galėtumėt parekomenduoti medienai impregnuoti nuo kenkėjų, pelėsio, grybelio stogui? Situacija tokia, kad stogas uždengtas jau senai, galimybė tik iš vidaus kažkiek nupurkšti lentas ir gegnes.
Reikia nudažyti naujai pastatytą eglės medienos namuko išorę ir vidų. Mediena lygi. Norisi išlaikyti medienos natūralumą ir kad būtų ilgam. Kaip paruošti?
Namo lauko sienos išklijuotos akmens (kalkakmenio) plytelėmis, tarpai cerzanit glaistu. Glaistas buvo naudojamas tamsus, bet nuo saulės ir lietaus jis praktiškai išbalo. Kuo impregnuoti akmens plyteles ir tarpus, kad įgautų tamsią spalvą? Gal penkias rūšis išbandžiau, nepadeda, kol šlapia, spalva tamsi, kai išdžiūsta, pabąla.
Namas nudažytas Sikens dažais. Tačiau dabar namas patamsėjęs, matomi pelėsio požymiai. Kuo ir kaip geriausia atnaujinti medinį fasadą?
Noriu atnaujinti medinę tvorą, kuri prieš kelis metus buvo padengta Tikkurilla alyva. Kokią alyvą ar impregnantą parekomenduotumėte naudoti? Tikkurilla man atrodo neatitinkanti to kainos / kokybės santykio, kokio tikiuosi, nes saulė ir lietus "išmargino" dėmėm didžiąją tvoros dalį.
Kokiais dažais galima būtų dažyti OSB plokštę vidaus patalpose, kurios ne visada būna šildomos?
Virtuvės lubos plastikinės lentelės, ar galima kažkuo dažyti ar laikysis dažai?
Ar yra kokia cheminė priemonė nuvalyti senus sovietinius dažus? Ar gal yra kokie kiti būdai senų dažų nuvalymui?
Man atrodo, kad mano namuose atsirado kirvarpų (tamsiai pilki maži ketursparniai skraidantys vabalai, pasirodo vakare prie šviesos). Namas mūrinis, gindys medinės, lubos medinės, sienos iš vidaus medžio pjūvenų blokeliai). Ką daryti?
Noriu pasirinkti ekologiškiausią laką medinėms grindims (šiaurinės pušies lentos). Kaip skirstomi lakai, kokie iš jų yra ekologiškiausi?
Kokie yra medinių grindų alyvavimo pliusai ir minusai? Girdėjau, kad žmonės turi daug rūpesčių, jei mediniai paviršiai yra alyvuoti, o ne lakuoti?
Pirkau pušų dailylentę vidaus darbams. Vietomis yra sakų ploteliai. Kuo galima nuvalyti sakus ant dailylentės, kuri bus naudojama gyvenamo pastato viduje? Ar šios dailylentės sakų buvimo vietas po nuvalymo reikėtų kuo nors impregnuoti prieš dažymą siekiant išvengti pakartotino sakų išsiskyrimo?
Noriu pirkti namą, kuris yra apmūrytas raudonomis apdailinėmis plytomis. Man nelabai patinka spalva, todėl noriu pasiteirauti, kokios galimybės yra pakeisti namo fasadą: ar galima nudažyti tas plytas? Ar klijuoti klinkerio plyteles ant viršaus, nes tinkuoti paviršiaus nenoriu. Norėčiau, kad išliktų plytų faktūra.
Sienos apkaltos pušinėmis dailylentėmis. Per laiką jos labai patamsėjo. Norėčiau nudažyti šviesiais dažais. Ar yra tokie dažai medienai, kad nereikėtų prieš dažymą nušlifuoti lako (lakas padengtas lygiai, neatsilupęs).
Ieškau nebrangaus impregnanto pjautai medienai, iš kurios pagaminti gaminiai turės stovėti lauke.
Noriu pasidomėti, kuo geriau padengti terasą? Terasa bus pietinėje namo pusėje, be stogo iš jau impregnuotos mirkymo būdu eglės lentų. Žinau vien tik, kad impregnuotos lentos, to neužtenka, tad kuo dar nutepti jau sumontavus terasą?
Ruošiamės dažyti fasadą ir pasiklydome tarp dažų. Gal galite patarti, kokius dažus pasirinkti geriausia?
Kokias priemones pasiūlytumėte apdoroti medinio namo rąstus (jiems 50 m.)? Juose yra kirvarpų skylučių. Domėjausi įvairiais antiseptikais, tačiau dauguma jų neveiksmingi. Viena įmonė pasiūlė pabandyti decį, tačiau jis toksiškas, o name reikės pačiam gyventi.
Noriu perdažyti namo stogą tik iš šiaurinės pusės, iš pietinės pusės viskas gražu. Reikia dažų raudonai rudų. Noriu patarimo, kokie dažai tiktų, kur ieškoti jų pirkti? Stogas dengtas skarda Ranila.
Reikia perdažyti metalinę tvorą. Seni dažai nublukę, vietomis matosi gruntas, bet rūdžių nėra daug. Kokiais dažais geriausia būtų dažyti, kad nereikėtų daug šveisti bei gruntuoti?
Ar būna atsparių valymui dažų, kuriais galima būtų pakeisti keramines plyteles virtuvėje, prie viryklės ir kriauklės, kad nekeistų spalvos nuo užtiškusių riebalų, nebijotų vandens ir pan.?
Kokiais dažais geriausiai dažyti stiklo audinio tapetus?
Apirusius seno namo aukštokus pamatus išlygino, nutinkavo, gruntavo, nudažė pilkai. Po žiemos pamatai prarado pradinę būklę: kai kur dažai nutrupėjo, o daug kur - baltų, tamsių, pilkų, rusvų juostų mozaika. Ką daryti?
Į rąstinį namą įsimetė kenkėjai, juodi skraidantys vabaliukai, panašūs į skruzdes, namas impregnuotas daug kartų, bet nedažytas. Kaip juos išdezinfekuoti? Padaro skylutes, panašu turbūt kaip kinivarpos. Kokios yra kinivarpų naikinimo priemonės?
Renovuoju seną rąstinį namą. Kai kurie rąstai - sutrūniję, rudos spalvos, mediena trapi. Ją pašalinus matomi maži rudi taškeliai. Ar tai grybelis? Kaip jį panaikinti? Kokias priemones naudoti?
Kokius geriausiai naudoti dažus lauko terasai. Terasa prieš 7 metus buvo tik impregnuota. Ar būtina iš naujo impregnuoti, šlifuoti, gruntuoti ir tada dažyti. Ar galima dabar iš karto dažyti.
Pats įsirenginėju pirtį ir noriu sužinoti ar reikia pirties sienų ir lubų dailylenčių vidinę pusę impregnuoti prieš kalant ant sienos ir lubų, jeigu taip tai kuo? Teko girdėti, kad TUNGU aliejus tam labai gerai tinka, ir kuo nutepti dailylenčių gerąją pusę.
Patarkit, kokie dažai mediniam fasadui būtų ilgaamžiškiausi?
Reikalingi dažai metalinei tvorai. Kokie dažai metalui būtų patvariausi? Kokios sudėties dažų ieškoti?
Gruntą, dažus ar alyvą patariate maumedžio lentų terasai, 30kv.m?
Kuo dažyti tinkuotą sieną? Kaip tai daryti? Ar galima tinkuotą sieną, nugruntuotą alkidiniais grunto dažais "Robitix", dažyti akriliniais dažais "Tikurilla-luja"?
Ar prieš dažant naujai pastatytą namą reikia jį impregnuoti ir kokiais dažais geriausia būtų dažyti medinį namą.
Kaip balinti vidaus dailylentes, kad jos būtų šviesesnės (pušis), kad vaizdas būtų panašus į skandinaviško stiliaus balintas vidaus dailylentes? Jos jau sudėtos ant sienos.
Norėčiau atnaujinti lakuotos ąžuolinius laiptus. Gal yra kokia priemonė galinti nuimti seną laką. Nes laiptuose yra tokių detalių kur nušlifuoti yra labai keblu. Nepritaikau jokio įrankio.
Koks gruntas tiktų dažant dispersiniais dažais lakuotą paviršių?
Meistras keitė grindis sename mediniame name ir rado pelėsius ar tai medienos grybus. Noriu Jūsų paklausti, ar pakeitus visas namo grindis išliks tikimybė, kad grybas atsinaujins. Grindys įdubusios. Nežinau kokiu būdu patikrinti ar apatiniai namo vainikai nėra pažeisti grybo, nes namas apmūrytas.
Dėl statybos darbų, terasa tris metus neatnaujinta ir nors sakė, kad yra gera mediena, tačiau keliose vietose, o kaip kur gausiai veržiasi sakai, jau keli metai. Kokias priemones ir dažus po to galima panaudoti, kad panaikinti sakus? Norėčiau šviesiai pilkos spalvos. Šiuo metu terasa yra nublukus ir patamsėjus pilkai, prieš tai buvo impregnuota medžio spalva.
Reikalingas lakas grindims. Ar galima, perlakuojant grindis, naudoti kitokį laką ant rūgštinio 2 komponentų (Latviško). Jei galima, tai kuris lakas tinkamiausias?
Esame nutinkavę namo fasadą. Kokiais dažais dažyti, kad nereikėtų kiekvienais metais perdažyti?
Kokiais baltais dažais (kokios markės) dažyti krepšinio aikštelės linijas ant dirbtinės (plastikinės) dangos?
Noriu perdažyti lubas. Perdanga medinių konstrukcijų, "vaikščiojanti", tad lubų tinke atsiranda įtrūkimų. Ar galite parekomenduoti elastingų dažų, atsparių nedideliems įtrūkimams?
Norime tverti apie 100 kv.m medinę tvorą (mediena - eglė ir pušis, obliuota, šiek tiek padžiuvusi). Kaip ir kuo dažyti tvorą, kad būtų priimtinesnė kaina ir dažyta tvora kuo ilgiau išsilaikytų? Perskaičiau apie medžiui skirtą alyvą, labai nustebau, kad maža išeiga 1l - 30-50 kv.m. Nejaugi litru galima šitiek nudažyti? Dar esu girdejusi apie medienos apsaugos kremą Aidol Holzschetz Creme-kas, kiek jo reikėtų?
Kuo geriausiai naikinti samanas nuo medinės impregnuotos tvoros?
Prieš penkis metus statytame rąstiniame name, apatiniuose rąstuose, daugiausia iš pietinės ir rytinės pusės, pradėjo atsirasti 0.5-0.8 cm skylutės, iš kurių matomi lyg medžio dulkių pabyrėjimai. Rąstai dažyti vivaprotektu iš visų pusių statybos metu, vėliau kolorex dažais 2 kartus, paskutinį kartą pernai. Kai kuriose vietose iš sienų sklinda lyg graužimo, labai tylus garsas, tačiau ten jokių skylučių rąstuose nėra. Manau, kad namą apniko kažkokie medžio kenkėjai. Kas tai galėtų būti ir kaip su tuo kovoti?
Kuo dažyti ir impregnuoti naują medinę tvorą, kad būtų geras kainos ir kokybės santykis. Tvora pagaminta iš spygliuočių medienos.
Noriu dažyti krosnį sumūrytą iš molio plutų. Plytos rausvos spalvos. Kuo galima dažyti, kad atrodytų natūraliai ir būtų ekologiška? Krosnis yra apšildymui.
Nutonavom bindo 20 dažus tačiau spalva mums per daug intensyvi gavosi. Ar įmanoma spalvą koreguoti po tonavimo? Dabartinė spalva yra šviesiai geltona, norėtusi jos arba šiek tiek šviesesnės, arba truputį į persiko, bet kad labai netamsėtų, reikėtų labai švelnios. Ar įmanoma pakeisti dažų spalvą?
Reikia atnaujinti šviesų uosio parketą maždaug 40 m2. Patarkite prašau koks lakas geriausiai tinka ir kokio kiekio reiks?
Kaip atnaujinti patamsėjusių pušinių dailylenčių spalvą jų nešlifuojant? Kokias priemones naudoti?
Noriu paklausti, kokį gruntą naudoti jau dažytai pinoteksu, bet nuvalytai medienai, jei norime dabar dažyti Akva villa lateksiniais dažais.
Reikalingi dažai mediniam fasadui. Prieš 10 metų fasadas buvo nudažytas Bondex dažais, dabar nuo pietinės pusės pradėjo juoduoti. Kokius dažus pasiūlytumėte pasirinkti fasado perdažymui?
Turiu raudonų plytų sieną. Siena anksčiau buvo kalkinta. Dalis kalkių nubyrėjo. Likusios kalkės buvo nuplautos aukšto slėgio plovykla su rotaciniu antgaliu. Dalis kalkių vis gi liko ir "neatsimuša". Kadangi tai turi savo šarmo, norėtųsi sutvirtinti likusią dėmėtą sieną, kad nebyrėtų. Kokį gruntą ar kitą medžiagą galima būtų naudoti padengti sieną? Tokia pati situacija ir su betono perdangos lubomis. Patogiausia būtų, jei galima būtų paskleisti dažų pulverizatoriumi. Dar smagiau būtų, jei galima būtų įdėti spalvos pigmento.
Kondicionierius medienai Restauruoju pušinę komodą. Nusipirkau alyvos medienai, bet teko girdėti, kad alyvuojant pušį, dėl jos nevienodo sugėrimo, paviršius "išsidėmiuoja". Kad to išvengti yra kažkokie medienos kondicionieriai (angl. pre-stain wood conditioner), tačiau lietuviškuose portaluose nieko panašaus nepavyko rasti. Gal tam dalykui yra koks specifinis pavadinimas? O gal turite konkretų produktą?
Ar nudažius kambario sienas per ryškia spalva, įmanoma ją prislopinti parinkus kitą atspalvį? O gal galima į tuos pačius dažus įmaišyti kitą pigmentą? Ką šiuo atveju daryti geriau?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 376146 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3263
Iš viso buvo užduota 155782 klausimų