Lauko terasos alyvavimas

Klausimas:
Noriu pasidomėti, kuo geriau padengti terasą? Terasa bus pietinėje namo pusėje, be stogo iš jau impregnuotos mirkymo būdu eglės lentų. Žinau vien tik, kad impregnuotos lentos, to neužtenka, tad kuo dar nutepti jau sumontavus terasą?
Komentarai:
Jūsų užklausoje minima, kad lentos yra jau impregnuotos. Tikėtina, kad buvo naudojamas impregnantas apsaugai nuo aplinkos poveikio. Jei taip, yra gerai tačiau norint suteikti medienai papildomą apsaugą nuo UV spindulių poveikio ir suteikti jai spalvą rekomenduotume naudoti apsauginį aliejų, pvz., Remmers Pflege-Öl. Šiuo aliejumi dengiama du kartus. Vidutinė aliejaus išeiga 150 ml/1kv.m. Tik atminkite: rinkitės aliejų būtinai su atspalviu-bespalvis aliejus neapsaugo nuo UV spindulių poveikio. Nepamirškite kiekvienais metais pakartotinai nutepti aliejumi, tai padės išlaikyti medienos ilgaamžiskumą.
Lauko terasą alyvuokite su Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector. Vienas sluoksnis apsaugos ir nudažys jūsų terasą. Spalvą išsirinksit iš 25 spalvų paletės. Rekomenduočiau alyvuoti prieš susukant terasą ir iš visų keturių pusių. Taip pat nualyvuoti ar nudažyti ir gulekšnius. Impregnuota mediena apsaugota tik nuo kenkėjų, bet ne nuo vandens. O vanduo iš medienos išplauna ligniną - rišančią medžiagą tarp celiuliozės ir chemiceliuliozės molekulių - ko pasekoje mediena destruktuoja (lietuviškai - pūva).
Nerijus, Tonacija, UAB
Šiuo klausimu tikriausiai atsakymų ir pasiūlymų bus begalės. Reikėtų pirmiausiai atsižvelgti į tai, kaip intensyviniai naudositės lauko terasa. Ar tik bus kaip eksponatas. Įvertinus visus poreikius, tik tuomet galima pasiūlyti kas jums labiausiai tiktų.
Virginijus, Ciranova
Siūlyčiau Vokietijos gamintojo IMparat dažyvę Juwel Aqua (8 standartinės, populiariausios spalvos) arba belgišką Rubio Monocoat alyvą terasoms (24 spalvos, jas taip pat galima maišyti tarpusavyje). Abu produktai yra aukštos kokybės, puikiai dengia, puikiai eksploatuojami. Jei planuojate dažyti terasą patys ir neturite patirties, tada geriau rinktis Rubio Monocoat alyvą - alyvuojant nelieka spalvos persidengimų, alyvuojama tik vienu sluoksniu (dažant dažyve būtini 2 sluoksniai). Kai terasai reikės atnaujinimo, naudojant Rubio Monocoat alyvą bus paprasčiau peralyvuoti, nei naudojant dažyvę - paprastesnis paruošimas.
Martinas Verksnys, UAB "Heradeta"
Efektyviausia apsauga Jūsų terasai, kurią galime rekomenduoti, tai būtų aliejus medienai. Siūlyčiau terasą nutepti ALTAX gamyklos aliejumi medienai. Jo sudėtyje yra tungų aliejaus, kuris yra ypač skvarbus ir atsparus trinčiai. Aliejaus, skirtingai nei lako ar dažų, atnaujinimo darbai labai paprasti: tiesiog atėjus laikui, kai terasa pabluks ar prasivaikščios - nutepsite dar syk ir viskas. Laką ir dažus reiktų šlifuoti ir dažyti iš naujo.
Tomas Daraškevičius, Almarūno prekyba, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto