Į grindis įsimetė pelėsis

Klausimas:
Meistras keitė grindis sename mediniame name ir rado pelėsius ar tai medienos grybus. Noriu Jūsų paklausti, ar pakeitus visas namo grindis išliks tikimybė, kad grybas atsinaujins. Grindys įdubusios. Nežinau kokiu būdu patikrinti ar apatiniai namo vainikai nėra pažeisti grybo, nes namas apmūrytas.
Komentarai:
Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, dėl kokių priežasčių kenksmingi mikroorganizmai, šiuo atveju medienos grybas, įsimetė į Jūsų namo konstrukcijas.Nepašalinus priežasčių, kova su grybu gali tęsti iki medienos neatstatomo sužalojimo.Pagrindinės priežastys gali būti kelios, tiksliau įprastai veikia jų kompleksas: drėgmė, nepakankama ventiliacija, palankios mikroorganizmams temperatūros ir organinės medžiagos (t.y. „maistas", o šiuo atveju jų apstu, nes namas iš medinių konstrukcijų). Suprantama, priežasčių, kaip patvirtintų biologai, gali būti ir daugiau, bet pagrindinės yra šios.Greičiausiai kertinė priežastis - drėgmė, kuri gali laikytis dėl blogos/nesamos hidroizoliacijos arba dėl nepakankamos namo konstrukcijų šiluminės izoliacijos, t.y. peršalimai ir kondensato problemos ir pan. Suradus ir pašalinus tą priežastį/priežastis galima sėkmingai kovoti su grybu.Tik pakeitus grindis yra didelė tikimybė, kad problema anksčiau ar vėliau gali pasikartoti.Tam naudojamos specialios cheminės priemonės, naikinančios mikroorganizmus ir jų sporas.Pavyzdžiui tokiam tikslui galima naudoti dezinfekcinę priemonę Knauf Schimmelvernichter, kuri naikina pelėsius, grybus, samanas ir kerpes.Tačiau tai turės prasmę, jei, kaip minėjau, nebus priežasčių pakartotiniam mikroorganizmui įsimetimui.
Rizika išlieka. Patikrinti galima tik atplėšus grindis. Kadangi grindys įdubusios nėra aišku, kas yra po jomis. Gali būti viskas supuvę. Reiks iš naujo lieti pagrindus ir pan. Tačiau grybo rizika vistiek lieka.
Vilius Miklovas, UAB "Solido Group"
 
Sritis:
Sritis: