Ekologiškas lakas medinėms grindims

Klausimas:
Noriu pasirinkti ekologiškiausią laką medinėms grindims (šiaurinės pušies lentos). Kaip skirstomi lakai, kokie iš jų yra ekologiškiausi?
Komentarai:
Vienas iš geriausių vandens pagrindu lakų, bekvapis ultra skaidrus, idealiai susilieja. Self-crosslinking technologija garantuoja kietą grindų apsauginį paviršių, kuris puikiai tinka visoms kietmedžio grindims.
Perlakuoti galima jau po 2 valandų – užbaikite savo pradėtą projektą vos per vieną dieną.
Nereikalingas lako pašiaušimas tarp sluoksnių.
Bėgant laikui negeltonuoja – ypač gerai tinka naudoti ant šviesiai beicuotų ar alyvuotų grindų.
Praktiškai bekvapis lyginant su tradiciniais poliuretaniniais lakais.
Lakai yra skirstomi į vaitspiritinius, nitro ir vandens pagrindo.
Pirmieji yra ilgaamžiškiausi, tačiau kenksmingesni pagal savo cheminę sudėtį žmogaus sveikatai. Tiesa, dabar Europos Sąjungos dėka yra stipriai kontroliuojama vidaus produktų cheminė sudėtis ir kiek įmanoma mažinamas "LOJ" kiekis. Tačiau aš jums vis tiek, norėčiau rekomenduoti naudoti vandens pagrindo laką ir taip pat, jei jūs ieškote ilgaamžiško produkto, tuomet dviejų komponentų vandens laką.
Paulius, UAB Ornas
Lakas, kaip ir dažai, gali būti skiediklinis arba vandeninis. Taip pat gali būti dvikomponentis lakas (lakas su kietikliu). Ekologiškesnis lakas visada bus tas, kuris pagamintas vandens pagrindu, minimizuotas lakiųjų junginių kiekis. Kaip tik toks yra Vokietijos gamintojo "Imparat" vandeninis lakas grindims "Klarsiegel Aqua".
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Siūlyčiau rinktis laką vandens pagrindu pvz., Remmers Aqua TL-412, šį laką galima naudoti ir su kietikliu. Lakas ekologiškas atitinką vaikų žaislų saugą EN71-3 ir turi Žydrojo angelo sertifikatą: "blauer-engel". Produktai sertifikuoti šios organizacijos yra itin ekologiški.
Rekomenduoju vienus iš stipriausių šiuo metu Lietuvos rinkoje esančių polikarbotanių lakų PLASTOR PUR T, kurie dar skirtomi pagal atsparumo trinčiai kategorijas. Šie lakai yra ekologiški, vandens pagrindo, beveik bekvapiai.
Audrius, UAB "Dažmeta"
 
Sritis:
Sritis: